X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kryzys migracyjny

Budowa muru na granicy z Białorusią. Wiceszef MSZ: UE wielokrotnie deklarowała wsparcie dla działań Polski

- Unia Europejska wielokrotnie deklarowała wsparcie dla działań Polski w tej sprawie. Nie powinno być problemu z tym, żeby UE zgodziła się na współfinansowanie tego projektu. Im bardziej bezpieczna jest granica Polski, tym bardziej bezpieczna jest granica UE - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk (wiceminister MSZ)
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kryzys migracyjny migracja imigranci w Europie granica Piotr Wawrzyk Sejm wojna hybrydowa

"Trzeba podejmować decyzje stabilizujące sytuację". Raś o budowie muru przy granicy z Białorusią

- Odchodzimy tutaj nieco od podziałów na opozycję i koalicję rządzącą. Trzeba patrzeć na rację stanu Polski i Unii Europejskiej oraz podejmować decyzje, które będą stabilizowały sytuację - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica kryzys migracyjny migracja wojna hybrydowa Sejm służby i bezpieczeństwo Ireneusz Raś

Zbliża się szczyt Rady Europejskiej. Szymański: KE powinna zająć się sytuacją energetyczną

- Widać wyraźnie zejście się dwóch elementów: praktyk rynkowych Gazpromu i kluczowego momentu w obszarze certyfikacji Nord Stream 2. Te kwestie powinny być przedmiotem dyskusji i działań Komisji Europejskiej - tak o przyczynach podwyżek cen energii mówił minister ds. UE Konrad Szymański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konrad Szymański polityka Unia Europejska Komisja Europejska energetyka energia gaz Rada Europejska migracja kryzys migracyjny

"Czynnik demograficzny stał się elementem wojny". Prof. Reginia-Zacharski o ataku hybrydowym

- Współczesne konflikty mają tendencje do generowania ogromnych ruchów migracyjnych, które uderzają we wszystkie sfery funkcjonowania państw. Ludzie przerzucani przez granicę stają się narzędziem w ręku organizatorów takich operacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA kryzys migracyjny migracja imigranci w Europie granica wojna hybrydowa

"Inwestycja musi być transparentna". Kozłowski o budowie zabezpieczenia na granicy

- Oczywiście jestem za tą budową, natomiast uważam, że władza powinna zrobić wszystko, żeby ta inwestycja była transparentna, tak żeby także posłowie opozycji dowiedzieli się o jej szczegółach, może na niejawnym posiedzeniu Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski ("Fakt"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") i Miłosz Lodowski (publicysta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś kryzys migracyjny granica Sejm Adrian Klarenbach służby i bezpieczeństwo

"Oddaje obecną sytuację". Prof. Grochmalski o zawieszeniu umowy o readmisji z UE przez Białoruś

- Łukaszenka podpisał to porozumienie po długich negocjacjach w styczniu 2020 r. Zapis ten długo nie funkcjonował, a w zasadzie oddaje obecną sytuację po stronie białoruskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski (politolog, ekspert ds. bezpieczeństwa).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo Aleksander Łukaszenka Unia Europejska migracja kryzys migracyjny wojna hybrydowa Białoruś imigranci w Europie

"Mamy twarde dane potwierdzające udział Rosji w tym, co się dzieje". Żaryn o kryzysie migracyjnym

- Widzimy zaangażowanie rosyjskie w kryzys na granicy z Białorusią, chociaż Rosji zależy, żeby jej z tym nie łączyć - powiedział Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Jego zdaniem Polska, umacniając granicę z Białorusią, daje sygnał, że destabilizacja naszego kraju się nie uda.
Zobacz więcej na temat:  migracja kryzys migracyjny POLSKA granica uchodźcy Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo Białoruś Rosja

Paweł Kowal o ustawie o uszczelnieniu granic

- Z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia interesów obywateli jest to (specustawa o uszczelnieniu granic - red.) niestety pic polegający na tym, żeby wydać dużo pieniędzy, a nic nie zrobić  - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal, poseł KO. 
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś służby i bezpieczeństwo migracja Sygnały Dnia POLSKA Paweł Kowal koalicja obywatelska Platforma Obywatelska kryzys migracyjny Krzysztof Świątek

Dyrektor domu dziecka, z którego uciekają młodzi migranci: nie są zainteresowani pobytem w Polsce

Nastolatki, które zostały zatrzymane przez straż graniczną za nielegalne przekroczenie polskiej granicy, jeśli nie są pod opieką dorosłych, ze strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców trafiają do domów dziecka. W tym roku do domu dziecka w Kętrzynie trafiło 49 takich dzieci - wszystkie z niego uciekły. - Ta młodzież nie kryje, że Polska nie jest ich celem, że chcą się dostać do Europy Zachodniej - powiedziała dyrektor placówki Bożena Biegańska-Wójtowicz.
Zobacz więcej na temat:  polityka Europa migracja kryzys migracyjny POLSKA granica dzieci dom dziecka uchodźcy

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy: zachowanie aktywistów jest nieodpowiedzialne

- Bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się aktywiści, którzy de facto pomagają w nielegalnym procederze przemytu ludzi z Polski do Niemiec albo do innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica kryzys migracyjny Białoruś Niemcy polityka straż graniczna

Prof. Mieczysław Ryba: politycy PO stali się zakładnikami własnego stylu uprawiania propagandy

- Politycy opozycji nie cierpią konkurencji politycznej PiS o wiele bardziej niż najbardziej dyktatorskich rządów na Wschodzie. Na szali tej gierki międzypartyjnej są kładzione interesy międzynarodowe Rzeczpospolitej - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Mieczysław Ryba (KUL), komentując stanowisko opozycji ws. kryzysu migracyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka służby i bezpieczeństwo Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Platforma Obywatelska

Niemieckie śledztwo przeciwko Łukaszence. Prof. Boćkowski: powinniśmy się w nie włączyć

- To, że władze niemieckie podjęły takie śledztwo, jest jak najbardziej słuszne. Moim zdaniem powinniśmy się włączyć w nie aktywnie, jeśli Niemcy będą tym zainteresowani, dostarczając wszelkich możliwych informacji i pomocy, po to, by nacisk ze strony Niemiec, które widzą działania Rosji i Białorusi, był jak największy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica kryzys migracyjny Białoruś Niemcy polityka