more_horiz
PR24 Portal
Section05
kancelaria premiera

Szef KPRM o słowach Katza: rasistowskie i skandaliczne

– Możemy sobie tłumaczyć temperaturę sporu politycznego w Izraelu kampanią wyborczą, ale nawet najbardziej gorący okres nie usprawiedliwia tego rodzaju haniebnych słów – powiedział w radiowej Trójce Michał Dworczyk. Szef KPRM odniósł się do wypowiedzi izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który stwierdził, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".
Zobacz więcej na temat:  Michał Dworczyk kancelaria premiera Izrael Benjamin Netanjahu Żydzi stosunki polsko-żydowskie polityka Paweł Lisicki Trójka POLSKA

Szef KPRM: cieszę się ze zgody na pomnik Jana Olszewskiego

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk wyraził zadowolenie, że propozycja klubu PiS w Radzie Warszawy w sprawie budowy pomnika Jana Olszewskiego została przyjęta jednogłośnie. Projekt stanowiska ws. budowy pomnika Jana Olszewskiego stołeczni radni PiS wnieśli w czwartek. W głosowaniu opowiedziało się za nim 54 radnych, nikt nie był przeciw. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Olszewski POLSKA kancelaria premiera Mateusz Morawiecki

Marek Suski o wpisie Tuska: PO powinna spalić się ze wstydu

- Droga Platformo Obywatelska uderzcie się w piersi, bo powinniście się spalić ze wstydu. Za rządów Donalda Tuska były zakładane setki podsłuchów dziennikarzom, politykom, a nawet żonom polityków - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski. Szef gabinetu politycznego premiera odniósł się do twitterowego wpisu przewodniczącego RE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski kancelaria premiera Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Platforma Obywatelska

Prof. Waldemar Paruch o publikacji "GW": żadna sensacja

- Samo opublikowanie sprawozdania, które z jakiś powodów jest nazywane "taśmami Kaczyńskiego", nie jest żadną sensacją ani bombą. Równie dobrze opublikowana rozmowa mogłaby się odbyć w studiu i mogłaby być szeroko transmitowana - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych KPRM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Gazeta Wyborcza kancelaria premiera polityka

Marek Suski o publikacji "GW": to po prostu kłamstwa

- Jeżeli ktoś oskarża Jarosława Kaczyńskiego czy Spółkę Srebrna, że nie wiadomo skąd pochodzą ich pieniądze, to raczej próbuje zasłonić swoje brudne sprawki - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera. Polityk odniósł się do nagranej rozmowy prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski Prawo i Sprawiedliwość kancelaria premiera Jarosław Kaczyński Gazeta Wyborcza

Jacek Zaleśny: Polacy mają duże problemy natury psychicznej

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na piątek na spotkanie szefów klubów i kół parlamentarnych. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił na briefingu w Sejmie, że rozmowa ma dotyczyć zmian legislacyjnych, przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował prof. Jacek Zaleśny z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier zaburzenia lękowe psychiatria kancelaria premiera społeczeństwo

Konwencja PiS "Polska sercem Europy". Komentarze polityków

W Szeligach pod Warszawą zakończyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której liderzy Zjednoczonej Prawicy podsumowali trzy lata rządów oraz przedstawili plany na kolejny rok. Wydarzenie szeroko komentowali politycy głównych ugrupowań. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Michał Dworczyk kancelaria premiera Jacek Sasin Katarzyna Lubnauer Nowoczesna PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Sławomir Neumann Platforma Obywatelska