X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kancelaria prezydenta

"Okaże się, czy ważniejsza jest solidarność europejska, czy projekty biznesowe". Ćwik o Nord Stream 2

- To, co mówi strona niemiecka, to nie jest dobry kierunek i prognostyk do budowania wspólnej przyszłości Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ćwik, zastępca szefa kancelarii Prezydenta RP, komentując prace nad budową gazociągu na dnie Bałtyku. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA kancelaria prezydenta Ukraina Polityka zagraniczna Polski Nord Stream 2 Andrzej Duda energetyka gazociąg północny

"Gwałt na prawdzie historycznej". Prezydencki minister krytykuje decyzję rosyjskiego sądu ws. tablic katyńskich

Prezydencki minister Wojciech Kolarski krytykuje decyzję rosyjskiego sądu, który oddalił pozew w sprawie demontażu katyńskich tablic pamiątkowych w Twerze. - To jest przykład polityki rosyjskiej, która odwołuje się do takiego myślenia - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-rosyjskie Katyń ŚWIAT kancelaria prezydenta Zbrodnia Katyńska Rosja Europa sąd

A. Dera: w centrum programu stoi człowiek i rodzina

– Główną osią jest to, żeby pomagać obywatelom, żeby na czele tego programu stał człowiek i rodzina. To są fundamenty, na których bardzo zależy panu prezydentowi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, komentując plany odbudowy gospodarczej po pandemii koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kancelaria prezydenta pandemia GOSPODARKA koronawirus COVID-19 Andrzej Dera Beata Michniewicz Koronawirus w Polsce gospodarka polska polityka Trójka

"Solidarność i współpraca międzynarodowa". Mucha o wystąpieniu prezydenta w ONZ

- Podczas przemówienia na sesji Rady Praw Człowieka ONZ prezydent Andrzej Duda podkreślał, że kwestia pandemiczna nie usunęła wcześniejszych problemów. Zwracał też uwagę na kwestię solidarności i współpracy międzynarodowej ws. pandemii koronawirusa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, doradca społeczny prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Mucha kancelaria prezydenta Andrzej Duda prezydent ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Piotr Gociek Sygnały Dnia POLSKA

"Cześć Jego Pamięci!" Kancelaria Prezydenta pożegnała Jana Lityńskiego

"Zmarł Jan Lityński - działacz opozycji demokratycznej w PRL, więzień polityczny. Uczestnik protestów w marcu 1968 roku, członek KSS „KOR”, działacz „Solidarności”" - napisała Kancelaria Prezydenta na twitterze. We wpisie przypomniała, że Jan Lityński po 1989 roku był posłem, ministrem i doradcą Prezydenta RP. "Cześć Jego pamięci!" - napisała kancelaria.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Lityński odeszli 2021 kancelaria prezydenta historia Polski

Kontrowersje wokół nowego dyrektora oddziału IPN. Kolarski: stanowisko prezydenta jest jednoznaczne

- Podczas rozmowy z prezesem IPN i członkami kolegium Instytutu przekazałem jednoznaczne stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy ws. nominacji we wrocławskim oddziale; dyrektorem w IPN może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii - napisał w sobotę prezydencki minister Wojciech Kolarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN kancelaria prezydenta Andrzej Duda prezydent Wojciech Kolarski

Szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej w Juracie. Wśród tematów: wyjście z kryzysu po koronawirusie

We wtorek w Juracie rozpoczęło się spotkanie prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej, inaugurujące obchody 30-lecia formatu V4. Polska od 1 lipca 2020 roku sprawuje prezydencję w Grupie.Dwudniowy szczyt liderów państw Grupy Wyszehradzkiej rozpoczął się od ceremonii oficjalnego powitania prezydentów: Milosza Zemana, Janosa Adera i Zuzany Czaputovej przez prezydenta Andrzeja Dudę.Andrzej Duda gości prezydentów: Czech, Słowacji i Węgier w Rezydencji Prezydenta RP na Mierzei Helskiej, w Juracie.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Andrzej Duda Ministerstwo Spraw Zagranicznych kancelaria prezydenta Czechy Słowacja Węgry

Szczyt prezydentów grupy V4 w Juracie. Odbudowa gospodarki po pandemii jednym z tematów

Rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski, Czech, Węgier i Słowacji, które ma uczcić 30-lecie Grupy Wyszehradzkiej. Gospodarzem dwudniowego szczytu w prezydenckiej rezydencji w Juracie jest Andrzej Duda. Główne tematy rozmów przywódców to odbudowa gospodarki po pandemii oraz polityka europejska i transatlantycka. Nie zabraknie też kwestii klimatyczno-energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  kancelaria prezydenta grupa wyszehradzka Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski dyplomacja POLSKA Europa Europa Środkowo-Wschodnia Czechy Węgry Słowacja

Szczyt 17+1 z udziałem prezydenta RP. Po raz pierwszy spotkają się głowy państw

Jutro z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy odbędzie się szczyt państw członkowskich formatu 17+1. To platforma współpracy z Chinami siedemnastu państw Europy Środkowo-Wschodniej. Ze względu na sytuację pandemiczną, szczyt odbędzie się w formie video-konferencji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polityka zagraniczna Polski Andrzej Duda kancelaria prezydenta Europa Środkowo-Wschodnia Europa Chiny

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad polską szczepionką przeciw COVID-19

Preparat może zostać wkrótce przetestowany na zwierzętach. Teraz naukowcy szukają partnera - firmy farmaceutycznej - która pomoże w kolejnym kroku czyli w badaniach na ludziach. O polskiej szczepionce przeciwko COIVD-19​ mówi profesor Tomasz Ciach z Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  kancelaria prezydenta Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosja historia Polski Politechnika Warszawska