X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
komputery

"Seti @Home"; "Chłop niezwyczajny"-

Wycieczka ludzkiej wyobraźni poza codzienność. Sny o przestrzeni w dwu reportażach: "Seti @Home"- Paweł Łukasik Poszukiwanie cywilizacji pozaziemskich przy pomocy komputerów domowych analizujących sygnały z kosmosu może być zajęciem zwyczajnych ludzi. Nawet uczeń zafascynowany internetem może stać się odkrywcą, bowiem Uniwersytet w Berkeley daje każdemu szansę uczestnictwa w badaniach naukowych poprzez internet. Program Błąd! Nie można odnaleźć źródła odsyłacza. (Search for Extra-Terrestrial Intelligence @Home) wysyła sygnały z kosmosu, które są automatycznie analizowane przez komputery domowe, także ten pana Malinowskiego z Radomia. I takich uczetników jest w świecie ponad półtora miliona, w Polsce ponad 13 tysięcy osób. Specjaliści twierdzą, że szanse powodzenia projektu są znikome, ale liczba pasjonatów stale rośnie. Taka jest siła marzeń. "Chłop niezwyczajny"-Jolanta Krysowata Rolnik z Dolnego Śląska, niegdyś chłopo-robotnik miewał sny, że jest na Księżycu. Sny, które zapładniały jego wyobraźnię. W ciągu dnia, przez całe życie coś zmieniał, udoskonalał…
Zobacz więcej na temat:  komputery internet kosmos POLSKA dolnośląskie