X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gospodarka polska

Trwa wyścig o polski atom. Francuzi z EDF chcą budować reaktory w Polsce. Przy budowie praca dla tysięcy ludzi

Francuski gigant energetyczny, koncern EDF /Électricité de France/, dołącza do grona zainteresowanych budową w Polsce elektrowni jądrowych. Po Amerykanach oraz trzech polskich koncernach, wstępną ofertę złożył polskiemu rządowi francuski gigant. EDF złożył polskiemu rządowi wstępną, niewiążącą ofertę na kontrakt obejmujący prace inżynieryjne, zaopatrzeniowe i budowę od 4 do 6 reaktorów z mocą zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GWe w 2-3 lokalizacjach - podał francuski koncern. W fazie budowy może powstać lokalnie ok. 25 tys. miejsc pracy na każdą parę bloków.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa energetyka energia atomowa energia Francja gospodarka polska

Prezes NBP: naszym celem powinno być wysokie tempo wzrostu PKB w dłuższym okresie

- Szybkim decyzjom władz gospodarczych i przedsiębiorców zawdzięczamy relatywnie niewielkie koszty gospodarcze kryzysu pandemicznego i szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu - ocenia prezes NBP Adam Glapiński. - Naszym celem powinno być m.in. wysokie tempo wzrostu PKB w dłuższym okresie - podkreśla szef banku centralnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP finanse pkb Koronawirus w Polsce koronawirus Adam Glapiński gospodarka polska

EXPO 2020 w Dubaju: polskie produkty są rozpoznawalne na rynku arabskim

Trwa Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa jest niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, jest to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy prezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny.
Zobacz więcej na temat:  Dubaj gospodarka polska Bliski Wschód

Główny ekonomista PKO BP: wyższe stopy procentowe mogą spowolnić wzrost cen mieszkań

W środę Rada Polityki Pieniężnej podniosła podstawową stopę procentową o 0,4 punktu procentowego do poziomu pół procent. Główny ekonomista PKO Banku Polskiego Piotr Bujak powiedział, że w nadchodzącym czasie coraz więcej osób spłacających kredyty w złotych będzie płaciło wyższą ratę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka polska stopy procentowe kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy

"Jeden z najważniejszych partnerów gospodarczych". Prezydent o stosunkach polsko-austriackich

- Austria pozostaje jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Forum Ekonomicznego "Green Future". Przypomniał, że wzajemne obroty handlowe osiągnęły w 2020 r. prawie 8,5 mld euro i wskazał na "zielone technologie" jako potencjalne nowe pole współpracy.
Zobacz więcej na temat:  Polityka zagraniczna Polski Andrzej Duda gospodarka polska eksport Austria pieniądze POLSKA polityka