more_horiz
PR24 Portal
Section05
oszczędności

Poduszka finansowa

Tak jak wygodna poduszka zapewnia zdrowy sen, tak poduszka finansowa ma zagwarantować spokój gospodarstwu domowemu w czasach, gdy życie staje się trudniejsze. Kiedy jesteśmy młodzi, zdrowi i mamy dobrą pracę wydaję nam się, że tak będzie zawsze. Niestety życie płata figle i w okresie spłacania kredytu hipotecznego może się zdarzyć, że na przykład stracimy pracę. Właśnie na tę okoliczność warto wcześniej zbudować sobie swego rodzaju poduszkę finansową - podkreśla Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich.
Zobacz więcej na temat:  finanse osobiste oszczędności

Wyższe emerytury dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym

W grudniu rozpoczną się przygotowania do tworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Tak zapowiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. – Przede wszystkim należy stworzyć odpowiednią platformę informacyjną, system informatyczny, służący do obsługi przedsięwzięcia, oraz call center. To poważne zadania organizacyjne – wskazał Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo emerytura oszczędzanie oszczędności Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pieniądze