X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kamil bortniczuk

Kamil Bortniczuk i Społeczna Rada Sportu. W lutym poznamy jej pełny skład

W lutym formalnie rozpocznie działalność Społeczna Rada Sportu przy ministrze sportu i turystyki. O jej utworzeniu poinformował szef resortu Kamil Bortniczuk. Jak przekazał "doradztwo i konstruktywna krytyka ze strony środowiska sportowego jest bardzo potrzebna". - Wsłuchuję się w głosy środowiska i cenię opinie sportowców - zapewnił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo SPORT kamil bortniczuk Ministertwo Sportu i Turystyki marcin możdżonek Ryszard Czarnecki tomasz gollob sławomir szmal Otylia Jędrzejczak

Podpisano list intencyjny dot. Igrzysk Europejskich w Krakowie. Premier: to będzie wydarzenie na światowym poziomie

Przedstawiciele rządu, władz województwa oraz prezydent Krakowa podpisali list intencyjny w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, "powstaną lub zostaną zmodernizowane obiekty infrastruktury sportowej, która pozwoli zrobić imprezę sportową na najwyższym światowym poziomie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA igrzyska SPORT Kraków premier kamil bortniczuk Mateusz Morawiecki ministerstwo sportu społeczeństwo

Wotum nieufności wobec Kamila Bortniczuka. Sejm podjął decyzję

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla obecnego ministra sportu i turystyki, tym samym Kamil Bortniczuk zostaje w rządzie. W głosowaniu 224 posłów, m.in. z klubu PiS i Kukiz'15 było przeciw dymisji. Natomiast wniosek poparło 213 posłów z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050, Konfederacji i PSL. Z kolei 4 posłów wstrzymało się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kamil bortniczuk Sejm polityka Ministertwo Sportu i Turystyki

Premier broni ministra sportu. "Wniosek o odwołanie jest zupełnie pozamerytoryczny"

- Powinniście przeprosić z tego miejsca za ten wniosek, który jest wnioskiem absolutnie nietrafionym - mówił premier do posłów opozycji, odnosząc się do wniosku o wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Jak podkreślał Mateusz Morawiecki, "jest on zupełnie pozamerytoryczny; nie dotyczy sportu ani turystyki". Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się w czwartek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm ministerstwo sportu kamil bortniczuk Sejm premier Mateusz Morawiecki

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu. "Nigdy nie byłem podejrzany w żadnej sprawie"

- Nigdy niczego nie ukradłem, nie uległem korupcji, nie zostałem skazany za żadne przestępstwo. Mało tego - nigdy nie byłem o cokolwiek oskarżony. Nie jestem także podejrzany w żadnej z tych spraw, które media w sposób manipulacyjny w stosunku do mojej osoby opisywały - mówił w Sejmie minister sportu Kamil Bortniczuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm kamil bortniczuk ministerstwo sportu

Wsparcie polskich olimpijczyków. Dodatkowe 15 mln zł od Ministerstwa Sportu i Turystyki

Polscy olimpijczycy dostaną dodatkowe wsparcie finansowe. Minister sportu Kamil Bortniczuk podjął decyzję o zwiększeniu finansowania sportów olimpijskich. Na przygotowania reprezentantów Polski na igrzyska, mistrzostwa świata i Europy przeznaczonych zostanie o 15 milionów złotych więcej niż przed rokiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT ministerstwo sportu kamil bortniczuk igrzyska olimpijskie olimpiada polityka

Marek Sawicki: nie ma zagrożenia dla środków unijnych dla Polski, one się nam należą

- Ja wielokrotnie mówiłem o tym, (...) także w dniu orzeczenia TK w Polsce, że nie ma żadnego zagrożenia dla środków, które się Polsce należą jak psu miska. Dlatego że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, premier Morawiecki zgodził się na wspólne kredyty i wspólne zobowiązania, i w związku z tym trzeba po prostu zwyczajnie Polsce te pieniądze wypłacić - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. Gośćmi PR24 byli także Jan Mosiński z PiS-u, Krzysztof Bosak z Konfederacji i Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Mosiński Marek Sawicki Krzysztof Bosak kamil bortniczuk POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Dwaj politycy Partii Republikańskiej wejdą do rządu. Adam Bielan podał nowe informacje

