X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
katastrofa smoleńska

"Wspominamy ofiary katastrofy smoleńskiej w przeddzień Święta Niepodległości". Msza święta w miesięcznicę smoleńską

- W czasach niepokoju, warto sięgać po księgę nadziei - "Apokalipsę" wg. świętego Jana - mówił biskup pomocniczy warszawski Michał Janocha w homilii podczas comiesięcznej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w warszawskiej Archikatedrze św. Jana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Smoleńsk Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński

Janusz Kurtyka patronem ronda w Krakowie. "Zawsze chciał widzieć Polskę wielką i wolną"

- Janusz Kurtyka - były prezes IPN, który zginął w katastrofie smoleńskiej - został patronem ronda opodal Muzeum AK w Krakowie. Całe życie walczył o to, by przekaz pokoleniowy był przekazem prawdziwym - podkreślił podczas wtorkowej uroczystości prezydent miasta, Jacek Majchrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Instytut Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka katastrofa smoleńska regiony małopolskie społeczeństwo

"Świadoma prowokacja". Antoni Macierewicz o manifestacji zapowiedzianej przez Donalda Tuska

- Wiadomo, że co miesiąc spotykamy się w Warszawie chcąc uczcić poległych nad Smoleńskiem, a Tusk na ten sam termin zwołuje wiec przeciwko polskiej konstytucji. Nie mam wątpliwości, że jest to prowokacja - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. Na niedzielę (10.10) lider PO wezwał do manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Trybunał Konstytucyjny katastrofa smoleńska miesięcznica katastrofy smoleńskiej Platforma Obywatelska Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

"Po 40 minutach oświadczono, że nikt nie przeżył". Antoni Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

- Po 40 minutach oświadczono, że nikt nie przeżył. A dotyczyło to 96 osób! Większości z nich w ogóle jeszcze nie odnaleziono. Ciało Pana Prezydenta odnaleziono po sześciu godzinach - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski społeczeństwo polityka katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska katastrofa samolotu Lech Kaczyński Antoni Macierewicz Gazeta Polska

wPolityce.pl: 10 sierpnia podkomisja smoleńska przyjęła raport końcowy

10 sierpnia br. podczas plenarnego posiedzenia podkomisja smoleńska przyjęła raport końcowy - podał w niedzielę portal wPolityce.pl. Jak dodano w tekście, nie został on dotąd ujawniony, gdyż termin przekazania go do wiadomości publicznej miał zarezerwować dla siebie przewodniczący podkomisji Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska społeczeństwo

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. "Kościół umacniał ojczyznę w bolesnych momentach"

Proboszcz Archikatedry świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, ksiądz prałat Bogdan Bartołd, podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej powiedział, że wolność człowieka zabija się poprzez odebranie mu wiary.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska społeczeństwo katastrofa w Smoleńsku regiony mazowieckie Warszawa Kościół katolicki Msza święta

"Lech Kaczyński dostrzegał potrzeby małych miejscowości". Prezydent odsłonił pamiątkową tablicę w Lipnicy Murowanej

- Mam nadzieję, że ufundowany przez Lecha Kaczyńskiego dzwon w Lipnicy Murowanej będzie na wieki stanowił pamiątkę tego, że prezydent dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce, nie tylko wielkich miast - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Lech Kaczyński Andrzej Duda prezydent katastrofa smoleńska

Wyrok ws. organizacji lotu do Smoleńska prawomocny. Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję I instancji

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pięcioro urzędników przy organizacji lotu do Smoleńska w 2010 roku. Jednocześnie sąd zaznaczył, że podczas organizacji tego lotu "wszystkie określone przez przepisy bezpieczniki zostały wyłączone". Chodzi o Kancelarię Prezydenta, Kancelarię Premiera, BOR i 36. specpułk, które nie powinny dopuścić do tego lotu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Smoleńsk katastrofa smoleńska Tomasz Arabski

Katastrofa smoleńska. Dziś wyrok Sądu Apelacyjnego ws. organizacji lotu przez Tomasza Arabskiego

W piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie ma ogłosić wyrok po odwołaniach ws. niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska w 2010 r. przez pięcioro urzędników, w tym b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego. Obrona wnosi o jego uniewinnienie; prokuratura chce orzeczenia zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Tomasz Arabski katastrofa smoleńska

Na Wawelu uczczono 72 rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego

Prezes PiS wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie oraz parlamentarzyści PiS wzięli udział w uroczystościach 72. rocznicy urodzin Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. W Katedrze na Wawelu odprawiona została msza święta. - Mamy prawo, by dziękować za to życie śp. Pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego - mówił w homilii metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wawel Lech Kaczyński katastrofa smoleńska

Sąd odrzucił wniosek aresztowy dla kontrolera ze Smoleńska. Rozpłochowski: wstyd i hańba

- To środowisko sędziowskie w sposób najbardziej konsekwentny kontynuuje dziedzictwo i ciągłość po komunistycznym PRL-u. I my samymi apelami, samymi wyrazami oburzenia, ubolewania, problemu nie rozwiążemy. Oni nam się śmieją w twarz - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, komentując decyzję sądu, by nie aresztować kontrolera ze Smoleńska, który doprowadził do katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Andrzej Rozpłochowski Jan Rulewski POLSKA sądownictwo katastrofa smoleńska