X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
matematyka

Matematyka "nauką skażoną rasizmem"? Ks. prof. Bortkiewicz: to burzenie fundamentów naszego myślenia

- Jeżeli zakwestionujemy matematykę, która jest królową nauk, która jest na wskroś obiektywna, to wchodzimy w chaos postmodernistyczny, który sprawia, że nie możemy stwierdzić, że coś jest dobrem albo złem, że mamy do czynienia z normalnością albo z patologią - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk i specjalista w zakresie teologii moralnej.
Zobacz więcej na temat:  matematyka społeczeństwo

Ile cząstek SARS-CoV-2 jest na świecie? Wszystkie zmieściłyby się w puszce

Christian Yates, brytyjski matematyk związany z Oksfordem oszacował dla BBC, jak wiele cząsteczek wirusa SARS-CoV-2 jest na świecie. Z jego wyliczeń wyszło, że zebrane wszystkie razem zmieściłyby się w puszce po napoju. - Wszystkie te problemy, przeszkody w życiu codziennym i śmierć tylu ludzi mogłyby się zmieścić w zaledwie paru łykach czegoś, co bez wątpienia byłoby najgorszym napojem w historii świata - podsumował matematyk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania wirusy badania matematyka