X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
opowiadanie

Legendy prosto z Beskidów i Bieszczad

W "Opowieściach ludów świata" powędrowaliśmy na południe naszego kraju, gdzie rozciągają się malownicze góry należące do Karpat – największego masywu górskiego w Polsce i jednego z najbardziej rozległych w całej Europie, a nawet na świecie. W ich skład wchodzą przeróżne łańcuchy górskiej. Karpaty choć nie są najwyższe, jednak ciągną się przez wiele państw Europy Środkowej: Słowacji, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Austrii czy nawet Serbii.
Zobacz więcej na temat:  opowiadanie podróże

Wędrówka po świecie alandzkich opowieści

Dziś odwiedziliśmy niezwykłe miejsce na Morzu Bałtyckim. Wyspy Alandzkie to archipelag położony u wejścia do Zatoki Botnickiej, najbardziej na północ wysuniętej części Bałtyku. Pomiędzy zachodnim wybrzeżem Finlandii a wschodnim Szwecji. Zatoka Botnicka połączona jest z morzem niewielkim akwenem morskim Morzem Alandzkim oraz między wyspowym Morzem Archipelagowym. Od południa zamyka ją właśnie Archipelag Alandów.
Zobacz więcej na temat:  opowiadanie podróże

Tradycje noworoczne i karnawałowe

Czas na tradycje noworoczne i karnawałowe. Zaczynamy od obyczajów wschodnich rubieży Europy i Polski. Czy wiecie, że wyznawcy prawosławia obchodzą Nowy Rok w noc z 13 na 14 stycznia? A to dlatego, że według kalendarza juliańskiego, ustanowionego jeszcze w Cesarstwie Rzymskim, które obowiązuje własnie u chrześcijan wschodnich, Nowy Rok podobnie jak Boże Narodzenie wypada 13 dni później niż w kalendarzu gregoriańskim przestrzeganym u nas. 
Zobacz więcej na temat:  podróże opowiadanie edukacja

„Śliska sprawa” Volkera Kutschera - książka pełna życia

W najnowszym odcinku audycji "Posłowie" o kryminale „Śliska sprawa” Volkera Kutschera. - To kolejna książka, którą polubiłem i nawet nie zadaję sobie pytania, kto zabił - stwierdził Łukasz Orbitowski. Po meandrach niemieckich kryminałów, słuchaczy PR24 oprowadzał także Piotr Gociek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA Piotr Gociek Łukasz Orbitowski Jan Polkowski opowiadanie reportaż Polskie Radio 24