X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
miłość

"Czas to miłość". ABC Społecznej Krucjaty Miłości Prymasa Tysiąclecia

Dla prymasa Stefana Wyszyńskiego miłość to nie były tylko słowa, emocje, czy coś przelotnego - ale konkret życia. Sformułowane przez niego ABC Społecznej Krucjaty Miłości były skonkretyzowane w każdym szczególe. Konkretność była zachętą do działania i wyrastała z postawy prymasa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 beatyfikacja Kościół miłość Kościół katolicki aktualności katolickie beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Stefan Wyszyński

Bliżej nieba – beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej

12 września – data znana w historii Polski i Europy, jako dzień Zwycięstwa pod Wiedniem, zapisze się w pamięci jeszcze jednym radosnym znakiem swoistej „odsieczy z nieba” – darowaniem Kościołowi i Polsce nowych polskich błogosławionych – Niezłomnego Prymasa  Tysiąclecia  Stefana Wyszyńskiego oraz Matki niewidomych, założycielki Dzieła Lasek – Elżbiety Róży Czackiej.  Dani nam w tym czasie - tu i teraz - jako opatrznościowe znaki błogosławieństwa – nieba dla ziemi.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Kardynał s. Wyszyński- w służbie Kościoła i Ojczyzny…

Polskie Radio przekazuje w ręce słuchaczy najnowszy album płytowy, który pokazuje niezwykłość sylwetki Prymasa Tysiąclecia. To dźwiękowa opowieść autorstwa dziennikarki Elżbiety Staniszewskiej, twórczyni wielu płyt Polskiego Radia dotyczących najnowszej historii Kościoła. O procesie kanonizacji, o osobistych spojrzeniach na postać Prymasa Tysiąclecia i procesie tworzenia płyty opowiadać będą autorka- Elżbieta Staniszewska oraz ks. prof. Józef Naumowicz.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Nastoletnia miłość. Różowe okulary kontra złamane serce?

Jako młodzi ludzie patrzymy na świat przez różowe okulary, albo wręcz przeciwnie - wyłącznie w czarnych barwach. - Miłość to tylko chemia w mózgu. Najczęściej trwa około dwa lata, a potem ludzie zostają z pytaniem: co dalej? - mówiły w rozmowie z Czwórką psycholog Aleksandra Żyłkowska-Wójcik oraz psychoterapeuta Magdalena Sękowska.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka psychologia miłość emocje Jakub Jamrozek

Niech biją dzwony…

500 lat temu w ciepły lipcowy dzień , mieszkańcy Krakowa usłyszeli po raz pierwszy dźwięk dzwonu.„Nie tylko Bogu Najwyższemu, ale także na chwałę domu Jagiellonów i Królestwa Polskiego miał dzwonić”. Z biegiem lat urósł do rangi jednego z najważniejszych symboli narodowych. O historii najważniejszego polskiego dzwonu i sakralnym znaczeniu dzwonów kościelnych.  O ludzkich przymiotach nadawanych tym niezwykłym dziełom sztuki, tajemnicy rodzenia się i pękania serca, umierania.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Migranci: Przyjmować. Promować. Integrować.

Po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią ponownie narasta migracyjna fala docierająca do Europy. Również w Polsce wzrosła ostatnio liczba przybyszy zza wschodniej granicy. Czy napływ migrantów zagraża tożsamości religijnej i kulturowej Polski i Europy? Jak integrować przybyszy z różnych kultur, aby budować społeczeństwo pojednanej różnorodności? Gościem audycji będzie m.in. bp. Krzysztof Zadarko przewodniczący Rady KEP ds. Migracji.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Relacja Państwo – Kościół: rozdział i współpraca

Miejsce Kościoła w pluralistycznym i demokratycznym społeczeństwie a przede wszystkim jego instytucjonalne relacje z państwem to przedmiot niekończących się debat i sporów. W audycji powiemy o różnych modelach rozdziału Kościoła od państwa, przyjrzymy się relacjom państwo - Kościół w Polsce i spytamy o zasadność/bezzasadność zarzutów mówiących, że dryfujemy w stronę państwa wyznaniowego.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć