more_horiz
PR24 Portal
Section05
koalicja obywatelska

Poseł PO zapowiada czystki w przypadku koalicji z PiS

- Jeśli się okaże, że w jakimś powiecie jest koalicja szersza niż Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, że jest w tej koalicji też Prawo i Sprawiedliwość, będziemy wyrzucać z Platformy Obywatelskiej ludzi, którzy do tego doprowadzili – powiedział w sobotę przewodniczący wielkopolskich struktur PO, poseł Rafał Grupiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wielkopolskie Rafał Grupiński koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018

Barbara Dolniak: mieszkańcy dużych miast nie godzą się na formułę rządów PiS

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Polacy wybierali wójtów, burmistrzów i prezydentów w 649 gminach i miastach. Wyniki drugiej tury wyborów komentowała w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska wybory samorządowe 2018 Polskie Stronnictwo Ludowe

II tura wyborów samorządowych. Debata kandydatów na prezydenta Tarnowa

W kolejnej debacie samorządowej rozmawiali ze sobą kandydaci na prezydenta Tarnowa. 4 listopada Kazimierz Koprowski ze Zjednoczonej Prawicy oraz Roman Ciepiela z Koalicji Obywatelskiej zmierzą się w II turze wyborów samorządowych. Pretendenci urzędu prezydenckiego przedstawili swoje pomysły na rozwój miasta oraz poprawę życia jego mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Wybory samorządowe 2018 - debaty Polskiego Radia 24 Tarnów małopolskie koalicja obywatelska zjednoczona prawica

Polityk PO: to PiS ma problem w kontekście wyników wyborów

- Ostatnia rzecz jakiej potrzeba Koalicji Obywatelskiej to dyskusja o tym, kto powinien być jej liderem - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Tomasz Siemoniak. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o funkcjonowaniu Koalicji Obywatelskiej i wynikach wyborów samorządowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Rafał Trzaskowski Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

PiS wyciąga rękę do współpracy z PSL

Wejście w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością mogłoby być korzystne dla Polskiego Stronnictwa Ludowego - ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się w Polskim Radiu 24 do wyniku wyborów samorządowych. Wypowiedzi polityków obu partii komentował także na naszej antenie prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe PiS koalicja obywatelska wybory samorządowe 2018

Sławomir Potapowicz: nie ma planów powstania klubu Koalicji Obywatelskiej

– Wraz z Platformą Obywatelską, Inicjatywą Polska i być może z innymi podmiotami chcemy tworzyć wspólny blok na wybory do europarlamentu i parlamentu krajowego – powiedział Sławomir Potapowicz, radny m. st. Warszawy z ramienia Nowoczesnej. W Polskim Radiu 24 rozmowa o funkcjonowaniu Koalicji Obywatelskiej i planach polityków opozycji na najbliższe miesiące.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna koalicja obywatelska polityka