X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
odeszli 2021

NASZ WYWIAD Grzegorz Kuczyński: Jerzy Targalski zawsze rozumiał, że Rosja stale próbuje wbijać klin między narody Trójmorza

- Bardzo ostro podchodził do koncepcji i pomysłów antyukraińskich, antylitewskich, antybiałoruskich. Widział, że za tym kryje się tak naprawdę rosyjska racja stanu, której celem jest dzielić kraje Trójmorza. Moskwa doskonale wie, że porozumienie między państwami i narodami regionu spowoduje ograniczenie jej wpływów – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich, pytany o to, czego dr Jerzy Targalski uczył swoich studentów. Jak opowiada, przekazywał im wiedzę o metodach dezinformacji Kremla, przede wszystkim jednak zachęcał ich do zgłębiania wiedzy o państwach Europy Środkowo-Wschodniej, z naciskiem na zdobywanie jej w językach danego kraju.
Zobacz więcej na temat:  premier Jerzy Targalski odeszli 2021 społeczeństwo Jerzy Targalski pseud. Józef Darski Trójmorze Rosja Ukraina Białoruś

Nie żyje dr Jerzy Targalski. "Ogromna strata dla Polski"

Jerzy Targalski, ps. Józef Darski, historyk, doktor nauk humanistycznych, politolog, orientalista, działacz opozycyjny w okresie PRL i publicysta (m.in. stały komentator Polskiego Radia 24) zmarł w niedzielę rano po walce z chorobą. - Odejście dr. Jerzego Targalskiego to ogromna strata dla Polski. Nie będzie drugiego takiego nauczyciela, wykładowcy, z takim poczuciem humoru, z tak ogromną wiedzą - powiedziała w rozmowie z IAR Dorota Kania.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski śmierć odeszli 2021 społeczeństwo POLSKA

Wiesław Ochman: słuchanie Teresy Żylis-Gary było mistycznym przeżyciem

- To była wspaniała artystka operowa światowego formatu. Jej kariera była czymś wspaniałym, a jej niezwykła pracowitość doprowadziła do tego, że stała się niezaprzeczalną gwiazdą takich teatrów jak Metropolitan Opera, Opera Paryska i wielu innych. Jej fraza była wrażliwa, od serca, potrafiła w nutach znaleźć coś jeszcze innego, bardziej uczuciowego - tak na antenie Dwójki Teresę Żylis-Garę wspominał znakomity tenor Wiesław Ochman.
Zobacz więcej na temat:  Teresa Żylis-Gara odeszli 2021 Dwójka Beata Stylińska

"Wszyscy go kochali". Artyści wspominają Wiesława Gołasa

- W środowisku słynął z tego, że potrafił zagrać wszystko, tryskał inwencją, uwielbiał pracować. Dar wyrażania siebie, różnych rzeczy, które są poza człowiekiem, były jego udziałem  - tak na antenie Dwójki Wiesława Gołasa wspominał aktor Jarosław Gajewski.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Gołas odeszli 2021 Jakub Kukla Maja Komorowska Jarosław Kilian jarosław gajewski Dwójka Teresa Lipowska Anna Seniuk emilia krakowska Tomasz Mościcki