X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
muzyka dawna

Filip Herreweghe: muzyczny świat podlega ciągłym przeobrażeniom

- Kiedy graliśmy Bacha w latach 70. ubiegłego wieku, wydawało nam się, że to właściwy styl. Kiedy dziś słucha się tych nagrań, brzmią staromodnie. Uważam, że w odniesieniu do najważniejszych kompozytorów w historii muzyki, każda generacja musi odkryć ich dla siebie, odczytać na swój sposób. Dotyczy to nie tylko muzyki dawnej, ale również Beethovena, a nawet Chopina - mówił w Dwójce znakomity belgijski dyrygent Filip Herreweghe.
Zobacz więcej na temat:  Międzynarodowy Dzień Muzyki Jakub Kukla muzyka dawna Dwójka muzyka klasyczna KULTURA

16. Festiwal Goldbergowski - silny akcent na muzykę gdańską

- Patron tego wydarzenia Johann Gottlieb Goldberg był gdańszczaninem, dlatego ten festiwal odbywa się w Gdańsku. Muzyk przeszedł do historii dzięki temu, że uczył się u Jana Sebastiana Bacha, i z tego, co wiemy, był chyba jednym z ulubionych uczniów Bacha i prawdopodobnie pierwszym wykonawcą Wariacji Goldbergowskich - mówiła w Dwójce prof. Alina Ratkowska.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Jakub Kukla Dwójka muzyka dawna muzyka klasyczna Jan Sebastian Bach

Cezary Zych: wykonawcy muzyki dawnej są jak pisarze fantasy

- Klasztor w Paradyżu to miejsce niezwykłe i bardzo tajemnicze, przez wiele lat zamknięte, od II wojny światowej mieściło się tu seminarium duchowne. W roku 2002 udało nam się przekonać ówczesnego biskupa, żeby otworzył go dla publiczności, byśmy mogli tutaj realizować nie tylko nagrania, ale żeby też można było stworzyć jakieś wydarzenie muzyczne. Tak powstał festiwal "Muzyka w Raju" - opowiadał w Dwójce Cezary Zych, dyrektor artystyczny wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  muzyka dawna Jakub Jamrozek Dwójka MUZYKA

Sojusz klasyki i nowoczesności - Festiwal Nova Muzyka i Architektura w Toruniu

- W niedzielę organizujemy koncert pod nazwą "Byłaś serca biciem", który będzie połączeniem najpopularniejszej muzyki polskiej lat 60., 70. i 80. z brzmieniem symfonicznym. Posłuchamy między innymi utworów Andrzeja Zauchy, Tadeusza Nalepy, Czesława Niemena czy Czerwonych Gitar. Bardzo lubimy takie połączenia - mówiła w Dwójce Karolina Smolarek-Szynal, rzecznik organizatora festiwalu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
Zobacz więcej na temat:  muzyka nowa Toruń Jakub Jamrozek muzyka dawna lata 60 lata 70 lata 80 filharmonia Dwójka