X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
niepełnosprawni

To już ostatnie dni poszukiwań "Człowieka bez barier" roku 2021

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 września. Celem konkursu "Człowiek bez barier" jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym. Każdego roku wyłanianych jest pięcioro laureatów. Jeden z nich otrzymuje tytuł "Człowiek bez barier" i statuetkę, a czterej pozostali równorzędne wyróżnienia.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność niepełnosprawni Daniel Wydrych

Para prezydencka: wszystkie osoby z niepełnosprawnościami zasługują na jak najlepsze warunki życia

"Utworzenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 1991 roku zbiegło się z przełomowymi demokratycznymi przemianami w Polsce" - napisała para prezydencka w liście z okazji z okazji 30-lecia PFRON. Został on odczytany przez szefową Kancelarii Prezydenta Grażynę Ignaczak-Bandych podczas okolicznościowej gali.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

Olimpiady Specjalne: zbliża się V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców

Najmłodsi zawodnicy Olimpiad Specjalnych z całego kraju wezmą udział w V Ogólnopolskim Dniu Młodych Sportowców. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 września na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W planie jest m.in. uroczysta ceremonia otwarcia, gry sportowe w dyscyplinach kolarstwo, piłka nożna, lekkoatletyka oraz zabawy integracyjne.
Zobacz więcej na temat:  SPORT niepełnosprawni niepełnosprawność

Prace nad ustawą dot. osób z niepełnosprawnościami. "Ma zmienić cały system postrzegania tej grupy obywateli"

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w piątek zainicjowano prace nad projektem ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami. Nowa ustawa ma pomóc w praktycznym wdrożeniu zapisów Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych ratyfikowanej przez Polskę w 2012 r.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność POLSKA społeczeństwo zdrowie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Katarzyna Rogowiec z tytułem "I'm Possible"

Dwukrotna mistrzyni oraz brązowa medalistka paraolimpijska, a także multimedalistka mistrzostw świata w biegach narciarskich i biathlonie Katarzyna Rogowiec, podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, została wyróżniona nagrodą i tytułem "I'm Possible". Nagroda przyznawana jest tylko jednej paraolimpijce i jednemu paraolimpijczykowi na świecie, by promować inkluzję osób z niepełnosprawnościami poprzez szerzenie wiedzy o ruchu paraolimpijskim.
Zobacz więcej na temat:  paraolimpiada SPORT Tokio 2020 igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 POLSKA społeczeństwo niepełnosprawni igrzyska

REPORTAŻ "Anioły Floriana" gaszą pożary. Zawody strażackie dla osób niepełnosprawnych

W miejscowości Grochowa pod Warszawą odbyły się pożarnicze zawody "Aniołów Floriana", w których wzięły udział osoby niepełnosprawne. - To świetna zabawa, ale też nauka, zarówno dla strażaków, jak i dla naszych podopiecznych - mówi w reportażu portalu PolskieRadio24.pl pomysłodawca wydarzenia Tomasz Staniszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA niepełnosprawni straż pożarna zespół downa społeczeństwo

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Polacy powalczą o medale

Jeszcze niedawno cały świat żył Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, a dziś ruszyły zmagania niepełnosprawnych sportowców. Nasz kraj reprezentuje w Japonii 89-osobowa ekipa. - Poziom jest równy i wszystko może się wydarzyć, ale mam nadzieję, że po turnieju, to my będziemy cieszyć się z tych najfajniejszych sukcesów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Partyka, tenisistka stołowa.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 niepełnosprawni niepełnosprawność Krzysztof Kuzak

"Sport otworzył mnie na ludzi". Niepełnosprawny sportowiec o swoim życiu

- Kiedyś uważałem, że moja niepełnosprawność jest problemem i przez całe życie będę siedział w czterech ścianach. Okazało się jednak, że mogę normalnie trenować - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Biernat, niepełnosprawny sportowiec. W Tokio rozpoczynają się igrzyska paraolimpijskie, w których wezmą udział reprezentanci Polski. Co trzeba zrobić, aby móc uprawiać sport tak, jak oni?
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Karolina Rożej aktywność fizyczna Klaudia Porębska Katarzyna Gójska igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 niepełnosprawni niepełnosprawność

Wiceminister funduszy: realizujemy ponad 100 inicjatyw angażujących fundusze o wartości ok. 8,7 mld zł

Ponad sto różnych przedsięwzięć angażujących ok. 8,7 mld zł jest realizowanych w ramach rządowego programu "Dostępność plus", ukierunkowanego m.in. na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych – poinformowała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność GOSPODARKA fundusze unijne