X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koalicja obywatelska

Piotr Misiło: cieszę się, że Nowoczesna została częścią KE

- Mówiłem o tym wielokrotnie, pewnie dlatego zostałem wyrzucony z Nowoczesnej. Podkreślałem, że to nie jest czas na prężenie muskułów, a dobry wynik z wyborów samorządowych nie może być podstawą do tego, by ktokolwiek w Nowoczesnej myślał o tym, by iść osobno do kolejnych wyborów - wskazywał w Rozmowie PR24 Piotr Misiło, członek klubu poselskiego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Nowoczesna Koalicja Europejska koalicja obywatelska

Były premier "jedynką" Koalicji Europejskiej w stolicy?

 - Na 90-99 proc. były premier i były szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz będzie "jedynką" Koalicji Europejskiej w Warszawie w wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział w piątek szef PO Grzegorz Schetyna. Obiecał też 1000 zł podwyżki dla nauczycieli, po zdobyciu władzy przez PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Włodzimierz Cimoszewicz Grzegorz Schetyna polityka Koalicja Europejska koalicja obywatelska Platforma Obywatelska wybory do Parlamentu Europejskiego Warszawa

Szef PSL: chcemy stworzyć wszechstronną ofertę dla Polaków

– Potrzebne jest, żeby w Koalicji Europejskiej były reprezentowane różne wrażliwości, światopoglądy i programy. Jeżeli w koalicji byłoby większe natężenie programów lewicowych, także światopoglądowo, nie byłby to pełny pakiet dla naszych wyborców – powiedział na antenie Trójki lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Europarlament wybory do Parlamentu Europejskiego PSL polityka Trójka koalicja obywatelska Koalicja Europejska Beata Michniewicz POLSKA

Wicemarszałek Senatu: opozycja nie ma wiarygodności

- Liderzy PO, Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz oraz eksperci finansowi tej partii mówili w 2015 roku, że nie ma szansy na realizację przez PiS zapowiedzi powrotu do obniżonego wieku emerytalnego oraz pieniędzy na Program 500 Plus. Straszyli drugą Grecją. Gdy wprowadziliśmy te programy to zapowiadano, że deficyt budżetowy wyniesie 100 mld złotych, wyniósł 10 mld złotych. Pomylili się o 1000 procent. Ci ludzie nie mają żadnej wiarygodności - mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński program 500+ PiS emerytura Parlament Europejski koalicja obywatelska

"Debata Poranka". Publicyści o postulatach opozycji

Główne partie opozycyjne, Wiosna i Koalicja Europejska, wciąż walczą o głosy wyborców. Jaki jest program obu ugrupowań? Czy antyklerykalna wymowa niektórych haseł polityków może zjednać im przychylność Polaków? O tym dyskutowali publicyści: Tomasz Żółciak, Cezary Krysztopa i Mirosław Skowron.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska partia Wiosna Koalicja Europejska Robert Biedroń wybory do Parlamentu Europejskiego

Debata Poranka. Szanse i wyzwania dla Koalicji Europejskiej

- Sondaże pokazują, że żadna z formacji opozycyjnych tworzących Koalicję Europejską nie notuje samodzielnie poparcia, które mogłoby - nawet w przypadku bardzo dobrej kampanii wyborczej - rokować zbliżenie się do wyniku, który ma dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość - mówił Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego). Powołanie Koalicji Europejskiej komentowali w studiu w Polskiego Radia 24 także Piotr Nisztor (Gazeta Polska) i Dariusz Grzędziński (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koalicja obywatelska Parlament Europejski Unia Europejska Platforma Obywatelska Nowoczesna SLD PSL

Politolog: w Koalicji Europejskiej nie ma wspólnego programu

– Koalicja Europejska nie jest zjednoczeniem zrobionym dla obywateli, a dla tych, którzy wchodzą w jej skład – ocenił prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa o najważniejszych wydarzeniach politycznych, w tym o szansach partii opozycyjnych we wspólnym starcie do eurowyborów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Sojusz Lewicy Demokratycznej SLD Teraz! Nowoczesna Polskie Stronnictwo Ludowe koalicja

TYLKO U NAS Rafał Chwedoruk: PiS skorzysta na dobrym wyniku Wiosny

- Do wyborów pojawi się jeszcze wiele zmiennych. Nie wiadomo na przykład, jak będzie rozwijała się relacja PO-Wiosna. Wszelkie przesunięcie elektoratu z Platformy na rzecz ugrupowania Robeta Biedronia będzie korzystne dla PiS - ocenia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do najnowszego sondażu IBRIS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż koalicja obywatelska PiS wybory do Parlamentu Europejskiego

Augustynowska: Koalicja Europejska to odpowiedzialny projekt

- Mimo różnic, o których wszyscy jesteśmy w stanie rozmawiać, łączą nas fundamenty. Łączą nas wartości - coś, co w życiu każdego polityka powinno być najważniejsze: praworządność, podstawy demokracji oraz wiara w konstytucję i przestrzeganie jej zasad – mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Augustynowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Nowoczesna Unia Europejska Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego

Piotr Misiło: najpierw wygrajmy wybory

Czasy w polityce są dzisiaj absolutnie nadzwyczajne, PiS zmienił reguły gry na polskiej scenie politycznej. Mamy mocny byt jakim jest PO, która skupia wiele organizacji, absorbuje je. Wierzę, że za chwilę będzie wspólna koalicja z PSL i SLD, także z tym, co z Nowoczesnej zostało, to też jest wartość – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Piotr Misiło, członek klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Nowoczesna Robert Biedroń