X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
opozycja

FELIETON Kijowski, człowiek z faktury. Felieton Miłosza Manasterskiego

Andrzej Wajda, laureat Oscara za całokształt twórczości, był reżyserem filmów "Człowiek z marmuru" i "Człowiek z żelaza". Po latach do tego cyklu nawiązał, kręcąc poświęcony Lechowi Wałęsie, zdecydowanie mniej udany obraz "Człowiek z nadziei". Teraz, gdyby wybitny reżyser żył, mógłby nakręcić "Człowieka z faktury" i opowiedzieć historię innego bohatera mediów i polityki - Mateusza Kijowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KOD Mateusz Kijowski opozycja miłosz manasterski

"Nie padło ani jedno słowo o realnym programie". Poseł PiS o Radzie Krajowej PO

- Gdyby mówić o programie Platformy Obywatelskiej, to można go porównać do programu w pralce. Wszystko kręci się wokół jednego: PiS, Kaczyński, Morawiecki i tak w kółko. Podczas Rady Krajowej nie padło słowo o realnym programie - powiedział Robert Gontarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Mój przedmówca oglądał chyba zupełnie co innego - odpowiedział Michał Szczerba z PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Mirosław Skowron opozycja Michał Szczerba Borys Budka

"Wielu poszukało refleksji i wyciągnęło wnioski". Girzyński o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy

- To, że do porozumienia w Zjednoczonej Prawicy dojdzie, było być może w pewnym momencie już przesądzone, pytanie na ile ono będzie trwałe - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Girzyński z PiS. Gośćmi audycji byli też: Lech Jaworski z Porozumienia, Władysław T. Bartoszewski z Koalicji Polskiej i Andrzej Szejna z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu PiS Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina opozycja koalicja

Białoruś: adwokatka Maryi Kalesnikawej ukarana grzywną, czeka ją kolejny proces

Sąd w Mińsku ukarał w piątek Ludmiłę Kazak, adwokatkę białoruskiej opozycjonistki Maryi Kalesnikawej grzywną za "niepodporządkowanie się funkcjonariuszowi milicji". Prawniczkę wypuszczono z aresztu, gdzie przebywała od czwartku. Po rozprawie Kazak wyszła na wolność. Czeka ją jeszcze jeden proces. Adwokaci Kazak mówią, że na prawniczkę wywierana jest presja i jest prześladowana z racji działalności zawodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka ŚWIAT

"Potrzebne jest nam nowe otwarcie". Maciej Lasek przed wyborami na nowego szefa klubu KO

- Wybory nowego przewodniczącego klubu parlamentarnego są nam potrzebne i potrzebne jest nam nowe otwarcie. Liczę na to, że w piątek dojdzie do takiego wyboru, a nasi koledzy i koleżanki podejmą decyzję po długiej dyskusji - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Lasek, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Platforma Obywatelska polityka Borys Budka opozycja Maciej Lasek Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

Makowski: opozycja pełni rolę statysty, który biernie przygląda się wydarzeniom na scenie politycznej

- Opozycja zajmuje się sobą, wewnętrznymi konfliktami, nie jest przygotowana na przejęcie władzy. (…) Silna opozycja zawsze jest rządzącym potrzebna. Z tym obecnie do czynienia w Polsce nie mamy - powiedział Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki opozycja Platforma Obywatelska Borys Budka Rafał Trzaskowski zjednoczona prawica

KO chce odwołania Zbigniewa Ziobro. Sellin powiedział, jak zachowa się PiS

- Jeżeli opozycja złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, to będziemy go bronić - zapowiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Podkreślił, że PiS nie ma wobec Ziobro dużych zastrzeżeń dotyczących jego dorobku ministerialnego.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm polityka opozycja POLSKA zjednoczona prawica

KO wnioskuje o wotum nieufności dla Ziobro. Publicysta: strzał w stopę

- Niezrozumiały ruch ze strony Borysa Budki. On ma jakiś problem z taktyką polityczną - ocenił Tomasz Pietryga zapowiedź KO o złożeniu wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - Siedzenie cicho to najlepsza strategia, kiedy przeciwnik polityczny ma kłopoty, jest wewnętrznie skonfliktowany - komentował Jacek Łęski. - W takiej sytuacji trzeba było wyjść z ofensywą programową - mówił z kolei Wojciech Wybranowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Ziobro opozycja Borys Budka koalicja obywatelska lewica

Publicysta: konflikt w Zjednoczonej Prawicy może być niezrozumiały dla wyborców

- Jeżeli PiS ustami swoich najmocniejszych polityków daje sygnał, że nie boi się rządu mniejszościowego ani wcześniejszych wyborów, to oznacza, że jest gotowe takie ciśnienie przetrwać lub że tak naprawdę nie ma takiej opcji w grze - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Buła ("Polska The Times"). W dyskusji wziął udział również Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  opozycja koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro

"Nie traktujemy go poważnie". Rzecznik PiS o wniosku opozycji dot. odwołania Zbigniewa Ziobro

- Wniosku Koalicji Obywatelskiej dotyczącego wniosku o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nie traktujemy poważnie - stwierdziła rzecznik PiS Anita Czerwińska. Dodała, że są to "już rutynowe działania opozycji totalnej, mimo iż wiedzą, że nie mają one szans realizacji".
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Zbigniew Ziobro Anita Czerwińska Borys Budka koalicja obywatelska opozycja

"Z kryzysów należy wyciągać wnioski". Publicysta o Zjednoczonej Prawicy

- Wydaje się, że jedność koalicji Zjednoczonej Prawicy zostanie uratowana, z pożytkiem dla kraju oraz woli wyborców, którzy głosowali na koalicję jako na całość i nie spodziewali się tego typu konfliktów - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  opozycja koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro