X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koalicja obywatelska

Marcin Makowski: debaty potrafią zmieniać wyniki wyborów

- Debata wyborcza to sprawdzian instytucji demokratycznej, wystawienie się polityków na ostrzał pytań i konfrontację, na to co jest dla nich trudne i nad czym nie mają kontroli - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marcin Makowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Europejska partia Wiosna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Jacek Sasin Borys Budka Władysław Kosiniak-Kamysz Jacek Wilk Andrzej Rozenek

Awantura o paragon z apteki. Internauci komentują

"Budka wciskał kit i straszył drożyzną", "Paragon pojawił się na wiocha.pl, jeżeli to jest źródło, to sama jego nazwa będzie najlepszym komentarzem do tej sprawy" - to niektóre uwagi internautów po awanturze o lek Valcyle, który stosuje się m.in. po przeszczepach u dzieci. Zrobiło się o nim głośno po tym, jak Borys Budka zaprezentował rachunek "hańby rządu" za medykament opiewający na 2082,36 zł. Od 1 września lek kosztuje 3,20 zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wybory parlamentarne 2019 koalicja obywatelska Borys Budka

Paweł Lisiecki: Borys Budka i PO jak Gang Olsena

- Politycy PO przygotowują prowokacje i mistyfikacje. Gdy zostają wykryte, wychodzą na tym, jak bohaterowie duńskiego serialu - mówił w Polskim Radiu poseł PiS Paweł Lisiecki. Poseł PO Borys Budka chcąc uderzyć w PiS, podczas debaty wyborczej zaprezentował rachunek na jeden z leków, który miał kosztować ponad dwa tysiące złotych.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka wybory w Polsce Michał Rachoń POLSKA koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Krzysztof Karnkowski: Jacek Wilk sprzątnął PSL-owi Witosa

- Jedyny moment w przedwyborczej debacie telewizyjnej wart zapamiętania, to wystąpienie Jacka Wilka, który cytował Wincentego Witosa. Witos był do tej pory zarezerwowany dla PSL, sprzątnięto im go sprzed nosa - mówił Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska Codziennie). Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Piotr Pałka i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Eliza Olczyk PSL-Koalicja Polska PiS koalicja obywatelska Lewica Razem Konfederacja

Wpadka B. Budki podczas debaty. Chodzi o paragon z apteki

Poseł PO-KO Borys Budka podczas debaty przedwyborczej w TVP zaprezentował rachunek "hańby rządu" za lek Valcyle na 2082,36 zł. Okazało się jednak, że ten lek w rzeczywistości kosztuje 3,20 zł, ponieważ jest refundowany. - Zdrowie jest zbyt poważnym tematem, żeby wprowadzać Polaków w błąd - napisał na Twitterze minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata TVP wybory w Polsce Borys Budka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

Prof. Henryk Domański: efekt debaty wyborczej może być przypadkowy

- W przypadku nadchodzących wyborów struktura jest dość klarowna, mamy zdecydowanych zwolenników obozu Zjednoczonej Prawicy, opozycji oraz niezdecydowanych. Jeśli debata ma wywrzeć wpływ na elektorat, to na tę grupę niezdecydowanych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański z PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Europejska partia Wiosna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

ANALIZA Kampania wyborcza w sieci. Pozytywny przekaz vs. agresja i prowokacje

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Kandydaci prześcigają się w tym, jak skutecznie dotrzeć do wyborców. Plakaty i spoty pretendentów do Sejmu i Senatu zwracają uwagę pomysłowością. Jednak kampania wyborcza ma różne oblicza i niektóre klipy utrzymane są w tonie agresywnej prowokacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wybory parlamentarne 2019 wybory Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Krzysztof Czabański Jarosław Kaczyński Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Kukiz

Sylwester Chruszcz: PiS chce wyciągać ludzi z biedy

- Kierunek rozwoju Polski jest taki, jak ten, który wskazywał Kornel Morawiecki: trzeba ludzi wyciągnąć z biedy oraz dać możliwość rozwoju ludziom przedsiębiorczym i pracowitym - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Sylwester Chruszcz (PiS). Gościem audycji była również Julia Zimmermann (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Dorota Kania Kornel Morawiecki Wybory parlamentarne 2019

Znamy kandydata KO na ministra zdrowia. Chce prywatyzacji szpitali

- Tomasz Grodzki będzie ministrem zdrowia w moim rządzie. Doskonale wie, jak zreformować służbę zdrowia - poinformowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Swój pomysł na służbę zdrowia prof. Grodzki przedstawił w listopadzie 2017 r. - Zrobimy wszystko, żeby zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać - zadeklarował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Ministerstwo Zdrowia polityka wybory w Polsce

Bogdan Pęk: potrafimy rządzić i dotrzymujemy słowa

– Prawo i Sprawiedliwość jako jedyne gwarantuje utrzymanie polityki dobrej zmiany, która prowadzi do wszechstronnego umocnienia państwa polskiego i dobrobytu obywateli – powiedział Bogdan Pęk, były senator. – Wybory dadzą odpowiedź, czy Polska będzie państwem światła, czy ciemności – dodał kandydat do Sejmu w wyborach parlamentarnych z listy PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Wybory parlamentarne 2019 wybory parlamentarne wybory w Polsce Michał Rachoń koalicja obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz’15 kukiz

Jachira jak dobry kabaret? "Nie obrażajmy Zenona Laskowika"

- Nie powinniśmy porównywaniem Klaudii Jachiry do Zenona Laskowika obrażać pana Laskowika. Grzegorz Schetyna w tej kampanii postawił na nienawiść, na Klaudię Jachirę, na "SokzBuraka". Politycy PO uwielbiają ten hejterski profil - powiedział w PR24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. O kampanii wyborczej rozmawiali także: Dariusz Standerski (Wiosna) i Paweł Lisiecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wybory parlamentarne 2019 koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Zenon Laskowik Katarzyna Gójska