X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
media

Ogromna popularność Konkursu Chopinowskiego w Polskim Radiu. Agnieszka Kamińska: zasługa doskonałej pracy zespołu

Ponad 630 godzin transmisji, audycji, komentarzy i rozmów na antenach Polskiego Radia poświęconych XVIII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina. Publiczny nadawca, jako współorganizator i patron medialny wydarzenia, był jednym z głównych emitentów informacji dotyczących Konkursu Chopinowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA W POLSKIM RADIU media Polskie Radio Agnieszka Kamińska konkurs chopinowski Fryderyk Chopin

Spór z TSUE. Daily Telegraph: Polacy mają prawo domagać się, by zasady w UE były stosowane jednakowo

W Unii Europejskiej sprzeciw jest niedopuszczalny, więc Polska jest zmuszana przez Komisję Europejską do powrotu do szeregu, podobnie jak to było wcześniej z innymi mniejszymi krajami, ale wobec Niemiec takich gróźb nie ma - pisze we wtorek brytyjski "Daily Telegraph".
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski polityka ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej społeczeństwo media Trybunał Sprawiedliwości UE

Korespondenci IAR to źródło wiarygodnych informacji

Są w miejscach, w których dzieją się najważniejsze wydarzenia na świecie. Relacjonują je rzetelnie i z dziennikarską pasją. Korespondenci Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR) od lat działają w głównych europejskich stolicach, a także w Waszyngtonie i Pekinie. Ich wiedza i profesjonalizm pozwalają tworzyć najlepsze serwisy informacyjne w Polsce. Rocznie przekazują ponad 12 tys. korespondencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Beata Płomecka media dziennikarze W POLSKIM RADIU POLSKA

Funkcjonariusze SG nagabywani przez media. Mowa o "jednej ze stacji" telewizyjnych

- Otrzymujemy informacje o tym, że nasi funkcjonariusze są nagabywani przez jedną ze stacji. Strażnicy są proszeni są o udzielenie pewnych informacji, przypuszczamy, że niekoniecznie takich, które mają pozytywnie świadczyć o Straży Granicznej - przekazała na konferencji prasowej rzecznik SG ppor. Anna Michalska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś granica media dziennikarze

Pierwsze damy na granicy z Białorusią. Komentatorzy są bezlitośni

W sobotę przed siedzibę straży granicznej w Michałowie udały się Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska, by domagać się dopuszczenia do nielegalnych imigrantów organizacji humanitarnych i pomocy medycznej. Wizyta pierwszych dam na granicy została szeroko skomentowana w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica Białoruś media społecznościowe twitter media Anna Komorowska Jolanta Kwaśniewska

Specyficzne zachowanie Joe Bidena w CNN. Wracają pytania o stan zdrowia prezydenta USA

Czy stan zdrowia Joe Bidena pozwala mu na skuteczne sprawowanie urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych? Takie pytanie regularnie stawiają w USA media, politycy i komentatorzy, zwłaszcza z konserwatywnej strony. Prezydent znów wywołał lawinę komentarzy swoim dziwnym zachowaniem podczas telewizyjnego wywiadu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Joe Biden media media społecznościowe

FELIETON Wolna amerykanka "wolnych mediów". Felieton Miłosza Manasterskiego

Media związane z opozycją w Polsce nie tylko nie ukrywają, że walczą z demokratycznie wybranym rządem, ale w walce tej uprawiają catch wrestling, czyli wolną amerykankę. Kiedy w "wolnych mediach" wszystkie chwyty stają się dozwolone, pierwszą ofiarą jednak staje się oszukiwany czytelnik - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski Daniel Obajtek PKN Orlen media dziennikarstwo polityka

DEZINFORMACJA Prawda czy fałsz? Poznaj organizacje walczące na froncie wojny informacyjnej

Fake news to tylko mały element poważniejszego instrumentu, jakim jest operacja dezinformacyjna na wojnie informacyjnej. W świecie szybkiego przekazywania wiadomości przy użyciu wielu kanałów - takich jak choćby social media - wielu odbiorców gubi się, nie mogąc odróżnić informacji prawdziwej od fałszywej. Z pomocą obywatelom poszczególnych krajów przychodzą organizacje pozarządowe, które wyspecjalizowały się w tropieniu i prostowaniu nieprawdy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo fake news dezinformacja media social media internet pandemia COVID-19

"Prawda zawsze się obroni". Daniel Obajtek wygrał proces z portalem Wyborcza.pl

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wygrał proces przeciwko redaktorowi naczelnemu portalu Wyborcza.pl. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie portal ma opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule Wojciecha Czuchnowskiego z 26 lutego, zatytułowanym "Taśmy Obajtka. Tak prezes Orlen łamał prawo, a teraz się pogrąża".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek media Gazeta Wyborcza PKN Orlen polityka sąd Warszawa sądownictwo

"Sądownictwo w Niemczech jest niezwykle upolitycznione". Kaleta dla "Die Welt"

Polski wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w rozmowie z dziennikiem "Die Welt" wyjaśnia, dlaczego reprezentowany przez niego resort ma wątpliwości co do praworządności w RFN. Zwraca uwagę na podwójne standardy w UE i wskazuje, że niemieckie sądownictwo jest "niezwykle upolitycznione", ale to "Polska jest pod pręgierzem".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska media prawo Trybunał Konstytucyjny sąd Niemcy Sebastian Kaleta ŚWIAT Europa