X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
korupcja

Sprawa Nowaka. Były szef Orlenu w prokuraturze. Nowe informacje ws. Dariusza Jacka K.

Były prezes PKN Orlen Dariusz Jacek K. został w środę rano doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Usłyszy zarzuty wręczenia w sumie ok. 200 tys. zł łapówek b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi w zamian za stanowisko w spółce. We wtorek podobne zarzuty usłyszał b. wiceprezes PGE i Energa Wojciech T.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja przestępczość polityka służby i bezpieczeństwo POLSKA prokuratura

Zarzuty dla kolejnych osób w aferze Sławomira Nowaka. Stanisław Żaryn: to nowa odsłona sprawy

 - Do tej pory mówiliśmy o działaniach Sławomira Nowaka podejmowanych na Ukrainie i o tym, dlaczego został zatrzymany. Dziś mówimy o zarzutach dla osób uwikłanych w korupcję w czasie, gdy Sławomir Nowak pracował w Polsce i pełnił funkcje publiczne. Był szefem gabinetu politycznego premiera, pełnił również funkcję ministra infrastruktury, który zajmował się budową dróg - mówił na antenie Polskiego Radia rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. 
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak CBA korupcja prokuratura

Łapówki za intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa? Zarzuty dla kolejnych osób w aferze Nowaka

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała i postawiła zarzuty dwóm osobom podejrzanym o wręczanie łapówek byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi w zamian za pomoc w uzyskaniu intratnych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja POLSKA Orlen CBA służby i bezpieczeństwo polityka

"Zagwarantowana swoboda działań na rzecz wybranej grupy politycznej". Formela o Nowaku

- Nowak miał na Pomorzu dobrą pozycję polityczną. Ten rodzaj rozmachu i bezczelności trudno inaczej interpretować, jak zagwarantowaną swobodą działań na rzecz wybranej grupy politycznej - powiedział Marek Formela ("Gazeta Gdańska"), który był gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja przestępczość gospodarcza CBA Orlen służby i bezpieczeństwo Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

Nisztor o zatrzymaniach ws. Nowaka: to efekt tego, że jeden ze świadków pękł i zaczął sypać

- Jeśli potwierdzi się, że w zamian za kluczowe stanowiska w strategicznych spółkach Skarbu Państwa wystarczyło "odpalić działę" politykowi, który ma wpływy, to można powiedzieć, że był to bantustan do nieprawdopodobnego poziomu. Byłaby to szokująca informacja - powiedział Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Piotr Nisztor korupcja CBA przestępczość przestępczość gospodarcza prokuratura

"Nie jestem zaskoczony, że ta sprawa tak się rozwija". Naimski o kolejnych zatrzymaniach ws. Nowaka

- Wierzę, że wszyscy uczestnicy tego spisku oraz mafijnej organizacji zostaną właściwie osądzeni - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. - Dzięki współpracy Polski i Ukrainy możemy przeciwstawić się ludziom podważającym istnienie suwerennych struktur państwowych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Piotr Naimski Sławomir Nowak przestępczość przestępczość gospodarcza korupcja

"Udało się przekonać ważnego świadka do współpracy". Ziobro o sprawie Nowaka

- Udało się przekonać jednego z kluczowych świadków mających wiedzę o działalności b. ministra transportu Sławomira N. do współpracy z prokuraturą. Te nowe ustalenia, gdy pełnił on urząd ważnego ministra u boku Donalda Tuska, ujrzą światło dzienne i znajdą swój wyraz w działaniach prokuratury - powiedział minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja CBA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości służby i bezpieczeństwo POLSKA