X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
infografika

Obrońcy praw zwierząt apelują o zakaz sprzedaży żywych ryb na targowiskach

Obrońcy praw zwierząt chcą zakazu sprzedaży żywych ryb na targowiskach. Takie apele zostały skierowane do radnych wielu polskich miast i mają związek ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. - Jeżeli ktoś chce zjeść rybę, może kupić ją gotową w markecie i nie przykładać się do jej cierpienia - tłumaczy Malwina Malinowska z Fundacji Viva.
Zobacz więcej na temat:  ryby Karp społeczeństwo ochrona zwierząt jedzenie infografika

"Dziś celem jest Polska, jutro Francja czy Hiszpania". Premier rozmawia o sytuacji na granicy

Premier Mateusz Morawiecki  będzie rozmawiał w Tallinnie z premier Estonii Kaji Kallas o sytuacji na granicy polsko-bialoruskiej wywołanej przez Alaksandra Łukaszenkę. To pierwsze z serii spotkań z europejskimi przywódcami. - Dziś celem jest Polska, ale jutro to będą Niemcy, Belgia, Francja czy Hiszpania - oświadczył premier w spocie opublikowanym przez swoją kancelarię. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Estonia premier Mateusz Morawiecki służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie kryzys migracyjny infografika Litwa Łotwa Białoruś Aleksander Łukaszenka

"Białoruskie służby dokonały rekonesansu". MON o kolejnych próbach sforsowania granicy

Ministerstwo Obrony Narodowej podało, że dziś w nocy doszło do inspirowanej przez Białorusinów próby nielegalnego przekroczenia granicy w Dubiczach Cerkiewnych. Grupa około 100 migrantów została zatrzymana przez polskie służby. Jak informuje Straż Graniczna, nie była to jedyna nocna próba sforsowania polskiej granicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica służby i bezpieczeństwo Białoruś MON Ministerstwo Obrony Narodowej infografika

Müller o Nord Stream 2: zabieg stricte polityczny, przed tym ostrzegał rząd i prezydent

- Ostatnie miesiące są dowodem na to, że budowa Nord Stream 2 jest zabiegiem stricte politycznym - ocenił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Według niego, ten gazociąg jest narzędziem szantażu energetycznego Europy i bronią polityczną w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny Nord Stream 2 polityka Rosja Niemcy energetyka energia infografika Piotr Müller POLSKA

TYLKO U NAS Niemcy zawieszają certyfikację Nord Stream 2. Jakub Wiech: okoliczności decyzji są mocno podbudowane polityką

- Z jednej strony mamy trwający kryzys energetyczny, który cały czas podgrzewa Rosja, ograniczając podaż gazu na rynki europejskie, z drugiej strony - sytuację na granicy Unii Europejskiej z Białorusią, czyli z państwem wasalnym wobec Władimira Putina. Mamy też koncentrację wojsk rosyjskich przy Ukrainie. Te okoliczności bardzo łatwo nakierowują na pewien wniosek polityczny wychodzący z tej decyzji - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jakub Wiech (ekspert ds. energetyki, portal Defence24.pl, Energetyka24.com).
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 energetyka GOSPODARKA Niemcy Rosja Europa gaz ziemny infografika Jakub Wiech TYLKO U NAS NASZ WYWIAD ŚWIAT

Rzecznik rządu: brany jest pod uwagę scenariusz całkowitego zamknięcia granicy z Białorusią

- W dalej idących scenariuszach brane jest pod uwagę całkowite zamknięcie granicy z Białorusią; wysyłamy informacje do władz Białorusi, że jest to możliwe, jeśli nie zaprzestaną swych działań, żadnej informacji zwrotnej w tej sprawie nie ma - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Białoruś granica imigranci w Europie infografika kryzys migracyjny

"Tak zmasowanego ataku jeszcze nie było". Andrzej Duda w Bratysławie o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Sytuacja w Polsce jest szczególna, nastąpił zdecydowanie wzmocniony atak hybrydowy na polską granicę - mówił prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą w Bratysławie. Zapewnił, że Polska realizuje zobowiązania wobec UE i stoi na straży bezpieczeństwa polskich obywateli.
Zobacz więcej na temat:  granica ŚWIAT Andrzej Duda kryzys migracyjny Białoruś prezydent Europa infografika imigranci w Europie

"Nie planujemy zmian". Szef MZ o kwarantannie dla zaszczepionych

Osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z odbywania kwarantanny - podkreślił minister zdrowia podczas konferencji prasowej. Zapowiedział, że zmian w tej kwestii nie będzie. - Osoby, które są zaszczepione mają zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo zakażenia i mniejsze prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Adam Niedzielski COVID-19 zdrowie kwarantanna społeczeństwo infografika

Sztuczna inteligencja w diagnostyce. Jakie korzyści przyniesie lekarzom i pacjentom?

To zupełnie nowy - wciąż w fazie tworzenia - pakiet medyczno-techniczny, którego opracowanie pomoże rozwiązać m.in. problemy kadrowe w medycynie. Jak szacuje Amerykańskie Towarzystwo Medyczne, lekarze w Stanach Zjednoczonych na kontakt z pacjentem mogą poświęcić zaledwie 27 proc. swojego czasu.
Zobacz więcej na temat:  dentysta sztuczna inteligencja Artur Wolski medycyna serce kardiologia infografika

TYLKO U NAS "Hipokryzja, którą powinno się piętnować". Wiech o działaniach Niemiec ws. klimatu

- Dla mnie rażącym przykładem klimatycznej hipokryzji są działania Niemiec, które wyłączają elektrownie jądrowe (a one są bezemisyjne) i zastępują je m.in. gazem. To jest ta hipokryzja, którą powinno się piętnować, która powinna być na celowniku - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jakub Wiech (ekspert ds. energetyki, portal Defence24.pl). Zdaniem Daniela Czyżewskiego (analityk portalu Energetyka24.com) "każde państwo wedle własnych możliwości powinno starać się redukować emisje".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia atomowa energia odnawialna węgiel atom bezpieczeństwo energetyczne Niemcy odnawialne źródła energii klimat środowisko ochrona środowiska Jakub Wiech TYLKO U NAS NASZ WYWIAD infografika Europa ŚWIAT

Zielone światło dla budowy zapory na granicy z Białorusią. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Określa ona zasady przygotowania i realizacji zapory na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną Unii Europejskiej. Celem inwestycji jest ochrona granicy państwa i przeciwdziałanie nielegalnej migracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent imigranci w Europie Andrzej Duda legislacja Białoruś infografika