X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
odkrywcy

Archeologiczne znaleziska. Kosteczki neandertalskiego dziecka

Archeolodzy odnaleźli w jaskini najstarsze szczątki człowieka z ziemii polskich - dwa paliczki ze szkieletu ludzkiego dziecka. Drobne kosteczki liczą sobie 115 tysięcy lat i budzą ogromną antropologiczną sensację. Na jakiej podstawie odkrywcy stwierdzają, że szczątki należały do neandertalczyka?
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kobylecka archeologia antropologia odkrycia i ciekawostki odkrywcy NAUKA geografia paleontologia

Sztuczna inteligencja lepsza od człowieka?

Naukowcy zgłębiający temat sztucznej inteligencji wciąż starają się pominąć w swoich pracach czynnik ludzki. Maszyny i algorytmy mają same uczyć się wykonywania nowych zadań. Pojawia się jednak pytanie, na ile sztuczna inteligencja jest w stanie rozwiązywać różne problemy? Gościem audycji Zdziwienie Tygodnia była dr Aleksandra Przegalińska - specjalistka od sztucznej inteligencji z Akademii Leona Koźminskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sztuczna inteligencja gra odkrywcy

Sztuka naskalna w Polsce

Choć polskie przykłady interesującej sztuki naskalnej nie mogą się równać z odkryciami z Francji czy Hiszpanii, to piktogramy w prehistorycznej kopalni krzemienia w Krzemionkach Opatowskich są bardzo interesujące. Na łamach listopadowego "Rock Art Research" ukazała się właśnie praca polskich badaczy poświęcona rodzimej sztuce naskalnej. Gościem Polskiego Radia 24 był Maciej Grzelczyk z Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, główny autor publikacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 odkrywcy paleontologia archeologia