X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kultura dla dzieci

Zakończyła się Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna [POSŁUCHAJ]

Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna to ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki, w którym każdy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej, może wystąpić. W tym roku doczekaliśmy się kilkumiesięcznej edycji jubileuszowej, a uroczysty koncert finałowy odbył się w sobotę (16.10). Na tym wydarzeniu, obecne było Polskie Radio Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu.
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka Martyna Chuderska kultura dla dzieci

Festiwal, że palce lizać! - kolejna edycja literackiego festiwalu dla dzieci

Spotkania, warsztaty, projekcje filmowe, spacery, wystawy i  czytanki po zachodzie słońca - to wszystko czeka uczestników 8. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, która w Gdańsku odbywa się od 7 do 9 października b.r. Organizatorzy zapewniają, że można doświadczać tam literatury "wszystkimi możliwymi zmysłami". Wśród propozycji festiwalowych są między innymi specjalne warsztaty o robotach i sztucznej inteligencji zorganizowane z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema i  konferencja pt. "O gustach się dyskutuje" - propozycja dla animatorów i animatorek czytelnictwa.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Chuderska Kulturalna strefa literatura dziecięca kultura dla dzieci radio dla dzieci radio bez reklam

Życie wśród marionetek. Rozmowa z twórcami festiwalu "Dziecinada"

Klinika Lalek - teatr  wiejski i wędrowny - powstał w roku 1988 na wydziale lekarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. Swoje przedstawienia grywał w całej Polsce, ale odwiedzał też wiele krajów Europy - między innymi Finlandię, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy i  Austrię. W spektaklach, granych na łąkach i ulicach  - biorą udział ogromne lalki, a muzyka jest grana na żywo.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa kultura dla dzieci radio dla dzieci radio bez reklam radio dla rodziców

Wrocławska "Dziecinada". 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci

Tegoroczna "Dziecinada" - to wiele spektakli dla młodej widowni i mnóstwo spotkań towarzyszących. Szwedzka grupa teatralna w  przedstawieniu "Muzyczna podróż Orkiestry Miłości" zabrała publiczność w fantastyczną trasę koncertową po całym świecie. Warszawski teatr "Baj" pomysłowo opowiedział dzieciom historię drewnianego Pinokia. Młodzi uczestnicy festiwalu mogli  też wziąć udział w warsztatach aktorskich,  sprawdzić się w roli lalkarza poruszając wielkimi marionetami, a nawet spróbować swoich sił w sekcji gimnastycznej. Wrocławski dziecięcy festiwal teatralny to wiele przedstawień i imprez towarzyszących.
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka radio dla dzieci kultura dla dzieci

"Sztuka jest po to, żeby ratować nas od smutku". Rozmowa z Januszem Kukułą

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" przez kilkanaście lat organizowany był w pierwszy weekend czerwca w Sopocie. Tegoroczna, XX edycja tego festiwalu odbyła się od 17 do 19  września. I po raz pierwszy w Zamościu, mieście nazywanym "perłą renesansu", którego stare miasto wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Zobacz więcej na temat:  kultura dla dzieci

Za nami Festiwal "Dwa Teatry" [POSŁUCHAJ]

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" przez kilkanaście lat organizowany był w pierwszy weekend czerwca w Sopocie. Tegoroczna, XX edycja tego festiwalu odbyła się od 17 do 19 września. I po raz pierwszy w Zamościu. Jedną z konkursowych  kategorii Festiwalu “Dwa Teatry” jaki  od 17 do 19 września odbywał się w Zamościu, był konkurs na słuchowisko dla dzieci i młodzieży. Więc nie mogło tam również zabraknąć Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka radio dla dzieci radio dla rodziców kultura dla dzieci

Zakończył się 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada"

"Dziecinada" to jedyny Międzynarodowy Festiwal Teatrów skierowany do dzieci, opiekunów i całych rodzin na Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja odbył się w dniach 24-26 września w plenerze. Festiwal odbył się na placu przed Impartem i na podwórku Impartu – tam zagrane były wszystkie spektakle, koncerty, przeprowadzone przeróżne warsztaty i pobędziemy ze sobą w teatralnym świecie. A może i wszechświecie? Z całą pewnością, w przestrzeni tej, nie zabrakło Polskiego Radia Dzieciom, które patronowało temu wydarzeniu.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci kultura dla dzieci

"Kino Dzieci" 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy 

157 filmów, z których aż 87 pokazanych zostanie premierowo. To interesująca zapowiedź kolejnej edycji oczekiwanego i uznanego festiwalu dla młodych widzów. W tym roku wydarzenie zainauguruje seans nagradzanej na świecie  animacji "Nawet myszy idą do nieba" w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička - ekipa polska była koproducentem tego filmu.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa festiwal filmowy kultura dla dzieci Martyna Chuderska radio dla dzieci radio bez reklam

