X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
młodzież

Jak hip-hop pomaga dzieciom z trudnych środowisk wyjść na prostą?

Dla niektórych hip-hop kojarzy się z agresją, dlatego też postrzeganie tej kultury jako elementu wspomagającego resocjalizacje może być kontrowersyjne. Niemniej jednak, jak można było usłyszeć w "Strefie Rodzica", hip-hop ma potencjał wychowawczy i edukacyjny oraz służy rozwojowi młodego człowieka. Poprzez kulturę hip-hopu młodzież może wyrazić siebie, swoje pragnienia czy sprzeciw, o czym podczas audycji mówili Przemysła Kaca, wiceprezes Fundacji Latorośl, prowadzący projekt "Hip-Hop Druga Szansa", dr Marek Michalak, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz prof. Marek Konopczyński, pedagog resocjalizacyjny.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam Marcin Perfuński młodzież

Wspólne odkrywanie ojcostwa. XIII Forum Tato.Net [POSŁUCHAJ]

– Chcę stać się lepszym ojcem. Nie jestem wystarczająco dobry... – mówi Wojciech, ojciec Liliany i Nikodema, jeden z uczestników XIII Międzynarodowego Forum Tato.Net. Kilkuset ojców z różnych stron Polski wzięło udział w całodniowych warsztatach w Łochowie w połowie listopada. Rozmawiali o problemach, z jakimi mierzą się współcześni ojcowie oraz ich rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Trójka ojcostwo ojciec tata wychowanie dzieci dzieciństwo konferencja konferencje mazowieckie młodzież społeczeństwo warsztaty

Studenci z niepełnosprawnościami - na jaką pomoc mogą liczyć?

Zrzeszanie Studentów Niepełnosprawnych Ad Astra Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zostało wybrane Studenckim Kołem Naukowym Roku. Wyniki ogłoszono podczas gali Nagród Środowiska Studenckiego "Pro Juvenes". Sprawdzamy na jakie wsparcie uczelni, mogą liczyć studenci z niepełnosprawnościami.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka NAUKA młodzież studenci edukacja Weronika Puszkar niepełnosprawność niepełnosprawni

Wiceminister Tomasz Rzymkowski o nauce hybrydowej

- Jeśli szkoła ma możliwości i nauczyciele są w stanie poświęcić uczniom odpowiednią ilość uwagi, to zaszczepione dzieci mogą uczęszczać do szkół stacjonarnie, a niezaszczepione mogą uczyć się zdalnie. To jest model wzorcowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Katarzyna Gójska Tomasz Rzymkowski dzieci młodzież szkoła nauczyciel sars-cov-2 COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia

Uzależnienia dzieci i młodzieży od sieci i elektroniki. Psycholog: dorośli muszą modelować to pokolenie

- Dorośli muszą być przykładem i modelować to pokolenie. Jeżeli dla tzw. świętego spokoju rodzic dziecku, które ma półtora roku czy dwa latka daje smartfony z bajkami czy grami i uważa, że dzięki temu ono świetnie się rozwija i nam nie przeszkadza, to wtedy od maleńkości wdrażamy go w to - powiedziała w Polskim Radiu 24 Bianca Beata Kotoro, psycholog i terapeuta.
Zobacz więcej na temat:  uzależnienia internet telefon komputer dzieci młodzież POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Szczepienie dzieci przeciw COVID-19. Prof. Marczyńska: kolejny zaszczepiony przyspiesza koniec pandemii

- Szczepienie to pozwoli ustabilizować pracę szkół, życie rodzinne, ale i być może w końcu pozwoli przeciąć łańcuch zakażeń. Tu jeszcze rodzice powinni zaszczepić się w większym procencie - przyznała prof. Magdalena Marczyńska, specjalistka od chorób zakaźnych wieku dziecięcego. Przypomniała, że zaszczepione dzieci zostaną zwolnione z obowiązkowej kwarantanny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce epidemia szczepienia dzieci młodzież

"Chciałbym takich szkół". Przemysław Czarnek pokazał pomysły zmian

Podczas Kongresu Edukacji Klasycznej w Warszawie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że chciałby edukacji, która w sposób nowoczesny przedstawia rzeczy najważniejsze. Jak dodał, życzyłby sobie w Polsce szkół, które uczą historii tak, by dzieci poczuły się uczestnikami wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna historia Polski dzieci młodzież

