X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ochrona środowiska

UE dyskutuje na temat energii. Anna Moskwa: jesteśmy niezadowoleni z raportów dot. wzrostu cen

- W raportach Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych i Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki nie została zawarta żadna analiza przyczyn wzrostu cen energii i gazu - oświadczyła w Brukseli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dziś odbędzie się posiedzenie Rady UE ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat Fit for 55 emisja co2 energetyka ochrona środowiska ministerstwo klimatu Unia Europejska Gazprom

PROGNOZA POGODY Jaka pogoda w niedzielę? IMGW: aura zniechęci do spacerów mieszkańców północnej Polski

- Niedzielna aura zniechęci do spacerów mieszkańców północnej części Polski - zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, z przelotnymi opadami deszczu - powiedział dyżurny synoptyk IMGW Jakub Gawron. Nieco lepiej będą mieli mieszkańcy południa naszego kraju, tam bowiem najcieplej - do 11 st. C, na ogół będzie też pogodnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody klimat środowisko ochrona środowiska regiony

COP26: Polska wśród sygnatariuszy deklaracji o przejściu na samochody zeroemisyjne

24 państwa rozwinięte, w tym Polska, a także władze 39 miast i regionów oraz sześciu producentów samochodów podpiszą w środę na COP26 deklarację zobowiązującą sygnatariuszy do przyspieszenia przejścia na pojazdy o zerowej emisji, aby osiągnąć cele porozumienia paryskiego - ogłosił brytyjski rząd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ochrona środowiska samochody elektryczne samochody hybrydowe emisja co2 motoryzacja

Premier: nie zgadzam się na politykę klimatyczną, która niesie zagrożenie pogłębienia nierówności

- Polska będzie dążyć do neutralności klimatycznej, ale we własnym tempie i we właściwy sposób. Nie zgadzam się na taką politykę klimatyczną, która niesie zagrożenie pogłębienia nierówności społecznych i wyrzucenia na margines pracowników na przykład z sektora węglowego - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w najnowszym podcaście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA klimat energetyka ochrona środowiska ekologia energia węgiel premier Mateusz Morawiecki

TYLKO U NAS Największe gospodarki bez deklaracji o odejściu od węgla. Jakóbik: widzimy zachowawczą postawę wielu państw

- W obliczu kryzysu energetycznego trudno spodziewać się kroków rewolucyjnych ws. klimatu. Widzimy zachowawczą postawę wielu państw, natomiast przodują kraje UE - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznesalert.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia energetyka klimat GOSPODARKA ochrona środowiska

Świat chce odejść od energetyki węglowej w ciągu kilkudziesięciu lat. Jest deklaracja 40 państw, w tym Polski

Ponad 40 krajów, w tym Polska, zobowiązało się w czasie trwającej w Glasgow konferencji klimatycznej COP26 do odejścia od węgla - ogłosił rząd Wielkiej Brytanii. Proces nie będzie jednak szybki – jest rozłożony na kilkadziesiąt lat. Trzeba pamiętać, że obecnie ponad jedna trzecia energii pochodzi z węgla.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ochrona przyrody ochrona środowiska klimat węgiel

Wiceminister klimatu: 70 mln złotych w dotacjach na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 70 milionów złotych na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych. Nabór w ramach drugiej odsłony programu "Udostępnianie wód termalnych w Polsce" rozpocznie się za dwa miesiące. O dotacje do 100 procent kosztów kwalifikowanych na wykonanie pierwszego otworu mogą ubiegać się samorządy lub ich związki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA klimat ochrona środowiska środowisko ekologia społeczeństwo ministerstwo klimatu

TYLKO U NAS "Hipokryzja, którą powinno się piętnować". Wiech o działaniach Niemiec ws. klimatu

- Dla mnie rażącym przykładem klimatycznej hipokryzji są działania Niemiec, które wyłączają elektrownie jądrowe (a one są bezemisyjne) i zastępują je m.in. gazem. To jest ta hipokryzja, którą powinno się piętnować, która powinna być na celowniku - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jakub Wiech (ekspert ds. energetyki, portal Defence24.pl). Zdaniem Daniela Czyżewskiego (analityk portalu Energetyka24.com) "każde państwo wedle własnych możliwości powinno starać się redukować emisje".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia atomowa energia odnawialna węgiel atom bezpieczeństwo energetyczne Niemcy odnawialne źródła energii klimat środowisko ochrona środowiska Jakub Wiech TYLKO U NAS NASZ WYWIAD infografika Europa ŚWIAT

COP26 Kolejny dzień COP26. Uczestnicy szczytu będą mówić o czystej energii

Dziś w Glasgow kolejny dzień szczytu klimatycznego COP26. Uczestnicy trwającego do 12 listopada spotkania zajmą się jeszcze między innymi kwestiami przyspieszenia działań mających na celu przejście na stosowanie czystej energii, zagadnieniami edukacji na rzecz klimatu, a także sprawami związanymi z zeroemisyjnym transportem i odkryciami naukowymi w dziedzinie czystej energii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Glasgow klimat ochrona środowiska

"Kraje uboższe będą musiały kupić technologię od najbogatszych". Prof. Grosse o polityce klimatycznej

- Kraje Zachodu, które dysponują technologiami i mają łatwiejszy dostęp do kapitału, narzucają ambitną agendę klimatyczną krajom uboższym, które będą musiały kupować technologię klimatyczną od tych najbogatszych - powiedział w Polskim Radiu 24 europeista prof. Tomasz Grosse. Gościem audycji był także Jarosław Guzy z PAP. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT klimat dwutlenek węgla ochrona środowiska