X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
oszczędności

POLSKI ŁAD Polski Ład dla samorządów. Ponad 23 miliardy złotych w pierwszym naborze

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji samorządów. Program pomoże odbudować gospodarkę dotkniętą gospodarczymi skutkami pandemii COVID-19, pobudzi inwestycje we wszystkich regionach Polski. Dzięki ogłoszonej decyzji, samorządy w całym kraju dostaną nawet do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania kosztów ponoszonych na inwestycje, między innymi w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła czy gospodarowanie odpadami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska ŚWIAT Europa oszczędności inwestycje Polski Ład

Analitycy: na Wszystkich Świętych ponowny wzrost cen paliw

– O ile nie wydarzy się nic, co w gwałtowny sposób wpłynie na ceny ropy, to w przyszłym tygodniu ceny benzyn powinny utrzymywać się poniżej poziomu 6 zł za litr - oceniają analitycy paliwowi. Zwracają jednak uwagę, że na przełomie miesięcy ceny mogą przekroczyć ten próg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA benzyna paliwa ropa naftowa cena benzyny POLSKA ceny paliw ceny pieniądze oszczędności finanse społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Prezes NBP: nie ma ryzyka wpadnięcia z powodu inflacji w spiralę cenowo-płacową. Nigdy do tego nie dopuścimy

Decyzja RPP o podniesieniu stóp procentowych nie obniży bieżącej inflacji, ale ma nie dopuścić do utrzymania się podwyższonej inflacji w średnim okresie. Przewidujemy, że do końca roku inflacja dojdzie do ok. 6 proc. Będziemy obserwować koniunkturę i poziom inflacji. Ale nie możemy powiedzieć, że nastąpi seria podwyżek stóp procentowych - poinformował prof. Adam Glapiński na konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP stopy procentowe inflacja oszczędności lokata terminowa banki kredyt Adam Glapiński

Październikowa emisja oszczędnościowych obligacji skarbowych. Oferta dla inwestorów detalicznych

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 0,50 proc. w skali roku, a 2-letnich 1,00proc. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 1,10 proc. dla 3-latek, 1,30 proc. dla 4-latek oraz 1,70 proc. dla 10-latek. 6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu "Rodzina 500+" oprocentowane są odpowiednio 1,50 proc. i 2,00 proc. w pierwszym roku oszczędzania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA obligacje oszczędności

Ile warte były nieruchomości w Polsce w roku 2020? NBP publikuje dane

Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł w porównaniu z 4,3 bln zł w 2019 r. – poinformował NBP w opublikowanym w poniedziałek raporcie. Wartość nieruchomości mieszkaniowych odpowiadała ok. 211 proc., a komercyjnych – ok. 13 proc. PKB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP nieruchomości mieszkanie inwestycje oszczędzanie oszczędności infrastruktura

Ropa i benzyna - taniej już nie będzie...

Jeżeli liczycie na spadek cen oleju napędowego i benzyny - srogo się mylicie. W tym przypadku sprawdza się stare „taniej, to już było”!Sierpień przyniósł nam najwyższe w tym roku ceny ropy i benzyny. Zdaniem analityków rynku surowców naturalnych, nic nie wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach będą niższe.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód finanse pieniądze oszczędności drogi

Wrześniowa emisja oszczędnościowych obligacji skarbowych. Szeroka oferta dla inwestorów

Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych zostało utrzymane na poziomie z sierpnia. Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 0,50 proc. w skali roku, a 2-letnich - 1,00 proc. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 1,10 proc. dla 3-latek, 1,30 proc. dla 4-latek oraz 1,70 proc. dla 10-latek. 6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus” oprocentowane są odpowiednio 1,50 proc. i 2,00 proc. w pierwszym roku oszczędzania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA obligacje oszczędności

Złoto lekiem na straty związane z koronawirusem? Od 20 lat jest najbardziej bezpiecznym i opłacalnym aktywem

W ciągu ostatnich 20 lat złoto okazało się jedną z najlepszych inwestycji chroniących przed inflacją oraz zawirowaniami na rynkach finansowych, zapewniając lepsze wyniki niż większość aktywów - pisze w swojej analizie agencja Reuters. Dzisiaj cena uncji cennego kruszcu wynosi niewiele ponad 1800 dolarów, czyli o prawie 200 dolarów, niż na początku pandemii w 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA złoto inwestycje koronawirus Koronawirus w Polsce oszczędzanie oszczędności