X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gpw

Cykl publikacji "Opowiadamy Polskę światu". Premier Mateusz Morawiecki w "L'Opinion" o rozwoju naszej gospodarki

Francuski dziennik "L'Opinion" opublikował serię artykułów dotyczących rozwoju polskiej gospodarki. Autorami tekstów są miedzy innymi premier Mateusz Morawiecki, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl oraz ambasador Polski przy OECD Aleksander Surdej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA premier Mateusz Morawiecki gpw OECD Francja media ŚWIAT Europa

"Podtrzymać pozytywne dla inwestorów trendy". Debata o rynku kapitałowym podczas EKG w Katowicach

Na warszawskiej giełdzie nastąpiła korzystna zmiana w strukturze reprezentowanych sektorów gospodarki. Żeby podtrzymać pozytywne dla inwestorów trendy, trzeba obecnie postawić na bezpieczne i pasywne formy inwestowania, położyć akcent na działania proekologiczne notowanych spółek oraz uprościć regulacje - uznali uczestnicy debaty o rynku kapitałowym podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  gpw GOSPODARKA Europejski Kongres Gospodarczy Giełda giełda papierów wartościowych

Spółki skarbu państwa notowane na GPW dają spore zyski do budżetu i dywidendy dla giełdowych inwestorów

Dobre zarządzanie, bezpieczeństwo, atrakcyjne dla rynku strategie rozwojowe, czy premie w postaci dywidendy, to w ocenie wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, główne przyczyny wzrostu Indeksu WIG MAP, w skład którego wchodzą 22 notowane na GPW spółki Skarbu Państwa. Od początku indeks ten zyskał ponad 24 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna gpw Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa inwestycje PKO BP Tauron Polska Energia Pekao KGHM Polska Miedź PKN Orlen Enea PZU PGNiG lotos Azoty Tarnów alior bank

Rośnie liczba debiutów giełdowych. Areną jednego z największych na świecie był warszawski parkiet

W ciągu sześciu miesięcy 2021 r. na rynkach giełdowych na świecie zadebiutowało 1070 firm, a wartość debiutów wyniosła 222 mld dolarów. To oznacza wzrost odpowiednio o 150 proc. i 215 proc. rok do roku - wynika z raportu firmy EY. W pierwszym półroczu na giełdzie w Warszawie zadebiutowało 5 spółek o wartości 1 421,6 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych debiuty giełdowe Europa ŚWIAT warszawska giełda gpw

Koronawirus nie odstrasza inwestorów - rośnie liczba debiutów i wartość ofert publicznych na europejskich giełdach. Także na GPW

Rynki budzą się z koronawirusowego letargu. W I półroczu br. na europejskich giełdach przeprowadzono 223 debiuty spółek, a wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO) wyniosła 44,6 mld euro - wynika z opublikowanego w czwartek raportu PwC. Ożywienie nie ominęło również warszawskiego parkietu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw finanse osobiste finanse

Eksperci: polska giełda staje się coraz bardziej atrakcyjnym sposobem na ratowanie oszczędności przed inflacją i niskimi stopami procentowymi

250 mln złotych rocznie to koszt zwolnienia z podatku PIT rodzin wielodzietnych, to element programu Partii Republikańskiej. W kontekście problemów z demografią, każda możliwości pomocy dla rodzin ma jakiś sens, ale bez publicznych programów mieszkaniowych i budowy np. przedszkoli, nie będzie  wzrostu dzietności - stwierdzili eksperci, goście audycji "Rządy Pieniądza" w PR24: Arkadiusz Pączka wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich i Piotr Soroczyński główny ekonomista KIG. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw kredyt walutowy oszczędności inwestycje

Eksperci: mimo rosnących płac i zapotrzebowania na pracowników konsumenci nie czują się pewnie co do swojej finansowej przyszłości

Do czasu, gdy uspokoi się rosnąca inflacja, nastroje polskich konsumentów raczej nie będą się poprawiać. Mimo, że deklarują oni spore zakupy, mimo rosnących wynagrodzeń i niskiego bezrobocia, to jednak czują się niepewnie. Lokowanie oszczędności w banku nie bardzo ma sens, z uwagi na oprocentowanie bliskie zeru. Z tego powodu ryzykują na rynku nieruchomości lub na giełdzie, te problemy nie wpływają pozytywnie na poprawę nastrojów konsumentów – mówili goście "Rządów Pieniądza": Mariusz Adamiak z banku PKO BP i dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gotówka gus handel detaliczny oszczędności lokata terminowa gpw mieszkania inwestycje usługi