- Dwaj politycy Partii Republikańskiej będą ministrami - Kamil Bortniczuk i Michał Cieślak. Jacek Żalek pozostanie wiceministrem - powiedział europoseł i prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan. Dodał, że w poniedziałek wieczorem parlamentarzyści jego partii spotkają się z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  Partia Republikańska Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica rząd Mateusza Morawieckiego Adam Bielan kamil bortniczuk Jacek Żalek polityka POLSKA

"Groźny dla naszego bezpieczeństwa i suwerenności". Politycy o wyroku TSUE

- Konstytucja wyraźnie mówi, że to ona jest najwyższym prawem w Polsce. Dla każdego prawnika jest to oczywista. TSUE zawłaszcza dziś kompetencje, a to groźne dla suwerenności i bezpieczeństwa naszego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk (Partia Republikańska). Gośćmi "Sztuki słuchania" byli również Marek Sawicki (PSL), Henryk Kowalczyk (PiS) i Marek Rutka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska kamil bortniczuk Marek Sawicki Henryk Kowalczyk Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Henryk Kowalczyk: jestem przekonany, że prof. Marcin Wiącek zostanie wybrany RPO

- To kandydat kompromisowy. Mam nadzieję, a właściwie jestem przekonany, że prof. Marcin Wiącek uzyska poparcie Senatu i zostanie RPO. Mamy przecież szanować konstytucję - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Henryk Kowalczyk. Gośćmi audycji byli także Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-u, Marek Rutka z Lewicy i Kamil Bortniczuk z Republikanów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Henryk Kowalczyk Władysław Teofil Bartoszewski kamil bortniczuk Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA polityka Senat Rzecznik Praw Obywatelskich RPO

"Chcemy być centroprawicową kotwicą koalicji". Bortniczuk o Partii Republikańskiej

- Od PiS będziemy się różnić tym, że będziemy zdecydowanie bardziej liberalni gospodarczo, ustawieni frontem do samorządowców. Szczególnie będziemy chcieli docierać do ludzi młodych i elektoratu wielkomiejskiego, pozyskiwać ich dla polskiej prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk, jeden z liderów nowo powstałej Partii Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Republikanie kamil bortniczuk Adam Bielan

Partia Republikańska nową formacją na polskiej scenie politycznej. Bortniczuk zapowiada konwencję programową

- W czasie najbliższych dwóch tygodni odbędzie się konwencja programowa nowej partii tworzonej m.in. przez Adama Bielana - poinformował w czwartek poseł Kamil Bortniczuk. Jak dodał, ugrupowanie otrzyma nazwę "Partia Republikańska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina polityka partie polityczne Sejm zjednoczona prawica

"Tragifarsa". Prof. Włodzimierz Bernacki o działaniach Senatu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

- Ten spektakl, tragifarsa, która rozegrała się w ciągu trzech tygodni przetrzymywania ustawy przez Senat, ta tragifarsa zakończyła się fatalnie dla tych, którzy próbowali rozgrywać tę kwestię - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS prof. Włodzimierz Bernacki, komentując wydarzenia związane z ratyfikacją Funduszu Odbudowy w Senacie. Gośćmi audycji "Sztuka Słuchania" byli także prof. Paweł Kowal z KO, Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-u i Kamil Bortniczuk ze Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Paweł Kowal Władysław Teofil Bartoszewski kamil bortniczuk POLSKA polityka Senat Krajowy Plan Odbudowy fundusze europejskie

Prof. Bernacki: postanowienie TSUE uderza w fundamenty Unii Europejskiej

- Postanowienie TSUE to również uderzenie w jedno z fundamentalnych ogniw polskiego systemu energetycznego. Szacuje się, że od 5 do 10 proc. energii pochodzi z elektrowni w Turowie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka węgiel Czechy Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polskie Radio 24 Paweł Kowal Władysław Teofil Bartoszewski kamil bortniczuk