X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gospodarka polska

Prezes Orlenu: wpisujemy się w tarczę ochronną gospodarki, planujemy kolejne działania

- Orlen jest trwale związany z polską gospodarką i cały czas stara się pomagać w ciężkim okresie. Jesteśmy firmą narodową i kierujemy się społeczną odpowiedzialnością biznesu - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen komentując zaangażowania się spółki w walkę z koronawirusem. - Planujemy jeszcze szereg działań w tej kwestii - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Orlen POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce Daniel Obajtek gospodarka polska paliwa GOSPODARKA

Koronawirus a Kodeks Pracy. Pytania i odpowiedzi

Co należy do obowiązku pracodawcy? Na co może pozwolić sobie pracownik? Czy firma może wysłać pracownika na przymusowy urlop wypoczynkowy? Kodeks pracy nie przewidział wyjątkowej sytuacji, która pojawiła się wskutek epidemii koronawirusa, co rodzi coraz to nowe pytania.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce gospodarka polska przedsiębiorca przedsiębiorstwo Piotr Łodej firma pracodawcy pracownicy pracownik kodeks pracy kodeks pracy urlop

"Nie pozwolę ci się zamknąć". Krajowa Izba Gospodarcza dla małego biznesu

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa w pierwszej kolejności uderzył w rolników, fryzjerów, monterów, właścicieli sklepów i innych małych przedsiębiorców, którym grozi redukcja etatów i zamknięcie zakładów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce Kuba Witkowski gospodarka polska przedsiębiorca przedsiębiorstwo małe i srednie przedsiębiorstwo małe firmy Piotr Łodej kryzys gospodarczy

Wiceminister rozwoju: potrzebujemy spokojnych i konsekwentnych działań

- Wszystko, co służy w walce z koronawirusem, obciąża gospodarkę. Mówimy tu przede wszystkim o branży turystycznej czy transportowej, ale to dotknie każdej branży. Dlatego potrzebujemy spokojnych i konsekwentnych działań oraz pewnej solidarności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Mazur Koronawirus w Polsce gospodarka polska firma GOSPODARKA przedsiębiorca Piotr Gociek

"Polska rodzina to także pracodawcy i pracownicy". Minister rodziny o wsparciu dla firm

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że państwo dokłada troski, aby zadbać o firmy borykające się z kłopotami spowodowanymi koronawirusem. - Zależy nam na tym, aby to wsparcie było finansowane przez co najmniej trzy miesiące - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus przedsiębiorca przedsiębiorstwo gospodarka polska Ministerstwo Rodziny marlena maląg POLSKA

"Dotyczy każdego, bez względu na skalę działalności". Minister rozwoju o "tarczy antykryzysowej"

- Ten pakiet, ta "tarcza antykryzysowa" dotyczy dziś każdego pracownika i przedsiębiorcy, bez względu na skalę jego działalności - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przedstawiciele rządu na konferencji prasowej zaprezentowali działania, które mają wspomóc polskie firmy w trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy bezpieczeństwo POLSKA gospodarka polska Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Rozwoju

Gospodarka w obliczu pandemii

Skutki zagrożenia koronawirusem są coraz bardziej widoczne każdego dnia. Znane są nam dane medyczne, a także ekonomiczne, gospodarcze i finansowe pandemii w Polsce i na świecie – oczy wszystkich ekonomistów są zwrócone ku cenom produktów, indeksom giełdowym, programom wsparcia finansowego i pomocy oraz prognozom ekonomicznym.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Reszczyński koronawirus Koronawirus w Polsce GOSPODARKA gospodarka polska Janusz Szewczak

Marek Zuber: do Polski może przenieść się część produkcji światowej gospodarki

- Europa Środkowo-Wschodnia, w tym Polska, mogłaby zostać miejscem, gdzie przeniosłaby się część światowej produkcji. To dla nas nadzieja. Szefowie międzynarodowych korporacji, po wydarzeniach związanych z koronawirusem, mogą szukać miejsc, gdzie umieściliby swoje linie produkcyjne - powiedział Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel GOSPODARKA ekonomia gospodarka polska przedsiębiorstwo POLSKA

Czy inwestycje kolejowe wpłyną na naszą gospodarkę?

Centralny Port Komunikacyjny, który rząd chce zbudować w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego ma być nie tylko superlotniskiem, ale również ważnym dla całego kraju węzłem kolejowym. To właśnie pociągami do lotniczych terminali docierać mają mieszkańcy różnych części Polski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Kuba Strzyczkowski gospodarka polska kolej terminal pociągi infrastruktura inwestycje transport

KO zmanipulowała słowa prezydenta. Pokazali rosnące ceny, nie wspomnieli o wzroście pensji

Portal gazeta.pl i Koalicja Obywatelska na Twitterze zmanipulowały przekaz wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy w Kozienicach. Z przyciętego nagrania wynika, że prezydent jedynie potwierdził wzrost cen produktów spożywczych w ciągu ostatnich lat. Tymczasem w zmanipulowanym nagraniu, które krąży w internecie pominięto istotną część słów Andrzeja Dudy, który przypomniał o wzroście wynagrodzenia Polaków i wyliczył, że teraz można za nie kupić znacznie więcej produktów.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska gospodarka polska wynagrodzenia

Polska bogatsza od Portugalii. "Jest się z czego cieszyć"

– Być może niedługo dogonimy kolejne państwa Europy Zachodniej, ale do najbogatszych wciąż nam bardzo daleko – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Bujak, ekonomista PKO Bank Polski, o prześcignięciu Portugalii pod względem zamożności. Zdaniem Marka Lachowicza z Instytutu Jagiellońskiego "wyprzedzenie Portugalii nie byłoby możliwe, gdyby nie wzrost gospodarczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Mariusz Krzemiński Marek Lachowicz gospodarka polska