X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
migracja

Premier Saksonii: potrzebujemy ogrodzeń na granicy. Polska, Litwa i Łotwa powinny otrzymać wszelkie wsparcie

- Tylko wtedy, gdy granica zostanie zamknięta i nie będzie można już przemycać ludzi, zjawisko nielegalnej migracji się skończy - powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer, którego cytuje "Sueddeutsche Zeitung".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT imigranci w Europie granica Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Niemcy bezpieczeństwo Unia Europejska migracja Saksonia

Ustawa o zaporze na granicy w Senacie. Maria Koc: bez interwencji Sejmu się nie obejdzie

- Opozycja z jednej strony mówi, że trzeba uszczelnić granicę i postawić mur czy zaporę, a z drugiej strony jest przeciw, bo postawa rządzących według niej jest żenująca - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc. Gościem audycji był też Ireneusz Raś z PSL-KP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica bezpieczeństwo Senat ustawa rząd Mateusza Morawieckiego migracja opozycja

"Zachód podziela naszą ocenę sytuacji na wschodniej granicy". Szczerski o kryzysie migracyjnym

- Polskie stanowisko poparło 40 innych krajów i Unia Europejska. W tym kontekście widać bardzo wyraźne wsparcie krajów dla Polski i naszego opisu sytuacji - powiedział ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. Przedstawiciel Polski przy ONZ skomentował w ten sposób wspólne oświadczenie ponad 40 państw nt. Białorusi na forum ONZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Ameryka ONZ Krzysztof Szczerski Aleksander Łukaszenka represje opozycja demokratyczna granica imigranci w Europie migracja

Modzelewski: długo czekaliśmy na to, żeby Polacy nie wyjeżdżali za granicę

- Mamy program reemigracji, ale pamiętajmy, wymaga on pieniędzy. Jednak są to pieniądze, które warto wydać z perspektywy bieżących potrzeb ekonomicznych, jak i potrzeb historycznych, ponieważ z tej grupy ludzi, która wyjechała z Polski, z tych ponad 2 milionów, mamy szansę przywrócić naszej ojczyźnie co najmniej połowę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, ekonomista, prawnik. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 migracja POLSKA społeczeństwo Polacy za granicą

Papież rozmawiał z prezydentem Niemiec. Tematami migracja i konflikty na świecie

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Wśród tematów rozmów szefa państwa z papieżem i jego współpracownikami była sytuacja wewnętrzna w Niemczech i migracja. Spotkanie Franciszka ze Steinmeierem trwało prawie godzinę.
Zobacz więcej na temat:  Watykan Niemcy papież Franciszek migracja Angela Merkel Frank-Walter Steinmeier ŚWIAT papież

"Atak na funkcjonariuszy to pewna niebezpieczna nowość". Jałowiczor o sytuacji na granicy

- W momencie ogromnego nacisku na polskich funkcjonariuszy może się zdarzyć sytuacja, gdy sięgnięcie po broń na granicy polsko-białoruskiej będzie nieuniknione - mówił w Polskim Radiu 24 red. Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica straż graniczna Wojsko Polskie migracja Ministerstwo Obrony Narodowej Aleksander Łukaszenka reżim służby i bezpieczeństwo

Nowe nagranie z granicy. W niszczeniu ogrodzenia pomaga przedstawiciel białoruskich władz?

Zamaskowane osoby, prawdopodobnie migranci, niszczą odcinek ogrodzenia na granicy Białorusi z Polską - wynika z nagrania opublikowanego w poniedziałek na Twitterze przez opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta. Sugeruje on, że wśród tych osób jest przedstawiciel białoruskich władz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica migracja straż graniczna bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie

Sankcje przeciwko białoruskim liniom lotniczym? Dr Zaborowski: bardzo prawdopodobne

- Myślę, że bardzo prawdopodobne jest to, że sankcje zostaną skierowane przeciwko białoruskim liniom lotniczym. Czekamy na rekomendację m.in Frontexu w tej sprawie. Ma on przestawić rekomendacje dotyczące tego, w jaki sposób ograniczyć transfer ludzi z Bliskiego Wschodu do Białorusi i przerzucanie ich na polską granicę - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zaborowski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT migracja Unia Europejska służby i bezpieczeństwo Białoruś Aleksander Łukaszenka

Kryzys migracyjny na granicy. Niemiecki szef MSW: współpraca z Polską układa się bardzo dobrze

- Wzrasta presja migracyjna na Europę - powiedział niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer. W wywiadzie dla gazety "Bild am Sonntag" wskazał główne obecnie szlaki migracyjne: z Grecji - szlakiem bałkańskim - przez Morze Śródziemne oraz przez Białoruś i Polskę. Przyznał, że ten ostatni szlak cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w tym roku - przez Polskę - do Niemiec przybyło ponad sześć tysięcy migrantów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy POLSKA granica polityka imigranci w Europie imigracja migracja MSW Ministerstwo Spraw Wewnętrznych