X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
komisja wyborcza

Szumowski: w lokalach głosowanie jest bezpieczne, obowiązują zasady sanitarne

- Głosowanie w lokalu wyborczym jest bezpieczniejsze niż wyjście do sklepu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Zaznaczył, że przestrzega się tam restrykcyjnie - w przeciwieństwie do wielu innych miejsc - zasad sanitarnych: odpowiedniego dystansu, noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i powierzchni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Łukasz Szumowski Sygnały Dnia wybory prezydenckie 2020 komisja wyborcza zdrowie epidemia bezpieczeństwo

Kontrowersyjni szefowie komisji wyborczych. W Łodzi "Farmazon", w Warszawie prowokator KOD

Szefem jednej z okręgowych komisji wyborczych w Łodzi jest Franciszek J. "Farmazon", który zasłynął m.in. tym, że wulgarnie ubliżał i atakował dziennikarkę Telewizji Polskiej - informuje portal wPolityce.pl. Dodatkowo przewodniczącym jednej z warszawskich komisji wyborczych jest Arkadiusz Szczurek znany z prowokacji KOD.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce polityka Komitet Obrony Demokracji obywatele RP komisja wyborcza Łódź Warszawa mazowieckie POLSKA

Wiceszef MSZ: ci, którzy nie chcą głosowania korespondencyjnego, odbierają Polonii prawa wyborcze

Tylko głosowanie korespondencyjne umożliwi Polonii powszechny udział w majowych wyborach - ocenił wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk, który skierował do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach prezydenckich za granicą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 komisja wyborcza Ministerstwo Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk

PiS złożył w Sejmie projekt zmian w Kodeksie wyborczym

- Osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe na każdą karę, a nie tylko na karę pozbawienia wolności, nie będzie miała prawa wybieralności w wyborach na wójta, burmistrza, prezydenta miasta - zakłada projekt PiS noweli Kodeksu wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  Sejm wybory w Polsce wybory Prawo i Sprawiedliwość komisja wyborcza polityka POLSKA

Incydenty w trakcie wyborów. W komisjach po alkoholu

Jedna z przewodniczących komisji obwodowych w Warszawie przyszła do lokalu wyborczego pijana. Jak podał rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak, kobieta miała w organizmie 1,5 promila alkoholu. Incydent wydarzył się na Ochocie. To nie jedyny przypadek, kiedy podczas trwających wyborów samorządowych zasiadający w komisjach przyszli pod wpływem alkoholu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe 2018 alkohol komisja wyborcza

Sejm pracuje nad zmianami w ordynacji wyborczej

Przewodnicząca Komisji Nadzwyczajnej ds. Prawa Wyborczego Anna Milczanowska (PiS) oszacowała, że prace posłów nad projektem ustawy PiS zmieniającej Kodeks Wyborczy potrwają co najmniej 50 godzin. Do piątkowego wieczora komisja omówiła i przegłosowała kilkanaście z ponad 140 proponowanych zmian. W magazynie Północ-Południe rozmowa z drem Michałem Dulakiem z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ordynacja wyborcza wybory w Polsce komisja wyborcza Prawo i Sprawiedliwość