X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
inwestycje zagraniczne

I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii. Celem zacieśnianie relacji handlowych

W Bernie rozpoczyna się dziś dwudniowe I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii. To wspólne przedsięwzięcie kilku instytucji - między innymi Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ambasady RP w Szwajcarii, Forum Polskich Przedsiębiorców w Szwajcarii, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA handel GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje inwestycje zagraniczne Szwajcaria

Eksperci: pieniądze na zdrowie powinny pochodzić od firm stosujących agresywną optymalizację podatkową

Ponad 120 państw na świecie próbuje już stosować rozwiązania, które mają ograniczać ucieczkę od opodatkowania w danym kraju. Jeśli zostanie w Polsce wprowadzony podatek przychodowy, zaproponowany w Polskim Ładzie, to też będziemy jednym z nich. A jest to potężny problem na skalę światową, który musi być rozwiązany - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak z banku PKO BP i ekonomista Marek Zuber.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki fiskus Polski Ład inwestycje zagraniczne inflacja

POLSKI ŁAD Zagraniczne koncerny zapłacą "minimalny podatek dochodowy"? Propozycja resortu finansów w Polskim Ładzie

Z naszych wyliczeń wynika, że wprowadzenie podatku od wielkich korporacji może przynieść budżetowi ponad 2 mld zł rocznie. Zarówno w postaci wpłat na podatek minimalny, jak też w wyniku wzrostu wpływów z CIT, którego unikanie stanie się jeszcze trudniejsze – powiedział PAP Jan Sarnowski wiceszef ministerstwa finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Ministerstwo Finansów podatki ulga podatkowa pracodawcy podatek dochodowy pit cit korporacja inwestycje zagraniczne

"Jest dowodem na zaufanie inwestorów amerykańskich". Koncern PepsiCo buduje fabrykę na Dolnym Śląsku

Polska cieszy się zaufaniem inwestorów amerykańskich, tworzymy najlepszy możliwy klimat do inwestowania - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki PepsiCo w Świętem w województwie dolnośląskim. Koszt nowej inwestycji to ponad 1 miliard złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA USA Mateusz Morawiecki inwestycje zagraniczne POLSKA społeczeństwo

KNF ostrzega przed zagranicznymi, wirtualnymi bankami. Mogą być "pralniami pieniędzy" lub sposobem na wyłudzanie tożsamości klientów

- W przypadku banków wirtualnych istotny jest ich status na polskim rynku. Część takich podmiotów działa na nim w ramach unijnej swobody świadczenia usług. Komisja Nadzoru Finansowego nie nadzoruje ich - przekazał dyrektor departamentu komunikacji UKNF Jacek Barszczewski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF banki internetowy bank oszustwa inwestycje zagraniczne cyberprzestępczość cyfryzacja biznesu pranie pieniędzy hakerzy

BGK pomaga polskim eksporterom w Afryce i w krajach wschodniej Europy

-Polskie firmy coraz odważniej szukają rynków zbytu na swoje towary, także poza Unią Europejską, Bank Gospodarstwa Krajowego pomaga naszym firmom e ekspansji do 74 krajów świata, z czego 15 z nich to kraje afrykańskie - powiedziała Joanna Mularczyk ekspert ds. handlu w BGK, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina Afryka eksport inwestycje zagraniczne BGK

Eksperci: choć miliony podatników zyskają na Polskim Ładzie, to małe firmy boją się nowych rozwiązań fiskalnych

11 mln gospodarstw domowych skorzysta na podatkowych rozwiązaniach Polskiego Ładu, a w przyszłym roku niewiele się zmieni jeśli chodzi o obciążenia przedsiębiorców – mówił w audycji "Rządy pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zdaniem Marcina Roszkowskiego, prezesa Instytutu Jagiellońskiego wzrośnie klin podatkowy co uderzy w małe i średnie firmy, które przed obciążeniami fiskalnymi nie potrafią uciec. Eksperci zgodzili się, że trzeba zająć się podatkiem od międzynarodowych korporacji, które ciągle w Polsce praktycznie nie płacą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład podatki cit inwestycje zagraniczne fiskus msp