X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
lekarz

Projekt ustawy o wolności sumienia m.in. ws. aborcji w USA. "Wzywamy Kongres, aby stanął w obronie godności"

W USA trwa dyskusja nad ustawą wprowadzającą zmiany w publicznej służbie zdrowia. Celem nowelizacji jest zakaz rządowej dyskryminacji pracowników opieki zdrowotnej, którzy z poważnych powodów moralnych lub religijnych zdecydowanie sprzeciwiają się uczestniczeniu w niektórych procedurach medycznych, głównie aborcji.
Zobacz więcej na temat:  aborcja kobieta prawo USA ŚWIAT społeczeństwo polityka zdrowie lekarz pielęgniarka Kościół Za życiem dziecko etyka

Pandemia COVID-19. Prof. Maruszyński: szczepienie jest szczególnie ważne dla osób z chorobami współistniejącymi

- Nawet, jeżeli szczepieni zarazili się koronawirusem to przebieg zachorowania jest zdecydowanie łagodniejszy i nie trafiają do szpitali - mówił w Polskim Radiu 24 gen. prof. Marek Maruszyński, chirurg wojskowy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zdrowie pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce medycyna lekarz szczepienia szczepionka POLSKA

Milion złotych łapówek w gotówce. Lekarz ze szpitala psychiatrycznego w Gnieźnie tymczasowo aresztowany

Ordynator jednego z oddziałów szpitala psychiatrycznego w Gnieźnie jest podejrzany o przyjmowanie łapówek od przestępców, których zapisywał na leczenie, a ci pobyt w szpitalu wykorzystywali do uniknięcia odbywania kary pozbawienia wolności. Oprócz lekarza, wielkopolscy policjanci na wniosek prokuratury zatrzymali dwie inne osoby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja regiony przestępczość korupcja lekarz szpital Gniezno wielkopolskie

Kierownik kliniki otorynolaryngologii: po COVID-19 pojawiają się uszkodzenia słuchu

- Mamy takie skutki, które są czasem niezbyt istotne dla zdrowia w ogólnym ujęciu. Jednak dla samopoczucia pacjenta są to niezwykle trudne sytuacje, ponieważ patomechanizm infekcji wirusowej w COVID-19 jest trudny do zdefiniowania, ale widzimy po pacjentach, którzy przeszli tą infekcję, że pojawiają się bardzo dziwne uszkodzenia słuchu. Są one trudne do "naprawy", w sensie leczenia zachowawczego. Często wymagają już aparatowania, czyli protez narządu słuchowego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Niemczyk, kierownik katedry i kliniki otorynolaryngologii w szpitalu na Banacha. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zdrowie słuch pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce medycyna lekarz

Pobili matkę, wyrzucili jedzenie na podłogę. Szokujące zachowania migrantów w polskich szpitalach

Służby medyczne przerywają milczenie i mówią, jak jest - a jest źle. Zmęczeni i wycieńczeni walką z pandemią koronawirusa lekarze, muszą walczyć z migrantami, którzy zachowują się skandalicznie w polskich szpitalach. Synowie pobili matkę, kobieta wyrzuciła jedzenie, a następnie rozbiła talerz o podłogę - takie przypadki niestosownych zachowań ujawnił "Kurier poranny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szpital imigranci w Europie imigracja migracja lekarz służba zdrowia granica

Ministerstwo Zdrowia: życie i zdrowie matki są najważniejsze

Ministerstwo Zdrowia, nawiązując do śmierci 30-letniej ciężarnej pacjentki w szpitalu w Pszczynie, podkreśla, że w myśl obowiązujących przepisów w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia kobiety zakończenie ciąży jest zgodne z prawem. Resort informuje także, że minister Adam Niedzielski poprosił prezesa NFZ o monitorowanie w całym kraju przypadków, kiedy życie i zdrowie ciężarnych mogą być zagrożone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Ministerstwo Zdrowia strajk kobiet lekarz śmierć dziecko społeczeństwo ciąża Adam Niedzielski NFZ

Akcja "Movember". Premier: wszystkich panów zachęcam do dbania o zdrowie i korzystania z badań okresowych

"Mamy listopad, miesiąc, w którym popularność zyskuje akcja »Movember« mająca zwracać uwagę na problemy zdrowotne mężczyzn. Wszystkich panów zachęcam do dbania o zdrowie, korzystania z badań okresowych i porad specjalistów" - napisał premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie badania lekarz mężczyzna choroba premier Mateusz Morawiecki

"Jest nieludzka". Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia o eutanazji

- "Nie" dla eutanazji jest jasne i nieodwołalne, trzeba odkrywać prawdziwie ludzki wymiar umierania - powiedział przewodniczący Papieskiej Akademii Życia abp Vincenzo Paglia na Międzynarodowym Kongresie Rycerzy Maltańskich w Rzymie pt. "Technologie i koniec życia: prymat towarzyszenia".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym społeczeństwo śmierć choroba lekarz religia chrześcijaństwo katolicyzm eutanazja

Szef MZ odznaczył zasłużonych w walce z COVID-19

- Byliście na pierwszej linii frontu wtedy, gdy my nie wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia. Wykazaliście odwagę zmierzenia się z nieznanym - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski do kilkunastu mieszkańców regionu łódzkiego, których podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi odznaczył za zasługi w walce z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia regiony łódzkie Łódź lekarz

"Prawo do informacji jest niezwykle ważne". Rzecznik Praw Pacjenta apeluje do medyków

- Zwróciłem się do kierowników placówek wykonujących działalność leczniczą z prośbą o to, aby zaapelowali do pracowników o empatyczne podejście. Prawo do informacji jest niezwykle ważne. Gdy będziemy właściwie poinformowani, będziemy aktywniej uczestniczyć w procesie leczenia - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.
Zobacz więcej na temat:  medycyna społeczeństwo zdrowie POLSKA prawo ustawa lekarz Henryk Szrubarz

Koronawirus we włoskiej służbie zdrowia. Chorują także medycy zaszczepieni przeciw COVID-19

We Włoszech rośnie liczba przypadków zakażeń koronawirusem wśród pracowników służby zdrowia, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19 ponad 8 miesięcy temu. Za prawdopodobny scenariusz uważa się podanie trzeciej dawki wszystkim, nie tylko grupom większego ryzyka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa koronawirus Włochy pandemia szczepionka służba zdrowia szczepienia COVID-19 lekarz