X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
migracja

Millennialsi przenoszą się na przedmieścia. Przesyt miastami widoczny na całym świecie

Atrakcyjność wielkich amerykańskich miast, takich jak Nowy Jork, Los Angeles i Chicago, najwyraźniej zaczęła słabnąć w oczach młodych osób jeszcze zanim COVID-19 uderzył w 2020 roku. Korzystając z najnowszych danych, firma zajmująca się planowaniem finansowym SmartAsset odkryła, że millennialsi w wieku od 25 do 39 lat emigrowali z dużych miast już przed kryzysem i przenosili się do stanów takich jak Teksas, Kolorado, Waszyngton i Arizona.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes migracja dom społeczeństwo

ANALIZA Wielka emigracja z miast. Jak COVID wpływa na przemieszczanie się ludności?

Pandemia koronawirusa jest odpowiedzialna za dramatyczną zmianę w sposobie życia i pracy na świecie. Podczas gdy ograniczamy nasz czas przebywania w miejscach publicznych i zachowujemy społeczny dystans, starając się powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, całe rodziny wykonują podstawowe czynności, takie jak nauka, praca, zakupy, a nawet wizyty lekarskie w swoich domach, korzystając z ekranu i połączenia internetowego. Wielu doszło do wniosku, że te czynności można wykonywać w innych lokalizacjach niż miasto. Na całym świecie ruszyła lawina covidowej emigracji z miast.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes migracja COVID-19 koronawirus dom społeczeństwo

Efektywność polityki migracyjnej w UE. Wiceszefowie MSZ i MSWiA wzięli udział w debacie

Pogłębienie współpracy z państwami trzecimi jako niezbędny element zwiększenia efektywności unijnej polityki migracyjnej - to główny temat dyskusji, którą przeprowadzili w sprawie migracji unijni ministrowie spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych. Polskę reprezentowali wiceministrowie Paweł Jabłoński (MSZ) oraz Bartosz Grodecki (MSWiA).
Zobacz więcej na temat:  migracja imigranci w Europie imigracja uchodźcy Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja Paweł Jabłoński ŚWIAT

USA przyjmą imigrantów z Meksyku. O azyl ubiega się około 25 tys. osób

Stany Zjednoczone zaczną przyjmować tych imigrantów, którzy ubiegali się o azyl pod rządami Trumpa i zostali zmuszeni do pozostania w Meksyku w oczekiwaniu na przesłuchania przed sądem - potwierdziła w piątek administracja Joe Bidena. USA szacują, że takich osób, które są już w trakcie aktywnego procesu ubiegania się o azyl, jest około 25 tysięcy. Z powodu pandemii administracja Bidena nie będzie przyjmować większości nowych wniosków o azyl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Joe Biden Meksyk migracja