X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
konstytucja

Prof. Przemysław Czarnek: ci, którzy krzyczą "demokracja", łamią podstawowe zasady demokracji

- Ten, kto się upomina o przeprowadzenie wyborów w terminie gwarantującym ciągłość władzy, jest uznawany za antydemokratę, a podstawowe zasady demokratyczne są łamane przez tych, którzy krzyczą "demokracja" i "konstytucja". To jest aberracja w czystej postaci - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Czarnek, poseł PiS, prawnik i konstytucjonalista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Przemysław Czarnek POLSKA polityka Senat konstytucja demokracja wybory prezydenckie 2020

Znani prawnicy nabrali się na internetowy trolling. Dr Karnkowski: ludzie są w stanie uwierzyć w każdą bzdurę

- Widząc paragrafy, numery aktów prawnych, nie sprawdzili ich i przyjęli je w dobrej wierze. Sądzili, że jeśli ktoś coś napisał, to zamieszcza to na poważnie. Jak widać, pewne niechlujstwo prawników się zdarza - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń polityka twitter Sąd Najwyższy konstytucja Andrzej Duda prawo Małgorzata Manowska

Janusz Kowalski: marszałek Senatu jest tytanem obstrukcji. Polska potrzebuje stabilizacji

- Polsce potrzebna jest stabilizacja. Niestety pan marszałek Senatu jest tytanem obstrukcji, tytanem blokowania. Każdy, kto patrzy na marszałek Sejmu widzi natomiast tytana pracy. To nas różni od totalnej opozycji. My pracujemy, a oni blokują - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Ministerstwo Aktywów Państwowych wybory prezydenckie 2020 konstytucja Sąd Najwyższy

Mec. Piotr Andrzejewski: najważniejsze, żebyśmy mieli prezydenta po 6 sierpnia

- Najważniejsze jest, abyśmy po upływie kadencji Andrzeja Dudy, po 6 sierpnia, mieli prezydenta. Istotne jest, jak PKW potraktuje swoją decyzję: czy jest to rzeczywiście nowy kalendarz wyborczy, czy kontynuacja rozpoczętych wcześniej procedur - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 opozycja polityka konstytucja Piotr Andrzejewski Ryszard Gromadzki Państwowa Komisja Wyborcza

Prof. Gontarski: w sytuacji epidemii wybory tylko korespondencyjne, mówi o tym konstytucja

- W świetle konstytucji wybory powinny się odbyć w pełni korespondencyjnie. Według prognoz epidemia szybko nie ustąpi. W konstytucji są przepisy mówiące wprost o zwalczaniu chorób epidemicznych. Jest to wartość konstytucyjna - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 konstytucja Łukasz Sobolewski

Termin wyborów prezydenckich. Zobacz, co dokładnie zawiera wniosek marszałek Sejmu do TK

Zaskarżony przepis Kodeksu wyborczego wprowadza niezawarte w konstytucji ograniczenie prerogatyw marszałka Sejmu do określania terminu wyborów prezydenta - ocenia we wniosku do TK marszałek Elżbieta Witek. Zauważa też, że konstytucja nie wymaga, by dniem wyborów był dzień wolny od pracy, tylko dowolny dzień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek Sejm Marszałek Sejmu konstytucja wybory prezydenckie 2020 Trybunał Konstytucyjny polityka opozycja głosowanie korespondencyjne

Mec. Piotr Andrzejewski: od 2015 r. opozycja przedstawia program destrukcyjny dla Polski

- Od 2015 r. mamy próby zdestabilizowania systemu funkcjonowania państwa i jego organów. Zamiast przedstawiać alternatywne rozwiązania dla Polski, mamy program destrukcyjny mający na celu obalenie obecnej władzy - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 opozycja polityka konstytucja Piotr Andrzejewski Antoni Trzmiel

TK odpowiada na wniosek marszałek Sejmu. Ruszyło postępowanie ws. terminu wyborów

Julia Przyłębska wszczęła postępowanie w sprawie wniosku marszałek Sejmu Elżbiety Witek dot. konstytucyjności ewentualnego przesunięcia terminu wyborów prezydenckich. Prezes TK wnosi o przedstawienie pisemnego stanowiska Sejmu do czwartku do godz. 10.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 POLSKA Elżbieta Witek wybory w Polsce wybory prezydenckie Państwowa Komisja Wyborcza Trybunał Konstytucyjny Sejm konstytucja Julia Przyłębska

Tomasz Sakiewicz: bez zmiany konstytucji nie wolno nie wybrać prezydenta

- Polska jest demokracją. Na jej czele stoi prezydent. Bez zmiany konstytucji nie wolno nie wybrać prezydenta. To byłoby złamanie konstytucji w jej istocie. Polska nie może być pozbawiona prezydenta - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń Elżbieta Witek konstytucja

"Niemcy pokazali, że ich TK jest ponad prawem unijnym". Paweł Sałek o orzeczeniu ws. TSUE

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Sałek i Paweł Poncyliusz, poseł Koalicji Obywatelskiej, rozmawiali w Programie 3 Polskiego Radia o orzeczeniu niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Organ stwierdził, że Europejki Bank Centralny przekroczył kompetencje, prowadząc akcję zakupu obligacji państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio POLSKA polityka konstytucja Trybunał Konstytucyjny Europejski Trybunał Sprawiedliwości prawo Paweł Sałek

Saryusz-Wolski: orzeczenie niemieckiego TK ws. TSUE ważne z punktu widzenia Polski

Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski powiedział, że dzisiejsze orzeczenie niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego jest ważne z punktu widzenia Polski. Niemieccy sędziowie uznali, że unijny Trybunał Sprawiedliwości wykroczył poza kompetencje wspólnotowe, akceptując skup obligacji prowadzony przez Europejski Bank Centralny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE prawo konstytucja

"Chodzi o obezwładnienie instytucji państwa". Piotr Andrzejewski o działaniach opozycji

- Chodzi o obezwładnienie instytucji państwa, stojących na straży konstytucji i prawa. Czuję się zagrożony w swoich prawach wyborczych. Jeżeli w Warszawie, gdzie jestem na liście wyborczej, każe mi się iść do lokalu wyborczego, to ryzyko mojego zakażenia jest dużo większe - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 POLSKA konstytucja