X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kredyt hipoteczny

Wzrost stóp procentowych wciąż komentowany przez analityków. Ekspertka: to może ustabilizować rynek mieszkaniowy

Podniesienie stóp procentowych może mieć stabilizujący wpływ na rynek mieszkaniowy; ograniczy zakupy mieszkań motywowane rekordowo niskimi stopami, pozostaną jednak inne fundamenty popytu, jak rosnące wynagrodzenia czy brak bezpiecznej alternatywy lokowania środków - ocenia firma CBRE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości kredyt hipoteczny stopy procentowe

Główny ekonomista PKO BP: wyższe stopy procentowe mogą spowolnić wzrost cen mieszkań

W środę Rada Polityki Pieniężnej podniosła podstawową stopę procentową o 0,4 punktu procentowego do poziomu pół procent. Główny ekonomista PKO Banku Polskiego Piotr Bujak powiedział, że w nadchodzącym czasie coraz więcej osób spłacających kredyty w złotych będzie płaciło wyższą ratę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka polska stopy procentowe kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy

Podwyżka stóp procentowych. Wiemy, ile wzrośnie przeciętna rata kredytu mieszkaniowego

- Październikowa podwyżka stóp procentowych oznacza wzrost przeciętnej raty złotowego kredytu mieszkaniowego o około 35 zł, w górę powinno pójść też oprocentowanie lokat, ale nie odbywa się to automatycznie - mówi główny analityk HRE Investments Bartosz Turek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe kredyt hipoteczny finanse osobiste POLSKA społeczeństwo

Mała szansa na szybkie rozwiązanie sprawy kredytów walutowych. "Frankowicze idą na ugody"

Bank Millennium zawarł już ponad 4 tys. ugód z frankowiczami. Jak twierdzi bank, zainteresowanie tym rodzajem porozumień wśród klientów jest duże - pisze "Rzeczpospolita". Według gazety ugody dotyczą około 8 proc. kredytów frankowych w Millennium. Tymczasem Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu sugeruje kredytobiorcom zaprzestanie dalszego płacenia rat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt walutowy KNF banki Sąd Najwyższy frank szwajcarski

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Koszty materiałów budowlanych przekładają się na cenę domu

Przemysł budowlany na różnych etapach budowy domu korzysta z wielu różnych materiałów. Architekci w swych projektach muszą kierować się mi.in. ich parametrami wytrzymałościowymi. Najczęściej stosowane materiały to beton, stal, drewno, cegła i kamień. Wszystkie w ostatnim czasie zdrożały.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny

Bierzesz kredyt hipoteczny? Sprawdź, co stanie się po zmianie oprocentowania. UOKiK przygotował specjalny kalkulator

Niskie stopy procentowe oznaczają niższe raty kredytów, ale wiążą się z ryzykiem ich wzrostu w przyszłości - przestrzega UOKiK, który przygotował kalkulator zmiany oprocentowania. Można na nim sprawdzić orientacyjną wysokość rat dla różnych stawek oprocentowania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny UOKiK kalkulator stopy procentowe POLSKA społeczeństwo

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Sprawdź, jakie są symptomy pojawienia się bańki mieszkaniowej

Znana również jako bańka na rynku nieruchomości, bańka mieszkaniowa to sytuacja, w której ceny mieszkań drastycznie rosną napędzane przez spekulację i popyt. Zaczyna się od gwałtownego wzrostu popytu na rynku, na którym podaż nieruchomości jest ograniczona. Gdy ceny zaczynają rosnąć, spekulanci wchodzą na rynek, szukając wysokich zysków. W sytuacji wzrostu popytu i ograniczonej podaży ceny rosną jeszcze bardziej. Jeśli ten trend będzie trwał, to spowoduje pęknięcie bańki mieszkaniowej i gwałtowny spadek cen w celu wyrównania niedoboru nieruchomości. Ci, którzy kupili nieruchomości podczas bańki, mogą mieć trudności ze spłatą swoich kredytów hipotecznych, nawet stanąć przed koniecznością sprzedaży domów poniżej wartości rynkowej. Czy jesteśmy na krawędzi?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Czynniki wpływające na wzrost cen

Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł w stosunku do 4,3 bln zł w 2019 r. - poinformował NBP w opublikowanym w poniedziałek raporcie. Nieruchomości mieszkaniowe odpowiadały ok. 211 proc., a komercyjne ok. 13 proc. PKB. Sprawdzamy, jakie czynniki decydują o wzroście cen nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Zalety, wady, stopy procentowe i UOKiK

UOKiK zwrócił uwagę, że pod wpływem rosnących od końca 2019 roku cen nieruchomości wiele osób rozważa kupno mieszkania na kredyt. Przestrzegł jednak, że w ciągu kilkudziesięcioletniego okresu spłaty kredytu mogą następować istotne wahania stóp procentowych, które mają wpływ na wysokość spłacanych rat kredytu, wzrosty lub spadki cen nieruchomości lub ich wartości, a także zmiany na rynku pracy, które mogą mieć wpływ na wysokość dochodów kredytobiorcy. Sprawdzamy, jakie są cechy nieruchomości jako aktywa inwestycyjnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny