X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kredyt

Pożyczamy coraz więcej. Dlaczego to robimy?

Jak wynika z najnowszych badań Biura Informacji Kredytowej Polacy pożyczają coraz więcej. O ile BIK bada formalne pożyczki, to przecież zdarza nam się pożyczyć przysłowiową "stówę" na kilka dni lub poprosić znajomego o kupno kawy czy obiadu, bo zapomnieliśmy portfela lub karty. Jak często to robimy? Czy oddajemy? Jakie są granice takiego pożyczania?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Józef Niewiarowski pieniądze pożyczka kredyt długi Piotr Firan Trójka

Kradzież dokumentów i próba wyłudzenia kredytu? Zabezpiecz się i śpij spokojnie

Podejrzewasz, że Twoje dane osobowe - w tym seria i numer dowodu osobistego - zostały wykorzystane w nieuprawniony sposób? Ktoś zaciągnął na Twoje dane kredyt w banku albo podpisał umowę z operatorem telekomunikacyjnym? Możesz to sprawdzić i zgłosić, a dokumenty zastrzec w dowolnym banku lub urzędzie gminy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste dane osobowe bezpieczeństwo danych wyłudzenia kredyt pożyczka BIK

"To jeden z najważniejszych środków ograniczenia inflacji". Prezydent o wzroście stóp procentowych

Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że uda się opanować inflację w Polsce. W rozmowie z TVP Info po zakończeniu Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa prezydent przypomniał o środowej decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego. Powiedział, że była to trudna decyzja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA inflacja stopy procentowe polityka prezydent Andrzej Duda kredyt Rada Polityki Pieniężnej

"Sprawa węgierska" zmieni sytuację frankowiczów w Polsce? Dr Bodył-Szymala: świat nie jest taki prosty

- Nie wystarczy, że pojawi się jakiś nowy element, jakiś nowy puzzelek do tej układanki, jeśli ten obraz już jest zapełniony wieloma, wieloma różnymi informacjami - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Bodył-Szymala z "Monitora Prawa Bankowego", odnosząc się do sytuacji frankowiczów po ostatnich orzeczeniach TSUE w tych sprawach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA GOSPODARKA kredyty walutowe kredyt bank ekonomia finanse osobiste Trybunał Sprawiedliwości UE

EBI udzielił kredytu Tauronowi. Kwota to niemal 3 miliardy złotych

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przyznał koncernowi energetycznemu Tauron kredyt w wysokości 2,8 miliarda złotych - podała spółka w komunikacie. Ma on być w całości przeznaczony na pokrycie wydatków inwestycyjnych w sieci dystrybucyjne energii elektrycznej w południowej i południowo-zachodniej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inwestycje GOSPODARKA gospodarka polska energetyka pieniądze finanse rozwój kredyt Tauron Polska Energia

Prezes NBP: nie ma ryzyka wpadnięcia z powodu inflacji w spiralę cenowo-płacową. Nigdy do tego nie dopuścimy

Decyzja RPP o podniesieniu stóp procentowych nie obniży bieżącej inflacji, ale ma nie dopuścić do utrzymania się podwyższonej inflacji w średnim okresie. Przewidujemy, że do końca roku inflacja dojdzie do ok. 6 proc. Będziemy obserwować koniunkturę i poziom inflacji. Ale nie możemy powiedzieć, że nastąpi seria podwyżek stóp procentowych - poinformował prof. Adam Glapiński na konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP stopy procentowe inflacja oszczędności lokata terminowa banki kredyt Adam Glapiński

Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego: nie należy bagatelizować inflacji

- Nie należy bagatelizować inflacji, bo to jest takie zwierzę, które lubi zerwać się ze smyczy zarządzającym polityką monetarną, fiskalną i w pewnym momencie rosnąć zbyt wysoko, sprawiając, że wysokość naszych wynagrodzeń jest już znacznie niższa i przede wszystkim zaczynają rosnąć ceny podstawowych produktów i usług -  mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka finanse kredyt Polska Wielki Projekt inflacja ekonomia