more_horiz
PR24 Portal
Section05
konstytucja

"Idzie mocny 1 proc.". Komentarze po konwencji Biedronia

W niedzielę w Warszawie odbyła się konwencja partii Roberta Biedronia, na której ogłosił on, że będzie się nazywała "Wiosna". Przedstawił również jej program, który komentują publicyści. "Konwencja przygotowana profesjonalnie, z energią, ale mam wrażenie, że Biedroń dzisiaj wszystko wszystkim obiecał. Socjalista, liberał i populista, który chwilowo występuje w szatach symetrysty" - napisał Marcin Makowski z WP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Łukasz Warzecha Marcin Wikło twitter aborcja konstytucja

Paweł Mucha: sędzia nie powinien angażować się w bieżącą politykę

Część części sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie skrytykowała w wydanej uchwale proces powoływania sędziów Sądu Najwyższego oraz stwierdziła, że nowa Krajowa Rada Sądownictwa jest niekonstytucyjna. W Polskim Radiu 24 komentarz wiceszefa kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Mucha Sąd Najwyższy Andrzej Duda reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa konstytucja

Obsadzono stanowiska prezesów Izby Pracy i Izby Karnej

- Stanowiska prezesów Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Izby Karnej Sądu Najwyższego są obsadzone, nie wakujące; zwołanie zgromadzeń mających wyłonić kandydatów na te funkcje było bezprzedmiotowe - uznały zgromadzenia ogólne tych Izb, o czym poinformował sędzia SN Krzysztof Rączka. Do sprawy odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 dr Jacek Sokołowski z Uniwersyetetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy reforma sądownictwa konstytucja sądownictwo

Spotkanie premiera z prof. Małgorzatą Gersdorf. Komentarze polityków

Goście Beaty Michniewicz dyskutowali między innymi o spotkaniu Mateusza Morawieckiego z prof. Małgorzatą Gersdorf. Sędzia poinformowała opinię publiczną o warunkach, jakie przedstawiła premierowi podczas rozmowy, której tematem była reforma sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gersdorf Mateusz Morawiecki Sąd Najwyższy konstytucja krs sądownictwo Komisja Europejska POLSKA Trójka Beata Michniewicz Krzysztof Szczerski Jarosław Sellin Marcin Kierwiński Grzegorz Długi Paweł Rabiej Jarosław Kalinowski