X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
marek borowski

"Pierwsze zadanie, które spoczęło na naszych barkach". Senator PiS o sądownictwie

- Przez lata, poczynając od 1989 r., praktycznie nic nie uczyniono, by wprowadzić fundamentalne przekształcenia, zmiany i reformy w wymiarze sprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator Prawa i Sprawiedliwości prof. Włodzimierz Bernacki. Zdaniem Marka Borowskiego (senator KO) "rola sądów bezstronnych i niezawisłych jest zasadnicza dla systemu demokratycznego".
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd reforma sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość marek borowski koalicja obywatelska Antoni Trzmiel POLSKA

W. Bernacki: każdy ma prawo protestować ws. wyniku wyborów

- Kompletnie niezrozumiałe dla mnie jest zachowanie Grzegorza Schetyny, który wyjeżdża do Strasburga i tam zwraca się z jednej strony do przewodniczącej zgromadzenia parlamentarnego, a z drugiej strony do sekretarza generalnego Rady Europy o interwencje w sprawie protestów wyborczych PiS - mówił poseł Włodzimierz Bernacki w "Debacie Jedynki". Gościem Programu Pierwszego był również senator Marek Borowski.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce POLSKA marek borowski Antoni Trzmiel Prawo i Sprawiedliwość PiS koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Wybory parlamentarne 2019

Senackie komisje za zniesieniem tajności głosowań

Senackie komisje poparły projekt zmian w regulaminie Izby znoszący głosowanie tajne m.in. w sprawach personalnych. Według PiS zmiany sprawią, że działanie parlamentu będzie bardziej przejrzyste. PO chciała odrzucenia projektu, obawia się ingerencji w wykonywanie wolnego mandatu senatora. Za przyjęciem projektu uchwały bez poprawek głosowało 12 senatorów, 9 było przeciw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Stanisław Kogut Stanisław Karczewski PiS Platforma Obywatelska marek borowski

"Kryzys w Sejmie spowodował marszałek Kuchciński"

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwrócił się o wyjaśnienia do posłów PO i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli 16 grudnia protest w sali posiedzeń. Zarzucił im uczestnictwo w działaniach uniemożliwiających pracę Sejmu w tym miejscu. – Kuchciński zamiast próbować załagodzić to co się stało z jego winy, próbuje spor eskalować – mówił senator Marek Borowski w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż marek borowski PiS Sejm protest Marek Kuchciński Platforma Obywatelska Nowoczesna

Reprywatyzacja – szanse i zagrożenia

- Jednym z powodów, dla których dzieją się ogromne nadużycia w dziedzinie reprywatyzacji, jest nadmierna ideologizacja. Zgadzając się na pewne zasady nie potrafimy przekuć ich na zapisy, które równoważyłyby interesy np. lokatorów i właścicieli i doprowadzamy dobrą w istocie zasadę do absurdu – powiedział w programie Konfrontacje Idei prof. Zdzisław Krasnodębski. Gośćmi programu byli także senator Marek Borowski i prof. Janusz Majcherek.
Zobacz więcej na temat:  marek borowski reprywatyzacja Ryszard Bugaj Warszawa