X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
lekarz

Łatwiejsze zatrudnianie lekarzy spoza UE. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej przeciw ustawie

Ustawa dotycząca zatrudniania lekarzy spoza UE stanowi zagrożenie dla pacjentów, ponieważ zezwoli na wykonywanie zawodów medycznych przez osoby o niezweryfikowanych kwalifikacjach - ocenił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja w opublikowanym w poniedziałek liście otwartym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo medycyna Koronawirus w Polsce pandemia szpital lekarz służba zdrowia zdrowie

Podwyżki dla medyków walczących z pandemią. Latos: wynagrodzenia będą naliczone wstecznie

- Próbowano wmawiać, że premier blokuje dodatkowe wynagrodzenia dla medyków. To nieprawda. Spór dotyczył tych, którzy są faktycznie zaangażowani w walkę z COVID-19. Wynagrodzenia będą naliczone wstecznie i będzie wyrównanie wsteczne, aby te osoby otrzymały to, na co zasługują - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia lekarz społeczeństwo zdrowie Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

"Ludzie się tego boją". Dr Sutkowski wyjaśnił, dlaczego robionych jest mniej testów na koronawirusa

- Nikt nie ogranicza lekarzy rodzinnych w zlecaniu testów na obecność koronawirusa - zapewnił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Jego zdaniem ludzie jednak unikają testów, bo obawiają się stygmatyzacji i tego, że nie będą mogli pójść do pracy.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce społeczeństwo koronawirus zdrowie pandemia COVID-19 POLSKA lekarz

TYLKO U NAS "Niedostatecznie leczona może doprowadzić do groźnych powikłań". Alicja Szewczyk o cukrzycy

- Cukrzyca to schorzenie, które wymaga od pacjenta nie tylko regularnych konsultacji z zespołem terapeutycznym, lecz także prowadzenia systematycznej samokontroli. Pacjenci powinni nauczyć się kontrolować na co dzień poziom glikemii. Wymaga ona starannej kontroli i dokładnego monitorowania, gdyż niedostatecznie "zaopiekowana", może szybko doprowadzić do powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet do utraty życia - powiedziała Alicja Szewczyk (Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  cukrzyca zdrowie zdrowe odżywianie społeczeństwo choroba bezpieczeństwo pomoc lekarz pielęgniarka infografika POLSKA

Borowiak: pracą posła nie jest wychodzenie na marsze i stosowanie wulgarnych określeń

- Posłowie opozycji próbowali zerwać obrady komisji polityki społecznej i rodziny zajmującej się projektem wsparcia branż, które ucierpiały najbardziej, i to tylko dlatego, że niektóre posłanki były na manifestacji i nie mogły głosować. Pracą posła nie jest wychodzenie na marsze - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Marta Golbik, poseł KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia lekarz społeczeństwo Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

"Przewlekłe choroby płuc to ryzyko cięższego przebiegu COVID-19". Prof. Antczak ostrzega

- Zagrożeni cięższym przebiegiem COVID-19 i zgonami są ludzie z przewlekłymi chorobami płuc, w Polsce to ok. 3 mln osób - powiedział PAP kierownik Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pulmonolog prof. Adam Antczak.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo lekarz zapalenie płuc infografika POLSKA