X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
muzyczne podróże

II etap XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - podsumowanie

W specjalnym cyklu "Muzycznych podróży” omówiliśmy drugi etap  XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Wydarzenie to trwa ponad 20 dni, natomiast eliminacje rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej, a przesłuchania trwają od rana, do wieczora. Czy wśród reprezentantów krajów, którzy przeszli dalej, znajdują się pianiści z Polski?
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże konkurs chopinowski chopin radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam

XVIII Konkurs Chopinowski - audycje muzyczne dla dzieci w PR Dzieciom

W sobotę 2 października 2021 roku Warszawa ponownie stała się światową stolicą muzyki! Po 6 latach oczekiwań rozpoczęła się kolejna, 18. edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyk Chopina. W poniedziałek 11 października w audycji "Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom dowiemy się jakie formy są grane na konkursie w poszczególnych etapach. Zapraszamy! 
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże muzyka klasyczna Fryderyk Chopin radio dla dzieci

Kwartety smyczkowe - czym są?

W "Muzycznych podróżach" usłyszeć można było dużo muzyki klasycznej, ponieważ tematem przewodnim były kwartety smyczkowe. Są to zespoły 4 muzyków, którzy grają na takich instrumentach jak skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabas. Jako forma muzyczna, utwory te składają się z kilku części, które różnią się stylistyką i tempem.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże muzyka klasyczna radio dla dzieci piosenki dla dzieci radio bez reklam

Letnie motywy w piosenkach z bajek

W czasie wakacji wybieramy się w podróże po Polsce lub za granicę, podczas których czekają na nas ciekawe doświadczenia i przygody. Możliwość przemieszczania się jest ważna także w kontekście tworzenia bajek, które są następnie przekazywane przez dystrybutorów na całym świecie. Popularność zdobywają nie tylko dzięki ukazanym historiom czy efektom specjalnym, ale też wspaniałym piosenkom i melodiom, bez których nie mogą istnieć, a które można było usłyszeć w "Muzycznych podróżach". 
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże piosenki dla dzieci radio dla dzieci radio bez reklam

Jaką muzykę komponował Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin i jego kompozycje od dawna stanowią inspirację dla artystów. Postać ta fascynuje nie tylko muzyków ale też inne osoby, które studiują życie i dzieła Chopina, by pogłębić swoją wiedzę na temat jego twórczości. Jak można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach", w październiku tego roku odbędzie się już XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego, do którego zgłosiło się 500 osób z całego świata.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże DAB+ Fryderyk Chopin

Wielcy kompozytorzy: życie i twórczość Fryderyka Chopina

Wakacyjne wyjazdy nie tylko kształcą, ale też inspirują. Przekonał się o tym m.in. polski kompozytor, Fryderyk Chopin, o którym można było usłyszeć w „Muzycznych Podróżach. Okres letni spędzał u majętnych przyjaciół, gdzie z pasją poznawał ludowe zwyczaje i muzykę, która stała się później jego weną.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin muzyczne podróże piosenki dla dzieci radio dla dzieci muzyka fortepianowa