X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
opozycja demokratyczna

Moskwa: zatrzymania liderów opozycji na akcji ws. wyborów

Ponad 2 tysiące osób wyszło na ulice, aby wyrazić niezadowolenie w związku z niedopuszczeniem opozycjonistów do udziału w lokalnych wyborach. We wrześniu Rosjanie będą wybierali deputowanych do rad miejskich i regionalnych. Protestujący w stolicy Rosji żądają zweryfikowania decyzji ws. kandydatów opozycji. Wieczorem policja zatrzymała kilkudziesięciu demonstrantów, w tym liderów opozycji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja opozycja demokratyczna

Andrzej Mietkowski: czerwcowe wybory wywróciły moje życie

- Stan wojenny zastał mnie w Paryżu, pracowałem dla Radia Wolna Europa i dla władz PRL-u byłem zdrajcą. Byłem przekonany, że do Polski już nigdy nie wrócę i wybory 1989 roku wywróciły wszystko w moim życiu. Głosowałem w polskiej ambasadzie, do której dotąd nie miałem wstępu. To było święto wolności – mówił w Dwójce dziennikarz, działacz opozycji demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  opozycja demokratyczna wybory parlamentarne PRL KULTURA Anna Lisiecka

Kulisy spraw. Działalność Stowarzyszenia Wolnego Słowa

- Stowarzyszenie zostało założone przez ludzi, którzy doprowadzili do tego, że żyjemy dzisiaj w wolnej niepodległej Polsce, działaczy niepodległościowych, członków Solidarności, drukarzy, wydawców i kolporterów działających w podziemiu – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz PRL stan wojenny opozycja demokratyczna Solidarność Komitet Obrony Demokracji

Warszawa: marsz z okazji Dnia Niepodległości Białorusi

W Warszawie przeszedł marsz z okazji tzw Dnia Woli. 25 marca 1918 roku proklamowano Białoruską Republikę Ludową. Ten dzień jest uroczyście obchodzony przez niezależne, prodemokratyczne środowiska białoruskie na całym świecie. Natomiast na samej Białorusi najczęściej nie ma pozwolenia na obchody, a wobec uczestników manifestacji wielokrotnie stosowano represje.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś opozycja demokratyczna POLSKA

Grodno: Dzień Woli, niezależne święto Białorusinów

W Grodnie setki Białorusinów przyszły na obchody 101 rocznicy proklamowania niepodległości. W tym roku władze nie zgodziły się na uroczystości w centrum Mińska, aktywiści postanowili zatem przenieść główne uroczystości, zaplanowane koncerty, etc., do Grodna. Jak poinformował jeden z organizatorów, Paweł Bieławus, na koncertach w Grodnie obecnych było kilka tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Raport Białoruś opozycja demokratyczna

Ziembiński - stróż pamięci ofiar Wschodu

- Dla nas, żołnierzy II Rzeczpospolitej, walka o niepodległość zaczęła się pierwszego i siedemnastego września 1939. Naszym obowiązkiem było wykonać ten imperatyw zawarty w przykazaniach żołnierzy dawnej Rzeczpospolitej: nie spoczniesz, dopóki kraj twój wolny nie będzie - mówił opozycjonista.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Katyń Komitet Obrony Robotników opozycja demokratyczna Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela Ruch Odbudowy Polski Wojciech Ziembiński zbrodnie sowieckie

NASZ WYWIAD Prezes FSM: nikt nie handluje sprawą Karty'97 z Białorusią

Nikt nie handluje sprawą opozycyjnej Karty’97 z białoruskimi władzami. Rozumiemy niepokój redakcji, która co roku walczy z niepewnością - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Maciej Falkowski. Przyznał, że sytuacja jest trudna, ale jest przekonany, że Karta przetrwa i tym razem.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja NASZ WYWIAD media opozycja demokratyczna propaganda