Zamkowe atrakcje dla dzieci - jubileusz  warszawskiego Zamku Królewskiego

Zamek Królewski w Warszawie zawsze był dla Polaków symbolem niepodległego państwa. To właśnie dlatego we wrześniu 1944 roku zbombardowali go hitlerowcy, zrównując budowlę z ziemią. Dlatego także konieczność jego odbudowy była dla wielu osób oczywista. I prawie trzydzieści lat po zburzeniu, w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, zaczęto jego odbudowę. Było to pięćdziesiąt lat temu.  
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka Martyna Chuderska kultura dla dzieci

"Jemy borówki na polu". Piękno języka polskiego podczas spotkań w Rabce Zdroju

Podczas trzeciej edycji projektu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" eksperci opowiadali o bogactwie i zawiłościach języka polskiego, a także jak się nim posługiwać, by skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Usłyszeć można było również wybitnych opowiadaczy, Agnieszkę Ayşen Kaim, Irenę Stopę, Grzegorza Uzdańskiego i Magdę Lenę Górską, która wystąpiła przy akompaniamencie muzyki Serge’a Tamasa. Przedstawione opowieści łączyły m.in. ciekawą fabułę i piękny język, których fragmenty można było usłyszeć podczas "Kulturalnej Strefy".
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa Martyna Chuderska kultura dla dzieci radio dla rodziców radio dla dzieci DAB+ patronat Polskiego Radia Dzieciom literatura dziecięca

Po co nam książki w czasach komunikacji elektronicznej? [POSŁUCHAJ]

W odróżnieniu od filmów, gdzie obraz jest kreowany przez jego twórcę, książki pozostawiają przestrzeń do wyobrażenia sobie opisanych bohaterów i wydarzeń. Podobnie oddziałują również e-booki oraz audiobooki. Niestety, wciąż sporo osób, w tym dzieci i młodzież nie czyta, co niekoniecznie jest wynikiem ich niechęci, lecz braku dostępu do literatury. Odpowiedzią na te potrzeby jest Fundacji Zaczytani.org, która m.in promuje czytelnictwo, dostarcza książki do różnych ośrodków i placówek w całej Polsce oraz wykorzystuje je do budowania relacji z innymi. O dokładnych działaniach fundacji opowiedziały w Strefie Rodzica jej przedstawicielki, Marta Tittenbrun oraz Natalia Sopniewska.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców radio dla dzieci czytelnictwo kultura dla dzieci

"Literackie borówki". Rozmowa z Agatą Hącią w PR Dzieciom

Już w najbliższy piątek, po raz trzeci zajadać się będziemy pysznymi, "literackimi borówkami". W swobodnej, wakacyjnej atmosferze zaproszeni do Rabki - Zdroju eksperci i artyści poprzez: gry, zabawy językowe, formy teatralne i konkursy, będą próbowali rozkochać nas w języku polskim. Wśród nich dobrze znana słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom Agata Hącia. Jakimi pomysłami zaskoczy nas w tym roku na wydarzeniu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim"? O tym i o innych smaczkach tegorocznego spotkania, usłyszeć można w audycji "Kulturoteka". 
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka literatura dziecięca czas wolny kultura dla dzieci radio dla dzieci

"Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu". Posłuchaj audycji PRD

Już niebawem w Zamku Królewskim na Wawelu i jego oddziałach zagoszczą dzieła Józefa Wilkonia - wybitnego polskiego artysty, przedstawiciela tzw. polskiej szkoły ilustracji, a także rzeźbiarza – którego twórczość zdominowały właśnie przedstawienia zwierząt. W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom o wystawie opowiedziała jej kuratorka, Bogumiła Wiśniewska. 
Zobacz więcej na temat:  Poranek Polskiego Radia Dzieciom patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci DAB+ kultura dla dzieci Kultura w PRD

Rozmowa o 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Szafarni

Dobiegł końca 28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Jego głównym założeniem jest wczesne odkrycie młodych talentów, a także propagowanie twórczości Fryderyka Chopina oraz polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży w Polsce i poza jej granicami. Nieprzypadkowo Konkurs odbywa się w Szafarni. Wielbiciele talentu Fryderyka Chopina twierdzą, że to miejsce jest kluczem do zrozumienia muzyki wybitnego kompozytora.
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka radio dla dzieci Radio Dzieciom kultura dla dzieci Martyna Chuderska Muzyka dla dzieci

"Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy!" Rozwiązanie literackiego konkursu Polskiego Radia Dzieciom

Wiosny może jeszcze za bardzo nie widzimy, ale przecież ta kalendarzowa właśnie przyszła. I ta literacka wiosna też. Do Polskiego Radia Dzieciom nadeszły bowiem piękne wiersze, nadesłane przez słuchaczy na wiosenny konkurs radiowy. To wiersze krótkie, dłuższe, pisane z ciociami, wujkami, przyjaciółmi i wraz z całymi rodzinami.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca kultura dla dzieci