X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
imigracja

Stanisław Żaryn: sytuacja na granicy jest dla Polski podwójnie niebezpieczna

- Z jednej strony mamy do czynienia z działaniami, które są niebezpieczne dla naszych ludzi w terenie, ale te działania również musimy widzieć jako element agresji państwowej - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś straż graniczna służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn POLSKA wojsko imigracja Polskie Radio 24

Litwa też walczy z hybrydowymi atakami białoruskiego reżimu. "Zagrożenie nadal się utrzymuje"

Rustamas Liubajevas, szef litewskich pograniczników w rozmowie z agencją prasową ELTA zaznaczył, że sytuacja na litewsko-białoruskiej granicy zmienia się każdego dnia. Mimo że w ostatnim czasie zdecydowanie się poprawiła, to zagrożenie na niej wciąż się utrzymuje. Ostatniej doby na Litwę próbowało nielegalnie dostać się 13 osób - najwięcej od tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Europa Unia Europejska granica imigracja Łotwa

#MuremZaPolskimMundurem. Akcja Polskiego Radia w eterze i internecie

Polskie Radio #MuremZaPolskimMundurem - to wigilijna akcja wsparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy, chroniących wschodnią granicę Polski. 24 grudnia reporterzy radiowej Jedynki i Trójki oraz Informacyjnej Agencji Radiowej będą wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy stacjonują na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo służby i bezpieczeństwo Wigilia Boże Narodzenie Polskie Radio straż graniczna granica wojsko Wojsko Polskie imigranci w Europie imigracja migracja Trójka

#MuremZaPolskimMundurem. Akcja Polskiego Radia w eterze i internecie

Polskie Radio #MuremZaPolskimMundurem - to wigilijna akcja wsparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy, chroniących wschodnią granicę Polski ich rodzin. 24 grudnia reporterzy radiowej Jedynki i Trójki oraz Informacyjnej Agencji Radiowej będą wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy stacjonują na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo Wigilia Boże Narodzenie Polskie Radio straż graniczna granica wojsko Wojsko Polskie imigranci w Europie imigracja migracja Trójka W POLSKIM RADIU

Agnieszka Kamińska: to akcja wsparcia broniących granic

W Wigilię Bożego Narodzenia w Polskim Radiu odbyła się akcja specjalna #MuremZaPolskimMundurem. W ten wyjątkowy dzień reporterzy radiowej Jedynki i Trójki oraz Informacyjnej Agencji Radiowej byli wśród żołnierzy i funkcjonariuszy, chroniących wschodnią granicę Polski.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo służby i bezpieczeństwo Polskie Radio żołnierze Wojsko Polskie wojsko granica straż graniczna Białoruś imigranci w Europie imigracja migracja Boże Narodzenie Wigilia W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Trójka POLSKA

SONDAŻ Większość Polaków nie chce, żeby migranci mieli możliwość występowania o azyl. Zobacz nowy sondaż

58 procent Polaków nie chce, żeby migranci mieli możliwość występowania o azyl w naszym kraju, a 33 proc. ankietowanych jest za - podaje CBOS. W stosunku do poprzedniego pomiaru z września ubyło niemających sprecyzowanej opinii w tej sprawie (spadek o 6 punktów procentowych), co przełożyło się na zaostrzenie sprzeciwu (wzrost o 6 punktów).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż CBOS polityka imigracja białorus

Najnowszy raport z granicy. Żaryn wskazał taktykę białoruskich służb

W sobotę 76 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską - podała SG. Z kolei Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował, że białoruskie służby kontynuują taktykę formowania migrantów w małe grupy, które następnie atakują zabezpieczenia graniczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś imigranci w Europie imigracja migracja straż graniczna Stanisław Żaryn

Polski żołnierz zdezerterował na Białoruś. Gen. Polko: taka zdrada ojczyzny zdarza się pierwszy raz

Stacjonował na wschodniej granicy. W czwartek porzucił służbę i uciekł na Białoruś. Emil Cz. służył w 11. Pułku Artylerii w Węgorzewie, który wchodzi w skład 16. Dywizji Zmechanizowanej. Mężczyzna miał oświadczyć, białoruskim służbą, że nie zgadza się z polityką polskich władz w sytuacji kryzysu migracyjnego. Zdaniem gen. dyw. rez. Romana Polko "taka zdrada ojczyzny zdarza się pierwszy raz".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica bezpieczeństwo Białoruś żołnierze wojsko imigranci w Europie imigracja migracja relacje polsko-białoruskie Dezerter kryzys migracyjny kryzys na granicy

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Żaryn: polityka Kremla wobec Zachodu jest w rozkwicie

Od sierpnia Polska zmaga się z bezprecedensowym atakiem na granicę z Białorusią. Jak napisał na łamach portalu Military.com rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn "kryzys wywołany przez reżim Alaksandra Łukaszenki jest częścią antyzachodniej strategii Kremla".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo granica Białoruś imigranci w Europie imigracja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Rosja Stanisław Żaryn

Pomoc przy granicy z Białorusią. Inicjatywy Caritas Polska

18 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Migrantów. Pomoc tym najbardziej potrzebującym niesie Caritas Polska. - Nie koncentrujemy się tylko na cudzoziemcach, uchodźcach czy migrantach, ale także na miejscowej ludności - powiedział Maciej Dubicki z Caritas Polska. Wspomniał, że lokalna społeczność modli się także za służby mundurowe, aby sytuacja na granicy jak najszybciej się uspokoiła. - Trzeba mieć świadomość, że miejscowa ludność mocno przeżywa, to co dzieje się na granicy. Wiele osób potrzebuje także wsparcia psychologicznego – dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo granica Białoruś imigranci w Europie imigracja migracja uchodźcy pomoc Caritas Polska

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Gmina Kuźnica otrzymała pomoc finansową na zarządzanie kryzysowe

100 tys. złotych otrzymała Gmina Kuźnica od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - poinformował wójt gminy Paweł Mikłasz. Pieniądze zostaną przekazane na zarządzanie kryzysowe w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podlaskie społeczeństwo granica Białoruś imigranci w Europie imigracja emigracja pieniądze dofinansowanie