X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
katolicyzm

Prezydent: obecność na Jasnej Górze to wyraz wdzięczności wobec pracowników służby zdrowia

- Wiedziałem, że jest Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę. Czułem się z jednej strony w duchowym, ale i państwowym obowiązku, żeby być tutaj z nimi, i dać tym samym wyraz wdzięczności wobec wszystkich pracowników służby zdrowia w naszym kraju - mówił prezydent Andrzej Duda, który w częstochowskim sanktuarium uczestniczył w mszy w intencji służby zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Jasna Góra służba zdrowia Koronawirus w Polsce katolicyzm aktualności katolickie

"Wymowny znak wdzięczności wobec służb medycznych". Prezydent na Jasnej Górze

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia. Mszy św. przewodniczy bp Tadeusz Lityński, a homilię wygłosi przewodniczący zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  pielgrzymka Jasna Góra Kościół prezydent Andrzej Duda wiara katolicyzm aktualności katolickie religia społeczeństwo POLSKA

"Chrześcijaństwo sercem Europy". Premier dla francuskiego dziennika "Le Figaro"

W artykule "Chrześcijaństwo jest sercem Europy: nie zapominajmy o lekcji Jana Pawła II!", zamieszczonym w "Le Figaro", premier Mateusz Morawiecki przypomniał o wkładzie papieża Polaka w upadek komunizmu i jego przesłaniu solidarności i miłosierdzia aktualnym też w czasie epidemii.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II religia Kościół chrześcijaństwo wiara katolicyzm premier Mateusz Morawiecki społeczeństwo papież Karol Wojtyła ŚWIAT

Prof. Łęcicki: biografia Jana Pawła II błogosławieństwem jego papieskiej posługi

- Nie byłoby kroku w dialogu międzyreligijnym i ekumenicznym, gdyby nie pontyfikat Jana Pawła II. Jego otwartość była wskazówką dla kolejnych papieży, a także biskupów - powiedział prof. Grzegorz Łęcicki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Magdalena Złotnicka Jan Paweł II Karol Wojtyła papież religia wiara chrześcijaństwo katolicyzm

NASZ WYWIAD Abp Jędraszewski: Jan Paweł II zwrócił się z wołaniem do świata o otwarcie się na Chrystusa

- Otworzyć się na Chrystusa, to znaczy otworzyć się na kogoś, kto daje nam klucz do zrozumienia tego, kim jesteśmy jako ludzie, to także oznacza zrozumieć, na czym polega nasza godność - powiedział arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Jędraszewski Kościół chrześcijaństwo Jan Paweł II katolicyzm aktualności katolickie Przemysław Goławski społeczeństwo

Prezydent o Janie Pawle II: papież wolności i solidarności

"Czerpiąc z papieskiego przesłania, wielomilionowy, oddolny ruch społeczny przybrał nazwę »Solidarność«, a za swoje motto obrał hasło »nie ma wolności bez solidarności«" - przypomniał prezydent Andrzej Duda w tekście na łamach rzymskiego dziennika "Il Messaggero" opublikowanym w przeddzień setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy katolicyzm Jan Paweł II wiara aktualności katolickie Andrzej Duda

Czy w czasach epidemii można mówić o kryzysie wiary?

Czy nasza wiara chwilowo zamarła wraz z częściowym zamknięciem kościołów? A może pojawiły się wątpliwości w istnienie Boga – bo Bóg jest dobry? Minęły już dwa miesiące, od kiedy zostaliśmy odizolowani od świata zewnętrznego z powodu pandemii koronawirusa. Teraz do niego powoli wracamy. Odmienieni? Przygnębieni? Czy raczej dużo w nas radości i nadziei?
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

"Barwy biało-czerwone zaczynają nam grać w duszy". Prof. Roszkowski o majowych świętach narodowych

- Ta kolorystyka biało-czerwona jest niesłychanie stara. Już biały orzeł piastowski był na czerwonym tle. Flaga, w takiej postaci jaką znamy, została wprowadzona w XX wieku - mówił na antenie Polskiego Radia  prof. Wojciech Roszkowski, historyk, autor "Najnowszej Historii Polski". - Bardzo dobrze, że te barwy biało-czerwone zaczynają nam grać w duszy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katolicyzm 1 maja 3 Maja Dzień Flagi i Dzień Polonii