Franciszek Lassota – 12-latek na drodze do bolidu F1

Listopadowe, niedzielne popołudnie na Torze w Słomczynie. Kiedy koledzy schodzą w piżamie na śniadanie, Franek kończy właśnie na pełnym gazie drugą serię treningową pod chmurką. Pomiędzy sesjami wspomina co rusz, że ten tor wyjątkowo przeciąża przedramiona i szyje. Trzeba być bardzo sprawnym i zdrowym – tłumaczy nam Franek Lassota, który weekendy spędza głównie, startując w zawodach kartingowych w Polsce i Europie. Miniony sezon zakończył jako Mistrz Polski Młodzików, a my mieliśmy okazję zobaczyć, jak trenuje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy historie HISTORIA STYL ŻYCIA wyścigi samochodowe społeczeństwo POLSKA młodzież dzieci dziecko SPORT Formuła 1

Walka z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży

Jak dużym problemem jest obecnie uzależnienie od substancji psychoaktywnych u dzieci i młodzieży? Co powinno wzbudzić niepokój rodziców i opiekunów? W jaki sposób można zapobiegać uzależnieniom najmłodszych? Gdzie szukać pomocy? O tym właśnie Elżbieta Korczyńska rozmawiała w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska społeczeństwo narkotyki uzależnienia dzieci młodzież Klub Trójki Trójka nałóg

Przemysław Czarnek apeluje ws. młodzieży. "Oni chcą być bardziej dostrzegani"

Przemysław Czarnek zwrócił w poniedziałek uwagę na potrzeby młodego pokolenia. - Oni chcą się czuć podmiotem, być bardziej dostrzegani, żeby ich głos w rozmaitych sprawach był słyszalny - powiedział szef szef MEiN podczas konferencji poświęconej konsultacjom "Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia" dla woj. lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek młodzież Ministerstwo Edukacji i Nauki dzieci

Diecezjalne Dni Młodzieży. Bp Marek Solarczyk: to czas, aby dokonało się spotkanie z Chrystusem

Z okazji Dnia Młodzieży diecezji warszawsko-praskiej odbyła się msza święta, której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Hasło tegorocznych obchodów to "Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś", nawiązujące do słów Jezusa wypowiedzianych do św. Pawła pod Damaszkiem. - To wyjątkowy czas, aby w życiu każdego z uczestników tej mszy św. dokonało się indywidualne spotkanie z Chrystusem - powiedział podczas homilii bp Marek Solarczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia chrześcijaństwo Kościół młodzież

Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2021

Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Pretendentów do miana zwycięzcy ogłosiła Rada Języka Polskiego. Wśród nominowanych znalazły się takie określenia jak: "śpiulkolot", "naura" czy "boomer". Jakie słowa mają szanse wejść do codziennego słownika i co oznaczają?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo młodzież słowotwórstwo Martyna Masztalerz Karol Gnat

Czarnek: ponad 4000 zł dla nauczycieli wchodzących do zawodu

- Najważniejsze dla związków zawodowych, dla Solidarności również, jak i przede wszystkim dla nauczycieli, a nade wszystko dla uczniów i rodziców, bo dla nich jest szkoła, jest to, by warunki pracy nauczyciela uległy zdecydowanej poprawie i nad tym pracujemy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Sygnały Dnia POLSKA edukacja dzieci szkoła młodzież nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego Solidarność pieniądze wynagrodzenia

"Okazja do wzrostu duchowego". Światowe Dni Młodzieży w diecezjach już w niedzielę

- 36. Światowe Dni Młodzieży po raz pierwszy odbędą się 21 listopada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W diecezjach zaplanowano spotkania ewangelizacyjne i dyskusje o synodalności – powiedział przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Marek Solarczyk. Zgodnie z ogłoszą w listopadzie ub.r. przez papieża Franciszka decyzją, począwszy od 2021 r., Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym mają odbywać się nie jak dotąd w Niedzielę Palmową, ale w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, czyli w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w listopadzie.
Zobacz więcej na temat:  Kościół POLSKA chrześcijaństwo aktualności katolickie społeczeństwo młodzież Kościół katolicki wiara