X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
kredyty dla firm

Tarcza pomaga kredytobiorcom. Ponad milion wniosków o zawieszenie spłaty rat

- Rozwiązania zawarte w tarczach finansowej i antykryzysowej spowodowały, że wycofana została część wniosków o udzielenie wakacji kredytowych - poinformował Prezes Związek Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Dodał, że osoby prywatne i przedsiębiorcy złożyli w bankach ponad milion wniosków o zawieszenie płatności rat.
Zobacz więcej na temat:  firmy finanse GOSPODARKA kredyty dla firm tarcza antykryzysowa

Małe firmy niechętnie sięgają po kredyty. Dlaczego?

6 na 10 firm z sektora małych i średnich finansuje swój rozwój ze środków własnych, a więc z zysków i oszczędności, czasem także rodzinnych. Z kredytu bankowego korzysta niewiele ponad 17 procent przedsiębiorstw, a są ich w tym sektorze prawie 2 miliony. Większość banków posiada oczywiście ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Problemem jest jednak jej dostępność - mówi Robert Barański z firmy E-faktor SA.
Zobacz więcej na temat:  firma Aleksandra Tycner kredyty dla firm

Firmy mają coraz mniej zagrożonych kredytów

Udział kredytów zagrożonych w portfelu kredytowym przedsiębiorstw zmniejszył się do 8,2 proc. na koniec 2017 r. wobec 9,2 proc. rok wcześniej – wynika z najnowszego raportu Komisji Nadzoru Finansowego na temat sytuacji banków w 2017 r. Na koniec 2017 r. najniższą jakość przedstawiał portfel kredytów przedsiębiorstw z branży górnictwa i wydobycia oraz hoteli i gastronomii, w których udział kredytów zagrożonych przekraczał 20 proc.
Zobacz więcej na temat:  kredyty dla firm KNF finanse