X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koalicja

"Idealny pat". Prof. Chwedoruk o aktualnej sytuacji na polskiej scenie politycznej

- Problem polskiej polityki polega na tym, że mamy do czynienia z wręcz idealnym patem, sytuacją, w której jedna strona ma przewagę, ale nie jest w stanie jej wykorzystać. Prawo i Sprawiedliwość sprawuje władzę, ale z wielu powodów nie ma takiej siły politycznej, jak w poprzedniej kadencji - mówił w Polskim Radiu 24  prof. Rafał Chwedoruk, politolog (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica koalicja Polski Ład Rafał Dudkiewicz Platforma Obywatelska

"To gorszy ze scenariuszy rozpatrywanych przez liderów PiS". Prof. Paruch o przedterminowych wyborach

- Celem Jarosława Gowina nie było, aby zostać wyrzuconym z tego rządu właśnie w tym momencie, bo dla niego ten moment nie jest najlepszy - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 politolog, prof. Waldemar Paruch z UMCS w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Adrian Klarenbach Jarosław Gowin koalicja rząd Mateusza Morawieckiego Porozumienie Jarosława Gowina

Prof. Maciej Drzonek: Porozumienie chce się stać "partią obrotową"

- Gdyby PiS podjęło decyzję o usunięciu ugrupowania Gowina z koalicji, wartość tego ugrupowania byłaby większa. Gra nerwów pomiędzy kierownictwem Porozumienia i kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości będzie funkcjonowała - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog, (Uniwersytet Szczeciński).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina koalicja Polski Ład Jarosław Gowin Piotr Wąż

"Kiedy mija czas dyskusji, musimy działać wspólnie". Fogiel o Zjednoczonej Prawicy

- W ostatnich miesiącach ta część zespołu zdaje się nie nadążać za resztą. Cały czas jednak mam nadzieję, podbudowaną poczuciem, że Zjednoczona Prawica jest najlepszym projektem dla Polski, że są to chwilowe problemy - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, komentując krytyczne wypowiedzi polityków Porozumienia Jarosława Gowina na temat założeń Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina koalicja Polski Ład Jerzy Jachowicz Jarosław Gowin

Mosoń o Gowinie: jego pozycja w polityce jest znacznie mocniejsza niż wskazywałoby społeczne poparcie

- Jarosławowi Gowinowi i jego otoczeniu trwanie w koalicji się opłaca, a dla Prawa i Sprawiedliwości jest konieczne - powiedział w Polskim Radio 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre) i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica polityka koalicja

Przewodniczący FPP: obciążenia po stronie przedsiębiorców powinny rosnąć w sposób uporządkowany

- Naszym zdaniem należałoby zrobić kilka kroków wstecz i rozważyć, w jaki sposób ułożyć kwestie składki zdrowotnej i wpływów do budżetu, zachowując działający od lat bardzo sprawny system podatku liniowego - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka koalicja Polski Ład Krzysztof Grzybowski

"Jest pole do dyskusji". Prof. Maliszewski o zastrzeżeniach Porozumienia do projektu Polskiego Ładu

- W tym momencie trwa dyskusja nad projektami dotyczącymi podniesienia progu podatkowego i składki zdrowotnej. W tych pracach może uczestniczyć premier Gowin, który konsultował swoje pomysły z premierem Morawieckim - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Norbert Maliszewski z Centrum Analiz Strategicznych, podsekretarz stanu w kancelarii premiera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina koalicja Mateusz Drozda Polski Ład