more_horiz
PR24 Portal
Section05
gospodarka turystyka

Jak uzyskać rekompensatę za odwołany bądź opóźniony lot?

Spóźniony samolot lub odwołany lot, strajk pilotów albo katastrofa naturalna - to wszystko może pokrzyżować plany urlopowe czy wyjazd biznesowy. Rekompensata za opóźniony lub odwołany lot i odmowę przyjęcia na pokład przysługuje nam w przypadku, gdy korzystamy z linii lotniczych zarejestrowanych w Unii Europejskiej. Prawo to obowiązuje nawet jeśli startujemy lub lądujemy poza jej terytorium.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo odszkodowanie turystyka gospodarka turystyka

Kiedy w samolocie nie ma miejsc. Overbooking i bumping

Wakacje to tradycyjnie sezon strajków w liniach lotniczych - jutro protestować będą pracownicy Ryanaira. To jednak nie jedyna przykrość, która może nas spotkać na urlopie. Zdarza się, że linie lotnicze dopuszczają do overbookingu, czyli sprzedają więcej miejsc, niż jest dostępne w danym samolocie lub hotelu. Warto wiedzieć, jak można minimalizować ryzyko takiej sytuacji i co zrobić, gdy już się w niej znajdziemy.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka turystyka lotnictwo hotel turystyka gospodarka bezpieczeństwo

Słabe finanse branży turystycznej. Ale bać się nie ma o co

Ponad 80 procent firm z branży turystycznej jest w złej lub słabej sytuacji finansowej - wynika z najnowszego badania Big InfoMonitor i Bisnode Polska. Teraz to już jednak nie problem wyjeżdżających na wakacje - od 1 lipca wypoczynku nie może przerwać nawet bankructwo biura podróży. Dobrych wiadomości jest więcej - nowe przepisy mogą rozhuśtać konkurencję na rynku usług turystycznych.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka turystyka Marcin Jagiełowicz turystyka wakacje