X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
narkotyki

"Bezpieczna Jedynka". Coraz więcej kierowców prowadzi po zażyciu narkotyków

W czerwcu 2020 roku w Warszawie doszło do tragicznego wypadku, w którym autobus ZTM, po staranowaniu bariery energochłonnej, spadł z wiaduktu trasy S8 na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Okazało się, że wcześniej kierowca brał środki odurzające. Podobnych przypadków było jeszcze kilka, choć może już nie tak tragicznych. Okazało się, że nie podziałały one na wyobraźnię kierowców i jazda po alkoholu lub narkotykach jest nagminna.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy Patryk Kuniszewicz alkohol narkotyki bezpieczeństwo na drodze motoryzacja

Żandarmeria Wojskowa zajmie się sprawą Emila Cz. Dezerter kierował samochodem pod wpływem narkotyków

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej przekazała, że "powszechne organy ścigania przekazują Żandarmerii Wojskowej materiały postępowania przygotowawczego w sprawie Emila Cz., który 11 grudnia w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i marihuany".
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie POLSKA Dezerter areszt narkotyki samochód alkohol przestępczość służby i bezpieczeństwo

"Partnerzy w bezprawiu". Małżeństwo z Sierpca odpowie za handel narkotykami

Policjanci z Sierpca (woj. mazowieckie) zatrzymali małżeństwo podejrzane o rozprowadzanie narkotyków. Na prywatnej posesji zabezpieczono ok. 11 kg marihuany. Zgodnie z  decyzją sądu kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu sierpeckiego, zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  Mazowsze narkotyki przestępczość policja sąd mazowieckie regiony POLSKA społeczeństwo

Walka z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży

Jak dużym problemem jest obecnie uzależnienie od substancji psychoaktywnych u dzieci i młodzieży? Co powinno wzbudzić niepokój rodziców i opiekunów? W jaki sposób można zapobiegać uzależnieniom najmłodszych? Gdzie szukać pomocy? O tym właśnie Elżbieta Korczyńska rozmawiała w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska społeczeństwo narkotyki uzależnienia dzieci młodzież Klub Trójki Trójka nałóg

Białoruś jednym z "magazynów" heroiny przemycanej na rynek unijny. Tak wynika z raportu Rady UE dot. przestępczości

Białoruś jest jednym z głównych państw - oprócz Ukrainy i Azerbejdżanu - gdzie magazynuje się heroinę zanim trafi ona na rynek w krajach Unii Europejskiej - to jedno z ustaleń poufnego raportu Rady UE nt. przestępczości zorganizowanej we Wspólnocie. Do dokumentu dotarł w środę portal UEobserver.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś narkotyki

Kierowca tira zmyślił, że został napadnięty – w jego ciężarówce znaleziono narkotyki

43-letni kierowca tira powiadomił policjantów z Rawicza (woj. wielkopolskie), że został pobity, przypalony nożem i okradziony przez nieznanych napastników. Okazało się, że napad został zmyślony, a zgłaszający miał przy sobie narkotyki.
Zobacz więcej na temat:  policja narkotyki samochody samochód kierowca kierowcy kontrola prawo motoryzacja Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców