X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kandydaci

Wybory RPO. Reszczyński: pan Wiącek reprezentuje kuźnię kadr prawniczych opozycji

- W zabiegach o swojego RPO ze strony ministra Gowina jest pewien element, który może coś tłumaczyć. Prof. Wiącek reprezentuje wydział prawa UW, a jest to kuźnia kadr prawniczych dla całej opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński, publicysta. Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski i Andrzej Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Sejm kandydaci Jarosław Gowin opozycja Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Polskie Radio 24

TYLKO U NAS Wybory prezydenckie 2025. Jarosław Kaczyński wskazał, kto może być kandydatem PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wicepremier Jarosław Kaczyński wspomniał podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 o potrzebie wyłonienia kandydata na prezydenta w 2025 roku. Polityk stwierdził, że w partii jest wielu kandydatów, a niektórzy z nich biją polityczne rekordy. Nawiązał tym samym do Beaty Szydło i jej wyniku w wyborach do europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jarosław Kaczyński wybory prezydenckie Prawo i Sprawiedliwość kandydaci POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Walka o schedę po topniejącym elektoracie Kidawy-Błońskiej". Prof. Chwedoruk o celach kandydatów opozycji

- Między kandydatami ugrupowań opozycyjnych może dojść do rywalizacji o to, który z nich będzie bardziej krytyczny wobec Prawa i Sprawiedliwości - powiedział prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego. - Warto też zauważyć, że wszyscy, poza kandydatką Koalicji Obywatelskiej, jasno odmówili udziału w bojkocie wyborów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Magdalena Złotnicka opozycja Platforma Obywatelska kampania prezydencka kandydaci

W PKW 19 zgłoszeń kandydatów na prezydenta. Zobacz, kto znalazł się na liście

19 kandydatów zostało zgłoszonych do Państwowej Komisji Wyborczej w celu rejestracji w wyborach prezydenckich. Termin minął dziś o północy. - Siedmiu nie zebrało wymaganych 100 tys. poparcia - poinformował rzecznik PKW Tomasz Grzelewski. Niektórzy z nich zapowiadają, że w przypadku odmowy rejestracji ich kandydatury odwołają się do SN.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie polityka kandydaci POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza

Kandydaci PO do eurowyborów. Komentarze publicystów

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, przedstawił nazwiska kandydatów PO na listach Koalicji Europejskiej do eurowyborów. Jakie zdanie na ten temat mają publicyści? O tym w "Debacie Dnia" dyskutowali Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy", Piotr Grzybowski z Radia Warszawa oraz Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Koalicja Europejska wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego polityka Grzegorz Schetyna kandydaci

Rozpoczynają się przesłuchania kandydatów do SN

Krajowa Rada Sądownictwa rozpoczyna w poniedziałek przesłuchania kandydatów sędziów Sądu Najwyższego. Cztery zespołu prowadzące rozmowy mają się spotkać m.in. z osobami ubiegającymi się o miejsce w Izbie Dyscyplinarnej. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24: mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, Marek Domagalski z "Rzeczpospolitej", dr Andrzej Anusz, politolog i historyk oraz dr Lech Jańczuk, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy kandydaci reforma sądownictwa Ordo Iuris