X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
legislacja

"Państwo praworządne powinno wprowadzić instytucję przedawnienia". Prof. Gontarski o k.p.a.

- Wynaturzeniem było, że w k.p.a., w sprawach administracyjnych, nie mieliśmy przedawnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, prawnik, były pełnomocnik rządu RP przed TSUE i rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. - Zasada pewności prawa nakazuje, by państwo praworządne w swoich kodeksach wprowadziło instytucję przedawnienia - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel prawo reprywatyzacja legislacja

Mateusz Wyrwich: ustawa medialna przywróci porządek prawny w Polsce

- Nie może być tak, by w jakimkolwiek kraju były ustawy uchwalane pod presją USA - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". - Oczywiście, silniejszy może więcej, co niejednokrotnie pokazywała Unia Europejska, ale mam nadzieję, że w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi do czegoś takiego nie dojdzie - wskazał publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski media legislacja ustawa medialna

Wiceszef MSZ: Polska potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński odniósł się w czwartek na Twitterze do wypowiedzi szefa MSZ Izraela Jaira Lapida, dotyczącej nowelizacji polskiego Kodeksu postępowania administracyjnego i napisał, że Polska zdecydowanie potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu w dyskursie politycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński Holokaust Żydzi legislacja prawo reprywatyzacja polityka Izrael Polityka zagraniczna Polski dyplomacja

6 proc. PKB na służbę zdrowia za dwa lata? Komisja zdrowia przyjęła projekt prawa

Przyspieszenie osiągnięcia nakładów na ochronę zdrowia w wysokości 6 proc. PKB w 2023 r. zamiast w 2024 r. i określenie ścieżki wzrostu do 7 proc. PKB w 2027 r. zakłada projekt ustawy, którego pierwsze czytanie odbyło się we wtorek na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia. Komisja przyjęła projekt, wprowadzając do niego poprawki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA legislacja Sejm służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia

USA: kolejni kongresmeni apelują do marszałek Sejmu w sprawie noweli k.p.a.

Pięcioro kongresmenów z obydwu partii, w tym lider większości demokratycznej w Izbie Reprezentantów Steny Hoyer, opublikowało we wtorek list z apelem do polskiego Sejmu o odrzucenie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego w związku z jego skutkami dla procesu restytucji mienia ofiar Holokaustu. To już kolejny apel amerykańskich polityków w tej sprawie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ameryka Północna reprywatyzacja legislacja

"Nie chodzi o kupowanie TVN, tylko o uszczelnienie prawa". Joanna Lichocka o ustawie medialnej

- Sprowadzanie dyskusji o ustawie medialnej do interesów jednej korporacji jest nieporozumieniem - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Lichocka. - Ja jestem zainteresowana poprawą polskiego prawa, a nie kwestiami koncesyjnymi, bo to jest domena KRRiT - dodała poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka Sygnały Dnia polityka media Krzysztof Świątek legislacja ustawa medialna

"Normalna dla każdego poważnego państwa". Premier o propozycji ustawy medialnej

- Ustawa pozwalająca regulatorowi polskiemu weryfikować to, czy nabycie udziałów dominujących w podmiocie medialnym powinno mieć miejsce czy nie, jest ustawą jak najbardziej normalną dla każdego poważnego państwa - mówił w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Nowelizacja będzie przedmiotem prac sejmowej komisji już we wtorek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki rząd media legislacja ustawa medialna

"Będę rekomendował, by nie było pośpiechu". Borusewicz o senackich pracach nad nowelą k.p.a.

- Nie można dopuścić do takiej sytuacji, jaka miała miejsce przy nowelizacji ustawy o IPN - mówi wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, pytany przez TVP Info, czy - i jakie - poprawki do nowelizacji k.p.a. zgłoszą senatorowie PO. - Rządowi należy dać czas na przemyślenie tej sprawy - podkreśla polityk. Na dyskusję o ewentualnych poprawkach otwarci są także senatorowie PSL i Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja legislacja Senat polityka Sejm

Opłaty za śmieci po nowemu coraz bliżej. Sejmowe komisje przyjęły projekt ustawy

Sejmowe komisje przyjęły we wtorek projekt tzw. ustawy śmieciowej, która m.in. określa maksymalną opłatę za śmieci przy metodzie "od wody".  "Opracowane rozwiązanie ma na celu ograniczenie możliwości naliczania niewspółmiernych opłat pobieranych od mieszkańców, wynikających np. z sezonowego, większego zużycia wody, awarii instalacji" - podkreślono w uzasadnieniu do projektu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka odpadami społeczeństwo legislacja Sejm