X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
matura

Zmiana wymagań na maturze i egzaminie ósmoklasisty? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Zmiana wymagań na maturze i na egzaminie ósmoklasisty będzie jednorazowa i dotyczyć będzie tylko egzaminów w 2021 r. - poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Podał, że dotyczyć będzie wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, oraz że podstawa programowa pozostaje bez zmian.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek matura egzamin ósmoklasisty nauczyciel Koronawirus w Polsce pandemia

Przemysław Czarnek: szczegółowe informacje o maturze i egzaminie ósmoklasisty podamy do grudnia

- Pracujemy nad zmniejszeniem zakresu wiedzy potrzebnej do zdania matury i egzaminu ósmoklasisty, do grudnia poinformujemy o konkretach - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że egzaminy muszą być adekwatne do wiedzy, którą uczniowie mogą zdobyć w szkołach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek społeczeństwo edukacja matura egzamin ósmoklasisty

TYLKO U NAS Matura z WOS-u 2020. Dr hab. Tomasz Słomka: poziom rozszerzony znacznie trudniejszy niż w poprzednich latach

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze CKE z wiedzy o społeczeństwie. Jak mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tomasz Słomka, doktor habilitowany nauk społecznych z Uniwersytetu Warszawskiego, poziom matury rozszerzonej był bardzo trudny. - Wymagał nie tylko czystej wiedzy, ale również zdolności analitycznego myślenia - mówi Słomka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA matura społeczeństwo edukacja