X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
młodzież

Kornel Makuszyński tworzył świat, w którym chciało się mieszkać

– Makuszyński bywał ciekawym autorem jako wróż. Przewidywał rozmaite rzeczy, na przykład rozwój telefonii komórkowej – mówił Jan Gondowicz w Polskim Radiu. 8 stycznia mija 136. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Kornel Makuszyński literatura literatura polska książki dla dzieci książki Zakopane rocznica młodzież proza poezja pisarz pisarze i poeci telefony komórkowe Jan Gondowicz Grzegorz Leszczyński

"Odroczone i długotrwałe skutki pandemii". Psycholog o kondycji psychicznej dzieci i młodzieży

- Będziemy obserwować narastanie liczby dzieci potrzebujących ingerencji psychologa, a czasem psychiatry. Między innymi dlatego, że nie dostają one w rodzinach tego, co mogłoby łagodzić skutki izolacji od środowiska szkolnego i rówieśniczego -  mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  dzieci edukacja koronawirus Koronawirus w Polsce młodzież szkoła

FERIE ONLINE Zwiedzanie zamków, starożytna moda w MNW i warsztaty w Wieliczce. Ruszają ferie online dla dzieci i młodzieży

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi zaprasza na Ferie po Królewsku online. Będą to wirtualne spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Do spotkań w sieci zapraszają też m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie czy Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Sprawdź, jak wygląda program zajęć niektórych instytucji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Muzeum Narodowe w Warszawie Zamek Królewski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ferie zimowe społeczeństwo dzieci młodzież

FERIE ONLINE "Ferie po królewsku online" czyli muzealna nowoczesność dla dzieci

Muzeum oczami dziecka z Idą Nowakowską czy warsztaty wokalne z serii Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich z Piotrem Rubikiem? To tylko niektóre z atrakcji "Ferii po królewsku online" - akcji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której patronuje Polskie Radio. W sumie najmłodsi mogą poznać zakamarki i historie obiektów z różnych części Polski! 
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Narodowe w Warszawie Zamek Królewski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ferie zimowe społeczeństwo dzieci młodzież POLSKA

Prof. Jan Żaryn: młodzież jest coraz bardziej oddalona od narodowego dziedzictwa kulturowego

- Od dłuższego czasu jesteśmy bombardowani z jednej strony przez szeroko pojętą lewicę dawką pomyj, degradowania człowieczeństwa. Widzę to w takich kategoriach. Z drugiej strony poszukiwanie odpowiedzi, i to mnie bardziej zajmuje i interesuje, jak wyjść z tego niebezpieczeństwa degradacji polskiej kultury - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jan Żaryn, historyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Jan Żaryn społeczeństwo strajk kobiet Gazeta Wyborcza edukacja młodzież