X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
katastrofa smoleńska

"Polska jest krajem spokojnym i bezpiecznym". Andrzej Duda podsumował 5 lat urzędowania

W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" Andrzej Duda podsumował pięć lat swojego urzędowania. Prezydent powiedział, że za jego kadencji udało się znacząco zminimalizować emigrację zarobkową. - Obecnie wielu rodaków chętnie wraca do kraju - powiedział prezydent w rozmowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie prezydent wybory prezydenckie 2020 relacje polsko-rosyjskie Katyń katastrofa smoleńska opozycja

Szef MSZ: Polska czeka na odpowiedź Rosji ws. obchodów w Katyniu i Smoleńsku

- Dajmy trochę czasu stronie rosyjskiej na przeanalizowania tej naszej prośby. Ja jestem dobrej myśli - powiedział Jacek Czaputowicz. Szef MSZ odniósł się do skierowanej do rosyjskiego rządu noty, w której Polska wyraziła chęć zorganizowania 10 kwietnia obchodów w Katyniu i Smoleńsku. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska zbrodnia katyńska Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polskie Radio Beata Płomecka

Spychalski: prezydentowi zależy na tym, żeby 10 kwietnia był uczczony godnie

- Sprawa uroczystości 10 kwietnia wymaga głębokiego zastanowienia i głębokiej analizy wszystkich możliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Spychalski. Prezydencki minister zapewnił o stałym kontakcie Kancelarii Premiera i Pałacu Prezydenckiego w związku z przygotowaniem obchodów w Katyniu i Smoleńsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Błażej Spychalski katastrofa smoleńska

Szef MSZ: zwrócimy się do Rosji ws. organizacji obchodów w Katyniu i Smoleńsku

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz poinformował, że w najbliższym czasie polskie władze zwrócą się z oficjalną prośbą do strony rosyjskiej o umożliwienie organizacji wizyty 10 kwietnia w Katyniu i Smoleńsku. Chodzi o obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz Rosja Katyń zbrodnia katyńska Smoleńsk katastrofa smoleńska dyplomacja rocznica

"To wasza odpowiedzialność". Ambasador RP wypomniał Rosjanom przetrzymywanie wraku tupolewa

O trudnych kwestiach historycznych w relacjach Polski i Rosji oraz o problemach obecnych, w tym związanych z katastrofą smoleńską, mówił w czwartek w niezależnym radiu Echo Moskwy ambasador RP w Rosji Włodzimierz Marciniak, odpowiadając na pytania słuchaczy. W blisko godzinnej wieczornej audycji na żywo dyplomata odpowiadał na nadesłane pytania, z których wiele dotyczyło tematów związanych z II wojną światową, będących w ostatnich miesiącach przedmiotem polemiki między władzami Polski i Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa dyplomacja HISTORIA historia Polski II wojna światowa Katyń katastrofa smoleńska Armia Czerwona zbrodnia katyńska

Agnieszka Siewiereniuk-Macierowska: spot Szymona Hołowni był celowy i zamierzony

- Z żadnej śmierci nie wolno robić cyrku - mówiła w Polskim Radiu 24 dziennikarka Agnieszka Siewiereniuk-Macierowska odnosząc się do spotu Szymona Hołowni. Gośćmi audycji byli też: publicysta Łukasz Jankowski i Łukasz Gojke z Obywatelskiego Komitetu Praworządności. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Szymon Hołownia kampania prezydencka katastrofa smoleńska wybory prezydenckie 2020

"Intencja dobra, ale forma zła". Szymon Hołownia tłumaczy się ze swojego spotu

- Uważam, że nie powinno się robić polityki na Smoleńsku. Ten błąd, który popełniliśmy, i za który przeprosiłem, nie wynikał z niczyich złych intencji. Młodzi ludzie, którzy ten film robili chcieli w taki sposób zaprotestować przeciwko upolitycznianiu tragedii smoleńskiej - powiedział kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, w którego spocie pojawiły się aluzje do katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 katastrofa smoleńska

"Pogłębiasz podziały", "wybitny cynizm". Politycy różnych ugrupowań krytykują Hołownię

Politycy wielu ugrupowań skrytykowali na Twitterze spot wyborczy kandydata na prezydenta Szymona Hołowni, w którym - jak oceniają - pojawiły się aluzje do katastrofy smoleńskiej. Hołownia zapewnia, że nie kpi z katastrofy, która była dla niego "wielkim osobistym wstrząsem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia polityka katastrofa smoleńska wybory prezydenckie kampania wyborcza

Hołownia kpi z katastrofy smoleńskiej. Sobolewski: czuć rękę Tuska

- Będziemy walczyć o każde drzewo, nie tylko o jedno - przekonuje Szymon Hołownia w spocie wyborczym. Kiedy padają te słowa, w tle ukazuje się brzoza oraz lecący w dół samolot z papieru. "Wreszcie pokazał Pan, że chamstwo to Pana drugie imię i nie różni się Pan niczym od »palikociarni«" - napisał na Twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia katastrofa smoleńska klimat ochrona środowiska Smoleńsk polityka jacek cichocki Donald Tusk wybory prezydenckie 2020 POLSKA