X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
infografika

ANALIZA B. ambasador: Joe Biden będzie odbudowywał sojusze przeciw autorytarnym reżimom, Rosji i Chinom

Prezydent elekt Joe Biden i jego zespół jasno określili swoją wizję świata i priorytety: będą dążyli do odbudowania amerykańskich sojuszy, opierając się na wspólnych demokratycznych wartościach, aby skuteczniej rywalizować z głównymi autorytarnymi reżimami: Chinami i putinowską Rosją – ocenił w komentarzu dla Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych b. ambasador USA w Polsce Daniel Fried.  
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS ŚWIAT USA Joe Biden Stany Zjednoczone infografika

Szef KPRM uspokaja: dzięki strategii rządu każdy, kto otrzymał pierwszą dawkę szczepionki, otrzyma też drugą

- Rząd przyjął strategię opartą na bezpieczeństwie pacjentów, dzięki której każdy, kto otrzymał pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19, ma gwarancję, że otrzyma również drugą dawkę - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk, nawiązując do zmniejszenia dostaw szczepionek przez firmę Pfizer.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka COVID-19 Michał Dworczyk infografika POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo

"Rząd podejmie decyzję, na ile będziemy trzymali się tych zasad europejskich". Prezydent o dostawach szczepionek

- Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, że razem ze wszystkimi państwami UE wspólnie i solidarnie będziemy się zaopatrywali w szczepionki. Stąd realizowana strategia. Rząd podejmie decyzję, w jakim stopniu będziemy trzymali się tych zasad, gdy inni ich nie dotrzymują - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo prezydent Andrzej Duda Facebook chat infografika POLSKA

Szczepionki dla nauczycieli i wykładowców. Nowy komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki

Nauczyciele oświatowi i akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia ze studentami i doktorantami na uczelniach mogą zostać zaszczepione przeciw COVID-19 w ramach 1 etapu akcji #SzczepimySię - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Rejestracja na ten etap szczepień rozpoczęła się 15 stycznia.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła nauczyciel szczepienia szczepionka infografika POLSKA

Szef KPRM: szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia zaczną się zgodnie z planem - 25 stycznia

Michał Dworczyk zapewnił, że szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia, którzy będą zarejestrowani, zaczną się zgodnie z planem, czyli 25 stycznia. - Jesteśmy zmuszeni nieco wydłużyć szczepienia grupy zero, wiąże się to właśnie ze zmniejszaniem dostarczanych dawek przez firmę Pfizer - dodał szef KPRM.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo Michał Dworczyk kancelaria premiera infografika POLSKA

TYLKO U NAS Nominacje Bidena. Postrach Kremla, specjalni urzędnicy ds. klimatu, Chin, ONZ i pandemii, dyplomata w CIA

Joe Biden nominował wielu znanych polityków o głośnych nazwiskach i poważnym dorobku na ważne stanowiska w jego administracji.  Nie znamy jeszcze wszystkich nominacji i planów Bidena, ale niektóre z nominacji pewnością mogą wskazywać na priorytety polityczne nowego prezydenta USA.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS ŚWIAT USA Joe Biden Stany Zjednoczone infografika

Fałszywe szczepionki przeciw COVID-19. Jak nie dać się oszukać?

- Istnieje taka polityka europejska, że rządy otrzymują szczepionki z rozdzielnika, więc poza oficjalną dystrybucją nie ma szans na kupienie legalnej szczepionki, np. w internecie - mówi w "Czterech porach roku" mec. Marek Karczmarzyk z Wyższej Szkoły Bankowej. - Będą to szczepionki fałszywe albo pochodzące z nielegalnego źródła, kradzione bądź nieuczciwie zutylizowane - przestrzega ekspert. Co może nam grozić po zaszczepieniu się "fałszywką"? 
Zobacz więcej na temat:  szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce epidemia społeczeństwo zdrowie infografika szczepienia - raport

Minister rodziny: pensjonariusze DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek, by otrzymać szczepionkę

Aby otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19, pensjonariusze DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek. Będą do nich kierowane mobilne punkty szczepień - informuje minister Marlena Maląg. Chęć zaszczepienia zgłosiło już 70 proc. mieszkańców DPS-ów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepienia szczepionka społeczeństwo pomoc społeczna Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej infografika

Godzina policyjna, zamknięte sklepy, zakaz odwiedzin. Europa przedłuża ograniczenia

Kolejne państwa Europy przedłużają ograniczenia lub wprowadzają nowe, by powstrzymać pandemię koronawirusa. We Francji godzina policyjna będzie obowiązywała od godz. 18.00. Obostrzenia przedłużono m.in. we Włoszech, Holandii i Szwajcarii. Media donoszą, iż kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że kwarantanna w jej kraju może zakończyć się dopiero w kwietniu.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia epidemia Francja Niemcy Portugalia Włochy Dania Szwajcaria Holandia Belgia Wielka Brytania Hiszpania Europa infografika ŚWIAT