X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
lekarz

Trzecia fala COVID-19. Dr Zaczyński: szpital na Stadionie Narodowym jest ważnym buforem

- Widać, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest potrzebny, bo buforuje sytuację w szpitalach standardowych na terenie aglomeracji warszawskiej. Myślę, że teraz czujemy się bezpiecznie, posiadając ten bufor w momencie, kiedy trzecia fala stała się realna - powiedział na temat przygotowania służby zdrowia do trzeciej fali COVID-19 dr Artur Zaczyński, wicedyrektor szpitala na PGE Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 szpital Stadion Narodowy lekarz zdrowie szczepienia szczepionka POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce

Prof. Gielerak: trzeba zrobić wszystko, by produkować licencjonowane szczepionki w kraju

- Takie kryzysy, z jakimi obecnie mamy do czynienia, będą występować - mówił w Polskim Radiu 24 generał dywizji Wojska Polskiego, prof. dr hab. n. medycznych Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, odnosząc się do pandemii koronawirusa. Podkreślił, że w związku z tym należy "zrobić wszystko, by w jak najszybszym terminie odtworzyć nasze zdolności w zakresie licencjonowanej produkcji szczepionek u nas w kraju".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce lekarz szczepionka szczepienia

Niepożądany odczyn po szczepionce przeciw COVID-19. Rzecznik Praw Pacjenta wyjaśnia, co robić

- Osoba, która wskutek niepożądanego odczynu poszczepiennego, dozna albo wstrząsu anafilaktycznego, albo będzie konieczność hospitalizacji, może się zgłosić z wnioskiem do Rzecznika Praw Pacjenta - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo lekarz zdrowie szczepienia Krzysztof Świątek Sygnały Dnia POLSKA

Prof. Gielerak: znoszenie obostrzeń jest właściwe, przy założeniu, że ludzie zachowają się racjonalnie

- W ciągu dwóch lub czterech tygodni, trzeba liczyć się z krokiem w tył jeśli chodzi o znoszenie obostrzeń - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Gielerak, generał dywizji Wojska Polskiego, profesor doktor habilitowany nauk medycznych, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce lekarz szczepionka

Surowa kara dla portugalskiej lekarki. Negowała w mediach istnienie pandemii

Izba Lekarska Portugalii (OM) zawiesiła na pół roku w wykonywaniu zawodu lekarza Marię Margaridę de Oliveira za negowanie epidemii COVID-19. Kobieta w ostatnich miesiącach szefowała ruchowi medyków Lekarze na rzecz Prawdy, który uznaje koronakryzys za fałszerstwo i bagatelizuje zagrożenie ze strony koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 lekarz służba zdrowia Portugalia ŚWIAT

Piotr Matej: spada aktywność koronawirusa, poprawia się sytuacja epidemiczna

- Aktywność koronawirusa, która dotyka naszych pacjentów, jest zdecydowanie mniejsza, niż w tym najtrudniejszym dla nas okresie, kiedy mieliśmy po prostu 100 proc. obłożenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Matej, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna szpital lekarz pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19

"Próba zintegrowania systemu". Maria Ochman o rozmowach z MZ ws. wynagrodzeń w służbie zdrowia

- Wydaje się, że rządzący dostrzegają wreszcie (potrzebę), ale dostrzegli również szansę dla siebie i dla systemu, żeby stworzyć jeden dokument, jeden akt prawny, kompleksowy, systemowy, dla wszystkich pracowników (ochrony zdrowia) - mówiła w Polskim Radiu 24 przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA społeczeństwo zdrowie Solidarność wynagrodzenia lekarz