X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gospodarka odpadami

NASZ WYWIAD Henryk Kowalczyk: opłata recyklingowa odciąży Polaków

- Baza Danych Odpadowych ma zidentyfikować strumień odpadów, śledzić ich drogę, ale też da narzędzia do wprowadzenia opłaty recyklingowej, by ta opłata odciążyła mieszkańców od kosztów zbierania odpadów - wyjaśnia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. - Ten rejestr nie obejmie osób fizycznych - zaznacza minister. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA środowisko ochrona środowiska ministerstwo środowiska Henryk Kowalczyk gospodarka odpadami

Pożary wysypisk. "Zatrważająca" skala zanieczyszczeń

- Sytuacja była tak zła, że w kontekście niektórych substancji wręcz zabrakło skali na urządzeniu pomiarowym - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Józefiak, koordynator Kampanii Klimat i Energia w fundacji Greenpeace Polska. Organizacja w ostatnim czasie poddała analizie pogorzeliska, które pozostały po niedawnych pożarach wysypisk śmieci. 
Zobacz więcej na temat:  gospodarka odpadami Greenpeace Anna Grabowska społeczeństwo

Czy Polska jest śmietniskiem Europy?

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji dwóch projektów ustaw składających się na tzw. pakiet odpadowy. Chodzi o projekt ustawy o odpadach oraz o projekt Inspekcji Ochrony Środowiska. Oprócz kilkudziesięciu poprawek legislacyjnych i redaktorskich, posłowie poparli kilkanaście innych zmian doprecyzowujących projekt. Gośćmi Debaty Polskiego Radia 24 byli Andrzej Sadowski, Daria Kulczycka, Szymon Dziak-Czekan, Tomasz Uciński i Marek Józefiak.
Zobacz więcej na temat:  środowisko recykling gospodarka odpadami ekologia pożar

Jak poprawić gospodarowanie odpadami w Polsce?

Według raportu Instytutu Innowacyjna Gospodarka od 2004 roku ilość odpadów w Unii Europejskiej zmniejszyła się o ponad 2%, a w Polsce wzrosła o przeszło 30. Wzrost społeczno-gospodarczy zawdzięczamy w dużej mierze zwiększonemu zużyciu surowców, a nie ich efektywniejszemu wykorzystywaniu. Tymczasem Europa zmierza w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Czy Polska pójdzie za tym trendem?
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Tycner środowisko gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami. „Wszystko stoi na głowie”

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział większą kontrolę rynku składowisk odpadów. Za dwa tygodnie rząd przedstawi projekty zmian w prawie - poinformował szef rządu. Według Ministerstwa Środowiska straty poniesione w wyniku ostatnich pożarów składowisk to kilkaset milionów złotych. O pożarach składowisk odpadów mówili w audycji Debata Dnia Adam Buła („Polska The Times”) i Maciej Kożuszek („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekologia gospodarka odpadami

Wiceprezes PIGO komentuje serię pożarów składowisk śmieci

- Jeżeli spalę te pięćdziesiąt tysięcy ton odpadów, to jestem do przodu kilkanaście milionów złotych. Czysty biznes(…). Nieingerowanie w te sprawy sprawia, że problem narasta. I on tak przez 30 lat narastał - skomentował Henryk Kultys, wiceprezes Izby Gospodarki Odpadami, odnosząc się do fali pożarów w miejscach składowania odpadków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz gospodarka odpadami pożar przestępczość gospodarcza