X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
katastrofa smoleńska

"Należy do obszaru eksplozji statków powietrznych". Były szef SWW o katastrofie smoleńskiej

- To, co wydarzyło się nad Smoleńskiem, było rzeczą wyjątkową. Nie należy do obszaru katastrof lotniczych, ale do eksplozji statków powietrznych. Takie rozczłonkowanie konstrukcji samolotu, brak zagłębienia w ziemi, leja po ważącym 100 ton obiekcie na miękkim gruncie, od samego początku wskazywało na jedyne wytłumaczenie - mówił w Polskim Radiu 24 były szef Służby Wywiadu Wojskowego gen. Andrzej Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Rosja katastrofa w Smoleńsku

"Ta tragedia kładzie się cieniem na działalność Tuska i jego ekipy". Suski o katastrofie smoleńskiej

- Film podkomisji pokazuje, że rzeczywiście na pokładzie Tu-154M były dwie eksplozje, ale nie stwierdza, ko jest za nie odpowiedzialny, tego typu sformułowania muszą być potwierdzone dalszymi badaniami - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Marek Suski

"Odpowiedzialność Donalda Tuska jest bezdyskusyjna". Prof. Waldemar Paruch o katastrofie smoleńskiej

- Z powodu manipulacji opinią publiczną w latach 2010-2015 znaczna jej część "ucieka" od tematu smoleńskiego (…) a pewna jej część, sympatyzująca z dzisiejszą opozycją wobec rządu, podziela opinie, które głosił rząd koalicji PO-PSL - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (UMCS Lublin)
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki

"Były dwie eksplozje, są niepodważalne dowody". Bogdan Pęk o przyczynach katastrofy w Smoleńsku

- To nie jest spekulacja polityczno-techniczna, ale matematyczny, niepodważalny dowód stworzony wg modelu samolotu, nie da się tego obalić. Z modelu wynika ponad wszelką wątpliwość, że były dwie eksplozje, obalono ostatecznie tezę o uderzeniu w brzozę jako powodzie oderwania skrzydła i odwrócenia samolotu, błędach pilotów czy prawidłowym jego naprowadzaniu - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Dworczyk: Tusk zmienia się w internetowego hejtera i przenosi to do mediów tradycyjnych

- Były premier Donald Tusk, nad czym ubolewam, zmienia się ostatnio w hejtera internetowego, a teraz również przenosi różne agresywne i niemające wiele wspólnego z rzeczywistością wypowiedzi do mediów tradycyjnych - powiedział w poniedziałek w Programie 3 Polskiego Radia szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk Donald Tusk polityka Sławomir Nowak katastrofa smoleńska

Antoni Macierewicz: polscy piloci nie popełnili w Smoleńsku żadnego błędu

- Polscy piloci, mniej więcej od godziny 8 czasu polskiego, mówili jasno i wielokrotnie powtarzali, że nie mają zamiaru lądować, że zrobią tylko kontrolne podejście - do wysokości 100 m - i odejdą na drugi krąg, na lotnisko zapasowe w Mińsku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, szef podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. - Polscy piloci nie popełnili żadnego błędu - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Katarzyna Gójska katastrofa smoleńska Smoleńsk lotnictwo

Śledztwo ws. Smoleńska. Prof. Krasnodębski: jeżeli raport będzie miał konkluzje jak film, to musimy domagać się reakcji

- Jeżeli raport podkomisji będzie z takimi konkluzjami jak film, który zobaczyliśmy, to nie wraku będziemy musieli się domagać. Mamy domagać się sankcji i konsekwencji wyciągniętych przez naszych sojuszników wobec państwa, które o coś nie zadbało - powiedział o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk wybuch Rosja POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Nigdy nie spoczniemy w dążeniu do prawdy". Magdalena Merta o katastrofie smoleńskiej

- Myślę, że utknęliśmy gdzieś w niepewności, która przypomina to, co swego czasu przeżywały rodziny katyńskie. Myślę, że nigdy nie spoczniemy w dążeniu do prawdy i nigdy nie przestaniemy zadawać pytania: jak do tego doszło? - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Mercie, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Tomasz Merta polityka Smoleńsk

Historia jednej znajomości. Maciej Łopiński wspomina prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Bardzo dobrze współpracowało mi się z Lechem Kaczyńskim. On był człowiekiem bardzo pracowitym. Mój najszczerszy podziw wzbudził wcześniej, kiedy w czasach stanu wojennego, konspiracji solidarnościowej, kierując związkowym podziemiem, potrafił napisać i obronić w 1990 roku pracę habilitacyjną, z resztą bardzo dobrą - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Łopiński (były Szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Smoleńsk katastrofa smoleńska Tadeusz Płużański Lech Kaczyński społeczeństwo

"Ci ludzie pozwolili bezcześcić zwłoki prezydenta"

- Mój ojciec i mój prezydent Lech Kaczyński niezależnie od tego, jaki Polak by w ten sposób zginął, na pewno zrobiliby wszystko, by tragedia została wyjaśniona, a ciała należycie wróciły na miejsce. Nie sądziłam, że małość tych ludzi może być tak olbrzymia, że oni pozwolą na bezczeszczenie ciała swojego prezydenta - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o wydarzeniach po katastrofie smoleńskiej Małgorzata Wassermann, córka zmarłego Zbigniewa Wassermanna.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Wassermann katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk POLSKA polityka Donald Tusk

"Pokazał opinii publicznej w jaki sposób zakłamywano historię Polski". Paweł Kurtyka o swoim ojcu

- To, co zostało realnie przeprowadzone, kiedy mój ojciec był prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, to odrzucenie w bardzo szerokim froncie narracji postkomunistycznej o najnowszej historii Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kurtyka, syn prof. Janusza Kurtyki, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Janusz Kurtyka Instytut Pamięci Narodowej historia Polski POLSKA

Niespokojnie podczas obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jan Józef Kasprzyk: to bardzo przykre

- Komuś bardzo zależało, aby ta jedność i solidarność, która wtedy brała się z potrzeby serca, z oczywistego odruchu, żeby ta jedność została zakłócona - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Tadeusz Płużański Warszawa