X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
konflikty międzynarodowe

Trwa wymiana ognia w Górskim Karabachu. Rośnie konflikt między Armenią a Azerbejdżanem

W Górskim Karabachu drugą dobę trwają starcia między wojskami Armenii i Azerbejdżanu - donoszą rosyjskie media niezależne. Władze obu krajów ogłosiły powszechną mobilizację i wprowadziły stan wojenny. Społeczność międzynarodowa, w tym kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone i Rosja wezwały Armenię i Azerbejdżan do przerwania walk i rozpoczęcia rozmów pokojowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azerbejdżan Armenia konflikty międzynarodowe górski karabach Europa Azja

Walki o Górski Karabach. Górecki: pierwsze starcia zaczęły się w 1988 roku

- Ten konflikt nigdy się nie skończył, więc traktowanie go jako konfliktu zamrożonego było błędem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Od niedzieli trwają walki pomiędzy wojskami Azerbejdżanu i Armenii o Górski Karabach. Obie strony wykorzystują ciężką artylerię.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski ŚWIAT Armenia Azerbejdżan Więcej świata konflikty międzynarodowe

W Azerbejdżanie ogłoszono częściową mobilizację. Starcia o Górski Karabach trwają

W związku ze starciami z siłami armeńskimi o Górski Karabach prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew ogłosił w poniedziałek częściową mobilizację i podpisał dekret w tej sprawie w drugim dniu walk. Według Baku zginęło w nich sześciu azerbejdżańskich cywilów, a 19 osób zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  Azerbejdżan górski karabach Kaukaz Armenia konflikty międzynarodowe armia wojsko ŚWIAT

TYLKO U NAS Spór o Górski Karabach. Ekspert PISM: Armenia jest słabszą stroną w tym konflikcie

- Żadna ze stron nie dysponuje siłą wystarczającą do tego, żeby pokonać przeciwnika - powiedział o konflikcie o Górski Karabach Arkadiusz Legieć, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. - Dopóki Ormianie będą w stanie walczyć, dopóty będą bronili Górskiego Karabachu. Mamy do czynienia z pewnego rodzaju patem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Armenia Azerbejdżan Azja górski karabach konflikty międzynarodowe Polski Instytut Spraw Międzynarodowych infografika ŚWIAT

"Trzeba zawiesić wszystkie konflikty zbrojne". Apel sekretarza generalnego ONZ

Sekretarz generalny ONZ proponuje, by najdalej do końca roku zawiesić wszystkie konflikty zbrojne na świecie. Antonio Guterres otworzył w Nowym Jorku doroczną sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna sesja zorganizowana została online, a politycy przysłali do ONZ nagrane wcześniej przemówienia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ konflikty międzynarodowe Ameryka Północna USA Antonio Guterres

Izrael nie wyda ciał zabitych Palestyńczyków. Nowa polityka w walce z terroryzmem

Izrael nie będzie wydawać zwłok Palestyńczyków podejrzanych o terroryzm bez względu na to, czy byli oni związani z Hamasem, czy nie. Decyzja ma wzmocnić pozycję władz Izraela w negocjacjach z tą palestyńską organizacją i działać odstraszająco na osoby, które miałyby się dopuścić aktów terroru.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Palestyna Hamas terroryzm konflikty międzynarodowe

Prof. Grochmalski: Białoruś to kluczowy element ambicji Putina w kierunku odbudowy imperium

- Białoruś jest kluczowym elementem dla mrzonek czy też ambicji Putina na temat odbudowy rosyjskiego imperium. To bardzo niebezpieczne ambicje. Ten projekt jest realizowany konsekwentnie od momentu dojścia Putina do władzy, a w zasadzie – dojścia do władzy służb Federacji Rosyjskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Piotr Grochmalski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Białoruś Rosja Michał Rachoń ŚWIAT konflikty międzynarodowe