X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
kultura ludowa

Znamy wyniki 54. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych 2020

- Wziąłem się za budowę skrzypiec, podglądam na internecie jak je zrobić. Główkę już zrobiłem i zbieram materiał; mam już klon na spód i szukam świerka na wierzch. Jestem uparty i lubię dłubaninę, muszę ze swoimi skrzypkami jeszcze się zmierzyć - mówił w "Kiermaszu pod Kogutkiem" podlaski skrzypek nagrodzony w tym roku Basztą, Zdzisław Marczuk.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa folklor folk Kuba Borysiak

O polskiej społeczności Żytomierza na Ukrainie

W tym mieście położonym w północno-zachodniej Ukrainie mieszka bardzo dużo Polaków. Na terenie obwodu Żytomierskiego istnieje wiele instytucji polskich - organizacji społecznych, zespołów, mediów, szkółek sobotnio-niedzielnych, które od lat działają na rzecz rozwoju polskości i więzi z Polską. Jednym z ważnych podmiotów na Żytomierszczyznie jest Dom Polski. Jego dyrektorka Irena Perszko opowiadała nam o miejscowych Polakach. 
Zobacz więcej na temat:  Kresy kultura ludowa folklor folk