X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koncert

"Miejscówka z Dwójką". Michał Górczyński: będzie występował ze mną robot

- W czasie koncertu wykonam m.in. mega interwał, czyli oktawę. Partnerował będzie mi robot. Inspiracja wzięła się stąd, że razem z zespołem William's Things nagraliśmy płytę "The robots are coming". Fascynuje mnie sztuczna inteligencja. Zadaję sobie pytanie, czy ta sublimacja przyszłości robotów nie powinna być zapoczątkowana swego rodzają próbą dialogowania z maszynami właśnie poprzez muzykę - mówił Michał Górczyński, gospodarz najbliższej "Miejscówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Jakub Jamrozek koncert Jan Sebastian Bach Dwójka MUZYKA

Henryk Mikołaj Górecki urodzinowo

Mija 88 lat od dnia urodzin wybitnego polskiego kompozytora. Henryk Mikołaj Górecki zaliczany jest do awangardy. Już w latach 50. jego "Epitafium" wykonano na II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Było to 2 lata przed ukończeniem studiów w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej (obecnie Akademii Muzycznej) w Katowicach. W Dwójce wysłuchamy m.in. jego Koncertu klawesynowego. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Henryk Mikołaj Górecki

Sofija Gubajdulina i Koncert potrójny - prapremiera w Polsce

- To jedno z ostatnich dzieł kompozytorki i na pewno będzie często grane. Genialny utwór, który podsumowuje całą jej twórczość pod względem koncepcji i używania języka muzycznego - mówił o prapremierowo wykonanym w Polsce utworze, wiolonczelista Ivan Monighetti. Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę, bajan i orkiestrę Sofija Gubajdulina skomponowała w 2017 roku. W październiku tego roku (24.10) kompozytorka skończyła 90 lat.
Zobacz więcej na temat:  koncert Dwójka Monika Zając muzyka klasyczna NOSPR

"Katedra fortepianu 2" - odcinek 4 [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny odcinek serialu edukacyjnego "Katedra fortepianu". Co czwartek na stronach Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin prezentujemy drugi sezon tych niezwykłych, muzycznych spotkań. Tym razem zapraszamy na czwarty odcinek "Katedry fortepianu 2" - wokół utworu "Fantazja Impromptu" op. 66. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Fryderyk Chopin jan frycz fortepian koncert W POLSKIM RADIU

Marcin Pater: Polska jest znakomita do uprawiania jazzu [ZOBACZ WIDEO]

- Jeżeli chodzi o moje miejsce zamieszkania, to nie chcę nigdzie wynosić się z Polski. Mam porównanie z tym, jak jest w Holandii, gdzie studiowałem. Zarówno pod względem sceny jazzowej, jak i ludzi, z którymi można współpracować – mówił w Dwójce lider zespołu Marcin Pater Trio, który w najbliższy piątek (3.12) wystąpi z koncertem w ramach cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński koncert Dwójka MUZYKA

Książek Piano Duo: co do repertuaru, jesteśmy dosyć zgodni

- Dobór utworów to zawsze jest jakiś kompromis między organizatorami koncertu a nami. Natomiast jeśli chodzi o to, co sami wybieramy, to chyba nigdy się o to nie spieraliśmy. Wcześniej podrzucamy sobie nawzajem nasze propozycje i raczej jesteśmy zgodni co do wyboru repertuaru - mówiła w "Poranku Dwójki" Agnieszka Zahaczewska-Książek przed występem w ramach "Miejscówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Paweł Siwek Dwójka MUZYKA koncert fortepian