X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
maseczka

Duży wzrost liczby zakażeń. Minister zdrowia zapowiada zmiany w obostrzeniach

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi w środę, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, nowe szczegółowe zasady dotyczące obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Obecnie wciąż obowiązują wytyczne ustanowione 12 lutego na okres dwóch tygodni.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 maseczka maseczki Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski

ANALIZA Restrykcje epidemiczne w Europie. Zobacz, jak Polska wypada na tle innych krajów

Restrykcje epidemiczne w Polsce nie są ani szczególnie dotkliwe, ani wyjątkowe na tle Europy - informują ekonomiści banku Pekao S.A. Eksperci przygotowali też tabelę, w której łatwo można porównać, jakie środki w walce z pandemią zostały wprowadzone w poszczególnych krajach naszego kontynentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Europa koronawirus COVID-19 maseczka Koronawirus w Polsce pandemia

Koronarestrykcje w Europie. Godzina policyjna, maseczki FFP2 i ograniczenia w przemieszczaniu się

- W obawie przed rozprzestrzenianiem się nowych, bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa w kilku krajach Europy zaostrzono już regulacje dotyczące zasłaniania nosa i ust. W Austrii i Bawarii w sklepach i pojazdach komunikacji zbiorowej trzeba nosić maskę typu FFP2, od wtorku podobny obowiązek będzie istniał w Czechach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa maseczka maseczki COVID-19 koronawirus pandemia

Zmiany dot. zasłaniania ust i nosa? Wiceminister zdrowia: dyskutujemy o tym

 - W tej chwili nie ma decyzji o wprowadzeniu nakazu noszenia maseczek chirurgicznych, dyskutujemy o tym - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Informację o tym, że ma być wydane rozporządzenie w tej sprawie, podał w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA maseczka maseczki Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski Koronawirus w Polsce społeczeństwo zdrowie COVID-19

Grzywna dla prezydenta Chile. Sebastián Piñera ukarany za brak maseczki

Prezydent Chile Sebastián Piñera został ukarany grzywną w wysokości trzech i pół tysiąca dolarów za brak maseczki w miejscu publicznym. Na początku grudnia w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie prezydenta z kobietą, którą spotkał podczas spaceru na plaży. Na fotografii ani Sebastián Piñera, ani spotkana przezeń kobieta nie mają maseczek. 
Zobacz więcej na temat:  Chile Ameryka ŚWIAT pandemia zdrowie maseczka maseczki koronawirus

Koronawirus. "Obostrzenia spowalniają rozprzestrzenianie się wirusa"

- Jedna osoba może zakazić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób w sprzyjających okolicznościach. Dlatego warto, żebyśmy wszyscy przestrzegali obostrzeń - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Marek Posobkiewicz, lekarz pracujący na oddziale covidowym warszawskiego szpitala MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce maseczka maseczki dystans społeczny Agnieszka Kunikowska Marek Posobkiewicz

Święty Mikołaj w maseczce i jednorazowych rękawiczkach - posłuchaj

Mikołajki to najczęściej ten moment, który uświadamia nam, że święta za pasem i zaczynamy myśleć o przygotowaniach, prezentach. No i od tego dnia na ulicach i w galeriach handlowych coraz częściej widać charakterystyczne postacie z białą brodą i w czerwonych czapkach z pomponem. A jak sobie radzą w tym roku? Czy noszą maseczki?
Zobacz więcej na temat:  Olga Mickiewicz Święty Mikołaj prezenty pandemia maseczka reportaż